Mszczą się błędy przeszłości 

  • 3.11.2017, 20:27
  • Bartosz Lipiński
Mszczą się błędy przeszłości Archiwum PP
Dużym problemem nie tylko augustowskich władz, ale przede wszystkim mieszkańców i turystów odpoczywających nad jeziorem Necko w tegoroczne lato były niedoskonałości związane z plażą Postiw. Popularnego miejsca spędzania wolnego czasu nie udało się w tym sezonie nikomu wydzierżawić, choć byli chętni inwestorzy. Nasi włodarze deklarują, że za rok sytuacja zmieni się na lepsze, mimo komplikacji z wyciągiem do nart wodnych.

Lato nie w pełni satysfakcjonujące

Sezon turystyczny dobiegł końca. To smutna rzeczywistość, ale wynika ze specyfiki naszego klimatu i tego, że Augustów jest letnią stolicą Polski. Podczas gdy inne rejony kraju mogą rozpocząć przygotowania do przyjęcia turystów zimą, my możemy podsumowywać, a przy tym wykonać rachunek sumienia. Zawsze otwartym pozostaje pytanie, czy coś można było zrobić lepiej, zapewniając przy tym plusy i zyski zwłaszcza dla społeczności lokalnej. Lato 2017 przy wielu swoich walorach, to w Augustowie także kłopot z zapewnieniem gastronomii nad jeziorem Necko. Po zburzeniu dotychczasowej infrastruktury Postiwu miastu nie udało się wydzierżawić terenu potencjalnemu nabywcy na okres wakacyjny. Szkoda, bo chętni do takiej inicjatywy byli, tym samym decyzje magistratu mogą nieco dziwić. Najważniejszym powodem, który przesądził o braku dzierżawy tego miejsca mogła być obawa, że potencjalny inwestor mógłby stanowić konkurencję dla kontrahentów wynajmujących stanowiska w tzw. pawilonach przy amfiteatrze. Takie opinie usłyszeliśmy w prywatnych rozmowach od samych radnych, w związku z czym trudno uznać je jedynie za plotkę. Niestety, ambitny pomysł z dzierżawą licznych stanowisk pod pawilony m.in. z ogródkami piwnymi też do końca nie wypalił, bo zdecydowana większość miejsc pod wynajem z różnych przyczyn nie została obsadzona. Te wszystkie bolączki odchodzą jednak w niepamięć, będąc przy tym doskonałą lekcją, z której można i należy wyciągnąć wnioski na przyszłość. O przetarg na dzierżawę Postiwu w kolejnym sezonie radni dopytywali burmistrza na niedawnej sesji rady miasta.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sdv
sdv 7.11.2017, 19:05
W pracy u mnie jest taki facet co mu spod pachy mocno zalatuje, aż nos urywa. Powiedział mi, że on w domu się nie kąpie i chodzi raz w tygodniu na basen. Od tamtej pory przestałem chodzić na basen augustowski, a byłem w nim tylko 2 razy.
Marzena
Marzena 5.11.2017, 10:10
Panie Burmistrzu,
Dlaczego nie zlikwidowano dokuczliwego hałasu w nocy (szumów) związanego z przejazdem TIR-ów obwodnicą Augustowa? W nocy nad sporą częścią Augustowa, a zwłaszcza w dzielnicy „Borki”, w prywatnych domach odczuwalny jest hałas. Szum od strony obwodnicy słychać w nocy nawet w domach z balkonu na Rynku Zygmunta Augusta. Jest tak od momentu otwarcia obwodnicy w listopadzie 2014 r. Ostrzegam dlatego przed problemem hałasu wszystkich turystów, inwestorów i osoby planujące kupno domu w Augustowie. Troska o status uzdrowiska, przyjeżdżających turystów i kuracjuszy, powinna skłonić władze Augustowa do rozwiązania tego problemu.
Arch.
Arch. 5.11.2017, 08:49
Rynek Z.A rzeczywiście wymaga mądrej architektury łączenia nowoczesności. Z elementami staszej zabudowy,Budowa ew kamienic nawiązujących do tych starszych z kukawkami to kicz,Augustów nie ma zabytkowych kamienic tylko 100 lat temu wybudowane i to musi do nas dotrzeć, jaka to zabytek,delikatesy,, społem,, lub budynek po wschodniej. stronie parku albo budynek na przeciw kolumny Z.A. Zgadzam się. Nie ma klimatu,ale klimat można zbudować w róznej zabudowi. Są miasta gdzie są budynki nowoczesne i starsze i osiągnięto. Urkliwy klimat nawet w Polsce.Trzeba pomysłu i wizji a nie ciągłej krytyki.
Berenika
Berenika 5.11.2017, 01:42
Gdy przed ok ośmiu laty po raz pierwszy zobaczyłam Augustów pomyślałam "tutaj chcę spędzić jesień swego życia". Rekomendowałam to królewskie "moje" miasto wszędzie gdzie rzucił mnie los. Nagłe najpiękniejsza jego perła, Rynek Zygmunta Augusta, jakkolwiek wymagający "opiekuńczej i dyskretnej" renowacji, przytłoczony barbarzynstwem nowoczesnej myśli arcitektonicznej zaczął nie tylko tracić swój urokliwy niepowtarzalny blask ale tak okaleczony, swoją szpetotą wręcz odstrasza turystów. Miałam nadzieję że miasto w planie rozwoju turystyki wykorzysta wielki historyczny potencjał i to nie koniecznie tworząc miejsca kultu ale proponując takie kameralne, klimatyczne art oazy- których w Augustowie brak - gdzie w ciszy wieczoru śpiewają poezję, gdzie delektują się nie tylko dobrą herbatką i bawią dow***m ale gdzie kultywiją historię i dzielą się mądrym słowem...
Dumą turystycznego Augustowa moźe być piękny amfiteatr....szkoda tylko że podobnie jak Zygmunt August pozostaje w cieniu zainteresowania włodarzy, dobrem i przyszłością tego królewskiego miasta i "poddanych" mu, jego wiernych mieszkańcøw.
August
August 4.11.2017, 18:06
Lukas przy wYciągu kompielisko się nie zmieniło, pomosty zostały odbudowane tak jak były poprzednio a przy dawnej ,,stodole,,było kompielisko tylko mniejsze a z mułem moźna sobie poradzić trochę pieniędzy i po kłopocie tylko trzeba odpowiedniego zarządzania miastem.nawet były pieniądze na z UE na modernizację wyciągu ale głupiego projektu dobrze nie przygotowano i trzeba zwracać pieniądze to jest skandal....
Grzesiek
Grzesiek 5.11.2017, 08:39
Dokładnie . A kto zarządza pomostami ? Chyba marionetka starosty
Oliwia
Oliwia 4.11.2017, 14:34
Brak słów tu nic nie robią inne miasta się rozwijają się a augustow ma problem zmienić całkowicie władze a nie ci sami rządziom niema gdzie iść z dziećmi małymi
lukas
lukas 4.11.2017, 13:52
Miał Augustów piękne plaże. Jedną zabetonował Cieślik drugą Korzuchowski. Wyciąg postawiono w miejscu z piaszczystym dnem a miejskie molo i kąpielisko w mule po szyję w starorzeczu Netty. Radni przed wyborami obiecali naprawić chociaż jedną plaże Bielnik. Miał być wysypany piach, wycięte trzciny, nowe molo. Przeszkadzać miał ówczesny kierownik Górski. Wywaliło NM go z urzędu i słuch wszelki po remoncie plaży zaginął. Jedynie na stronie urzędu miasta 2 rok dumnie remontuje je Nasze Miasto. Na slajdach to proszę ja Państwa wygląda jak plaża conajmniej w Dubaju. Dziwie się że wynajmujący kwatery placą podatki i zbierają klimatyczne.
Ania
Ania 4.11.2017, 18:23
Dokładnie dno na molo to jest tragedia.. dziwię się , że ratownicy za takie pieniądze nastawiają swoje 4 litery, przecież to miejsce nie powinno być dopuszczone do kąpieli, jakieś maty na dnie, wystające pół metrowe śledzie... Gdzie jest kierownik obiektu?? Tak samo z sauną na basenie , postawili nowa a non stop zamknięta lub w naprawie, do tego zapach grzybu w środku i zakaz polewania olejkami... Szyderstwo...
Marcin
Marcin 4.11.2017, 23:48
Moze z powodu polewania olejkami ciagle musi byc w naprawie? Nie kazdy piec wolno polewac. Kultura saunowania na basenie to oddzielny temat. Hulaj dusza piekla nie ma! Az sie prosi o grzyba. Ludzie z mokrymi gaciami prosto z wody siadaja na deski. Nikt tego nie pilnuje.
Anka
Anka 7.11.2017, 16:31
Proszę zauważyć, że w saunach w całej Polsce są organizowane godziny 'zapachowe' , w których klient może korzystać z zapachów. Przez tyle lat nie było problemu, nagle teraz nie można... Ten sam problem z oknami? Ostatnio czułam się jak w psychiatryku, okna na klucz, temperatura 31 stopni, gdzie wentylacja? Byłam ostatnio na basenie w Suwałkach, a tam miejsce wydzielone dla rodziców, oczywiście klimatyzowane, kawiarenka z ciastem , jedzeniem i pyszna kawa, a tu muszę siedzieć na hali w takiej temperaturze a kierownik powie mi, że to nie dla mnie temperatura ustawiona tylko dla klientów , którzy są w wodzie, ponieważ jest im zimna... Ludzie na innych besenach temperatura ma 29 stopni i ludzie chodzą i nie narzekają.. nawet z niemowlakami!!!! Gdzie u nas to rzecz niemożliwa.
Marcin2
Marcin2 5.11.2017, 10:43
Inna sprawa ze nawet w saunach, gdzie wolno stosowac olejki eteryczne, nie leje ich sie bezposrednio na kamienie, bo to wywoluje smrod a nie zapach. Wpuszcza sie kilka kropli do specjalnych miseczek z woda, ktora ogrzewajac sie uwalnia aromat. Jednak i w takim wypadku nalezy zapytac o zgode wspolsaunujacych, bo nie kazdemu odpowiada zapach. Tu - nawiazujac do tytulu artykulu - nie mszcza sie bledy przeszlosci, tylko dzikie korzystanie z nowoczesnosci. Ktos powinien edukowac ludzi, wiedzy nigdy dosc. Ale kto? Nie ma osob odpowiedzialnych za spa na basenie i dlatego panuje wolna amerykanka, ktora doprowadza do ciaglych awarii :((
Andrzejek
Andrzejek 7.11.2017, 16:48
Wolna amerykanka panuję ze wszystkim, wczoraj będąc z dziećmi na basenie wziąłem do przeczytania ulotkę z cenami za karnety i zobaczyłem, że na basenie jest solarium, trochę zdziwiony, lecz pozytywnie(pomyślałem, że czekając na dzieci skorzystam), lecz po zapytaniu odpowiedź jednoznaczna, solarium nie działa,potem pytając się ludzi to podobno już tak jest od 10 lat, tylko jakim cudem to znajduję się w ofercie basenu ? A druga kwestia to małżeństwo przychodzące z rana w weekend. Syn notorycznie mówi, że podczas wejścia jest zaczepiany i mówiono mu ,że jest brudny i ma się umyć, lecz on nawet jeszcze nie wszedł pod prysznic... ktoś mi powie czy to ratownicy po cywilu ?? Bo koszulek ani spodenek ratowniczych nie posiadali? Dlaczego dyrekcja nic z tym nie robi ? POdobno mój syn to nie pierwszy przypadek..
Ryszard
Ryszard 7.11.2017, 16:36
Zgadza się w 100% :) to samo dotyczy zajęć na basenie. Siłownia pozal się Boże... Brak trenerów personalnych w takiej placówce w tych czasach to wstyd. Druga rzecz zajęcia na zielonej sali. Ostatnio żona chciała się zapisać to dowiedziała , że są jedne zajęcia z jedną Pani i żeby się zapisać któraś z Pań musi zrezygnować , a za nią już jest kolejka jej koleżanek więc zapisać się tam graniczy z cudem, dziwi mnie , że w takiej placówce jest tak mało organizowanych zajęć dla dzieci, młodzieży ale i dla dorosłych, przecież tak od 6 do 22 non stop powinno się coś dziać... A tu widzę, że nawet jak ktoś chce nauczyć dzieci i robi to naprawdę dobrze jak widać, to rzucane mu są kłody pod nogi... Niestety w Augustowie zawsze panowała zawiść i zazdrość.
Marian
Marian 4.11.2017, 11:21
Panie Burmistrzu! Czy Urząd Miasta Augustowa realizuje chociaż jeden transgraniczny projekt turystyczny z partnerami z Litwy (Druskienniki) lub Białorusi (Grodno), o których mówiono w trakcie wyborów samorządowych w 2014 r.? Czy pozyskano chociaż złotówkę z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2014-2020 lub Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina? Co z realizacją planów w zakresie turystyki zdefiniowanych w „Strategii Rozwoju Gminy Miasta Augustów na lata 2014-2020” przyjętej w 2015 r.? W dokumencie tym postawiono przecież ambitny cel operacyjny 1.4. jakim miało być „Utworzenie wysokiej renomy ośrodka turystyki aktywnej”!
kkkkk
kkkkk 4.11.2017, 09:52
Przecież to jest banda nieudaczników, nie mają pojęcia o turystyce.
jak do tej pory nie ma miejsca na zaparkowanie autokaru z turystami, owszem ma swój parking żegluga ale w centu, żeby wyznaczyć takie miejsce , tylko dla autokarów i powiedzmy na 1 godz.
Jeżeli chodzi o dzierżawę miejsc na plaży miejskiej na działalność gastronomiczną, to umowa to jedna wielka porażka napisana przez kogoś kto nie ma pojęcia o biznesie.Proponuje radnym wziąć na sezon i zobaczyć ile dołożą.Proszę policzyć i zapoznać się z warunkami. to nie jest przyjazne miasto do prowadzenia działalności gospodarczej. Radni myślą tylko o tym jak kogoś nabić w przysłowiową butelkę.Odnośnie ATOLU - byłej informacji turystycznej- większej głupoty nie słyszałam, aby zrobić z tego budynku ,, czytelnię,, Najlepiej aby remont zrobił ten kto to budował, takiej fuszerki jeszcze nigdy nie widziałam. Odpowiedzieć za to powinna osoba która odbierała budynek. Nie wspomnę o projekcie. Tam powinna być informacja turystyczna ,ten budynek może komuś się podobać , komuś nie , ale jest miał konkretny cel i tak powinno pozostać jako informacja turystyczna.Oczywiście góra jest do zagospodarowania i tu można myśleć o różnym przeznaczeniu.
Nasi Wspaniali radni obiecywali że jak dojdą do władzy to zrobią porządek na Rynku Zygmunta Augusta, ale ja nie myślałam , że przyjedzie spychacz i teren wyrówna .To chyba nie oto chodziło.
Takie dziadostwo jakie w tym roku było na rynku to po prostu wstyd.
Brak wyobraźni u radnych i patrzenie tylko na swój czubek nosa doprowadzi do całkowitej zapaści Augustowa. Nasze miasto umiera,wszyscy dookoła się rozwijają tylko nie my.Jak najdalej od tych ludzi, bo umysł już im wyparował.
Seweryn
Seweryn 4.11.2017, 08:56
Dokładnie domek na molo straszy , a brzeg i cztery strefy do kąpania to jest jakaś kpina. Jako mieszkaniec miasta jest mi wstyd , że nasze pseudo molo jest nazywany plaża miejska... Ewidentnie ktoś nie potrafi zarządzać tym obiektem. Są projekty unijne , pieniądze od inwestorów .. ale polityka.. ostatni pionek PO w grze i wszystko jasne. Chyba wiadomo o kim mowa.
Augustów
Augustów 4.11.2017, 07:57
Amfiteatr tez swieci pustkami. Ile koncertow bylo w tym roku... z roku na rok coraz nmniej. Dkaczegi w takim miejscu nie ma placy zabaw dla dzieci? Ta buda na molo szpeci i też nie powinno jej tam być. Nabmolo powinno byc miejsce na odpoczynek, lawki a ktoś kto jest spragniony piwska to moze to zrobic na brzegu w tych budach. Dkaczego na bulwarach ścieżki roweriwe są od strony ławek- zawsze ktos wychodzi bądź stoi na sciezce-to jest niebezpieczne! I przy okazji co z lodowiskiem,projekt ktory wybrali w zeszłym roku mieszkancy- jajś dziwna cisza zapadła ?
Rych
Rych 4.11.2017, 08:58
Proszę pytać dyrektora Centrum Sportu, z tego co wiem to on ma tym zarządzać (niestety)
ve
ve 3.11.2017, 21:54
Te budy (pawilony) powinny być odsunięte od chodnika, a nie kolejki stoją na ścieżce rowerowej. Często mamusie z dziećmi (brak rozumowania?). Co za idiota wymyślił takie ustawienie? Następna rzecz to ***z na chodniku (ta zielona buda) i znowu kolejka do niego. Oczywiście na chodniku i ścieżce rowerowej. Dalej "widzowie" i klienci parku linowego stojący (jak zwykle) na chodniku i ścieżce rowerowej. Czy UM zwracał uwagę obsłudze parku, żeby zwracała uwagę gapiom? Czy ustawiono tablice informacyjno-ostrzegawcze? Czy żal kilku puszek farby żeby na gęsto namalować rowerki na ścieżce? Czy ktoś przycina gałęzie na ścieżce przy zakonnicach? O sprzątaniu już nie wspominam. I to miasto, radni nazywają turystycznym i w swoich pustych frazesach stawiają na jej rozwój. Z ich "pierdzenia" w stołki i bluzgania nic nie wynika. Ogarnij się Burmistrzu i zajmij się utrzymaniem przynajmniej tego co jest.
Gienek
Gienek 3.11.2017, 20:59
To może zamiast robić z Augustowa drugie Zakopane ,kupować narty i robić komedie na stadionie, niech pieniądze zostaną zainwestowana w plażę z prawdziwego zdarzenia. Augustów powinien slynac z pięknych plaż, a póki co nie mamy nawet jednej. Tylko , jeżeli postiw i augustowskie 'molo' jest zarządzane przez te same osoby od x lat to mamy takie a nie inne efekty, może czas wziąć kogoś za przysłowiowe "jaja" , kogoś czyli włodarzy Centrum Sportu, żeby w końcu zrobili porządek ze swoimi inwestycjami i obiektami. Podobno z budżetu obywatelskiego ma powstać lodowisko i to tez ma być zarządzane przez te osoby. To długo funkcjonować nie będzie...

Pozostałe