Na zawsze w pamięci młodych  

  • 3.11.2017, 09:44 (aktualizacja 07.11.2017 13:42)
  • Beata Perzanowska
Na zawsze w pamięci młodych
„Jan Paweł II –na zawsze w pamięci”. Pod takim hasłem już po raz XVII odbywał się Gminny Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie. Z trudną poezją i prozą Karola Wojtyły zmagali się uczniowie szkół podstawowych gminy Augustów.

„Zdumienie”, „Pieśń o słońcu niewyczerpanym”, „Mysterium Meum Mihi” czy „Tryptyk rzymski”, to tytuły wierszy i fragmenty prozy autorstwa Karola Wojtyły, a później papieża Jana Pawła II, które między innymi usłyszeć było można podczas tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Żarnowie. Młodzież szkolną i jej opiekunów przywitała Krystyna Gorajewska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, która podkreślała, że każdy uczestnik konkursu otrzyma nagrodę i dyplom.  Potem zebrani odmówili krótką modlitwę, a uczniowie żarnowskiej podstawówki zapalili znicz przed budynkiem szkoły przed miejscem pamięci poświęconym Janowi Pawłowi II.  Zanim młodzi ludzie przystąpili do deklamacji wysłuchali części artystycznej w wykonaniu uczniów klasy siódmej szkoły w Żarnowie, opowiadającej o życiu patrona tej placówki.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe