Święto Szkoły w Białobrzegach  

  • 5.11.2017, 09:57 (aktualizacja 06.11.2017 11:39)
  • Beata Perzanowska
Święto Szkoły w Białobrzegach
Społeczność Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach hucznie świętowała 20 rocznicę nadania placówce sztandaru. Młodzież występem artystycznym uczciła swojego patrona, budowniczego Kanału Augustowskiego, a zebrani goście składali szkolnej społeczności najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło też nagród dla pracowników szkoły.

Uroczystość odbywała się w środę, 25 października. Rozpoczęła ją msza święta w sąsiadującym z siedzibą szkoły Kościele pod wezwaniem św. Siostry Faustyny. Po nabożeństwie Katarzyna Korąkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach przedstawiła zebranym prezentację o historii szkoły, jej osiągnięciach i realizowanych w niej przedsięwzięciach edukacyjnych czy kulturalnych. Potem uroczystości odbywały się  na szkolnej sali gimnastycznej, gdzie na początku uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej. Jak na taką uroczystość przystało nie zabrakło też części artystycznej, przygotowanej przez młodzież gimnazjalną tej placówki. Młodzi ludzie przedstawili krótki spektakl patronie swojej szkoły –generale Prądzyńskim, pod tytułem „Czemu, cieniu, odjeżdżasz...”. Wzruszający spektakl przygotował Jan Saczko wraz z panią Katarzyną Siemienowicz. Po części artystycznej przyszedł czas na gratulacje, życzenia i podziękowania.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe