Emeryci świętowali Dzień Nauczyciela

  • 2.11.2017, 13:42
  • Beata Perzanowska
Emeryci świętowali Dzień Nauczyciela
18.10. 2017 członkowie Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Augustowie spotkali się na corocznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Emerytowanych pracowników oświaty i zaproszonych gości serdecznie powitała przewodnicząca sekcji p. Barbara Wysocka, która życząc zdrowia podkreśliła, że  nauczanie i wychowanie to misja, której efekty możemy oglądać dopiero po latach ciesząc się z sukcesów wychowanków. To właśnie zebrani na sali nauczyciele przekazywali wiedzę i wspomagali  kształtowanie postaw kolejnych pokoleń mieszkańców Augustowa.

Spotkanie uświetnił występ grupy teatralnej „Antrakt” z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie. Młodzież przygotowywali: p. Tomasz Choroszewski, p. Maria Kisielewska, p. Marta Jackiewicz. Po występie prowadzący zespół p. Tomasz Choroszewski podziękował za zaproszenie i przekazał życzenia od dyrekcji, rady pedagogicznej i młodzieży II LO.

Na uroczystość przybyli również przedstawiciele władz powiatowych, związkowych i reprezentanci augustowskich szkół: p. Starosta Jarosław Szlaszyński, p. Wicestarosta Katarzyna Beata Sturgulewska, Prezes Okręgu Podlaskiego ZNP i jednocześnie Dyrektor Kompleksu Hotelowego „Logos” w Augustowie p. Andrzej Gryguć, Prezes Oddziału ZNP p. Jan Dziądziak, Dyrektor Augustowskiego Centrum Edukacyjnego p. Grzegorz Augusewicz, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych p. Roman Krzyżopolski, Dyrektor Przedszkola nr 2 p. Małgorzata Grygo oraz Kierownik do Spraw Sprzedaży Kompleksu Hotelowego „Logos” p. Celina Cieślukowska.

O wystrój sali zadbali wykonawcy prac zaprezentowanych na III Przeglądzie Twórczości Seniorów. Podziwiać można było obrazy i pocztówki okolicznościowe wykonane różnymi technikami, przepiękne pisanki i biżuterię, serwety i wiele innych eksponatów.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania mile spędzali czas w Restauracji „Logos” przy muzyce i wspólnym śpiewie.

 

Zarząd Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Augustowie

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe