Najmłodsi lekkoatleci mają krzepę

  • 1.11.2017, 05:35
Najmłodsi lekkoatleci mają krzepę
Uczniowie klas I, II i III augustowskich szkół podstawowych licznie wzięli udział w konkurencjach lekkoatletycznych, które rozegrano w piątek, 20 października, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie.

Piątkową imprezę sportową zorganizowano w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego.

-Uczniowie, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu pokonywali tory przeszkód z płotkami lekkoatletycznymi, doskonaląc jednocześnie szybkość, zwinność, skoczność i koordynację ruchową –informuje Jolanta Sowól, trener główny Ośrodka Lekkiej Atletyki w Augustowie.

-Płotki piankowe stanowią bowiem najbardziej ulubioną konkurencją na naszych zawodach. Ponadto dzieci rywalizowały  w konkurencjach rzutowych, które czasami sprawiają uczniom niewielki kłopot: rzut piłką lekarską 1kg, rzuty oszczepami piankowymi na odległość.

Skoki obunóż ćwiczone były na torze w formie zabawowej  - skoków dodawanych, co podniosło atmosferę dopingu do bardzo, ale to bardzo głośnego.

Z kolei sztafeta wytrzymałościowa szkolnych drużyn wyzwoliła w uczniach klas I-III  i dopingujących na trybunach, wulkan eksplozji gromkich pokrzykiwań i gorących oklasków  a pompony przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 4 posłane zostały wysoko.

-Radość, energia, pozytywne emocje i możliwość głośnego kibicowania najmłodszych została nagrodzona: wszyscy uczniowie otrzymali medale z najcenniejszego złota, dyplomy LDK, zawierające bardzo ciekawe krzyżówki, rebusy, zadania do samodzielnego rozwiązania a również sylwetki polskich wspaniałych lekkoatletów. Startujące szkoły otrzymały puchary programu Lekkoatletyka dla każdego! –dodaje J. Sowól.  -W dzisiejszych zawodach zwyciężyli wszyscy uczestnicy, dostarczając nauczycielom – wychowawcom wielu wskazówek do dalszej pracy na lekcjach wychowania fizycznego, organizującym trenerkom LDK  - satysfakcji z efektów trudnej pracy i naładowania akumulatorów.

Wolontariusze – starsi uczestnicy programu „Lekkoatletyka dla każdego!” serdecznie dziękuję za ogrom włożonej pracy.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe