Seniorzy dbają o siebie

  • 4.11.2017, 07:55
  • Jolanta Wojczulis
Seniorzy dbają o siebie
Około 100 nobliwych mieszkańców naszego miasta wzięło udział w akcji profilaktycznej przygotowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Augustowie. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach uroczystych obchodów I Augustowskiego Dnia Seniora.

Augustowianie przeżywający jesień swojego życia w piątek, 20 października, mieli swoje wielkie święto. W tym dniu w Kinie Iskra, obchodzono bowiem I Augustowski Dzień Seniora. Był to wyjątkowy dzień podczas którego wszyscy seniorzy mogli się ze sobą spotkać, porozmawiać, powspominać dawne jak i teraźniejsze czasy. Nie zabrakło ciepłych życzeń oraz części artystycznej. Przypomnijmy, że inicjatorem tego wydarzenia była Augustowska Rada Seniorów, jedna z najprężniej działających rad w regionie.

Piątkowe uroczystości były doskonałą okazją nie tylko do tego, żeby nobliwi augustowianie spotkali się i świętowali swój dzień w miłym gronie, ale także, żeby pomyśleli o swoim zdrowiu. Zadbali o to pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Augustowie. Zorganizowali bowiem podczas tego dnia akcję profilaktyczną.  Na specjalnie przygotowanym stoisku chętni seniorzy i zaproszeni goście mogli bezpłatnie zbadać poziom cukru, poziom tlenku w wydychanym powietrzu, dokonać analizy  składu ciała, a także skorzystać z materiałów oświatowo-zdrowotnych o różnej tematyce.

-Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem. Wzięło w niej udział ok. 100 osób. Planowane są już kolejne działania profilaktyczne dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Augustowie – zapowiadają pracownicy  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Augustowie.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe