Augustów nadal potrzebuje bohaterów

  • 30.10.2017, 07:32
  • Jolanta Wojczulis
Augustów nadal potrzebuje bohaterów
To już ostatnie dni, by zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki i Akademi Przyszłości. W Augustowie poszukiwani są wolontariusze, do tej szlachetnej akcji. Jeżeli zatem nie jest ci obojętny los innych i chcesz pomóc odmienić życie potrzebującym, przyłącz się do tej inicjatywy.

Wzięcie udziału w tym szlachetnych przedsiewzięciu to szansa na pomoc potrzebującym, ale także na rozwój osobisty, wpływ na rzeczywistość i okazja do poznania wyjątkowych ludzi.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą. Wolontariuszem może zostać każdy. Poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować  społecznie – wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Wolontariat w Paczce wyróżnia to, że jest organizowany dla ludzi, którzy mają mało czasu i lubią go efektywnie wykorzystywać.

-Chciałam pomagać mądrze. Zobaczyłam, że w Paczce pomagamy konkretnym rodzinom i to mnie bardzo przekonało, ponieważ wiedziałam, że ta pomoc jest skrojona na miarę potrzeb rodziny- mówi Natalia, wolontariuszka Szlachetnej Paczki z kilkuletnim stażem.

W tę szlachetną inicjatywę od lat angażują się też augustowianie, tak jest i w tym roku. Obecnie poszukiwani są wolontariusze. Potrzebna jest każda para rąk.

-To jest ten moment w którym możesz ruszyć z miejsca, zrobić krok na przód w swoim życiu i pomoc innym! - zachęca Daniel Wikarski, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka potrzebuje takich ludzi jak Daniel, do oddziału w Augustowie. Każdy kto ma ukończone 18 lat, chęć niesienia pomocy i dużo pozytywnej energii, może pomagać. Wystarczy napisać! Kontakt do Lidera Zespołu Augustowa: LIDER: Kamil Plato ZGŁOSZENIA: kamilec13@wp.pl TEMAT ZGŁOSZENIA: Wolontariusz w Szlachetnej Paczce - powiat Augustowski 
 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe