Jubileusz 50-lecia ACE (przemówienia/ zdjęcia)

  • 25.10.2017, 20:00
  • Bartosz Lipiński
Jubileusz 50-lecia ACE (przemówienia/ zdjęcia)
Augustowskie Centrum Edukacyjne obchodzi półwiecze istnienia. Szkoła słynąca z doskonałego kształcenia i przygotowania do zawodu uczniów z całego powiatu augustowskiego z wielkim splendorem świętowała swój zacny jubileusz w piątek, 20 października.

Augustowskie Centrum Edukacyjne obchodzi półwiecze istnienia. Szkoła słynąca z doskonałego kształcenia i przygotowania do zawodu uczniów z całego powiatu augustowskiego z wielkim splendorem świętowała swój zacny jubileusz w piątek, 20 października. Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza święta w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, której przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur. Tuż po niej rozpoczęła się ceremonia w auli szkoły. Na wydarzenie przybyło wielu znamienitych gości, wśród nich dostojnicy kościelni, władze powiatu i miasta, przedstawiciele zarządu województwa podlaskiego z wieloletnim dyrektorem ACE Bogdanem Dyjukiem na czele, wybitni pedagodzy i absolwenci. Również ci, którzy zdobyli tam wykształcenie w latach, gdy dzisiejsza placówka nosiła nazwę Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych. Gratulacje i życzenia kolejnych jubileuszy od przybyłych gości zbierał nowy dyrektor szkoły Grzegorz Augusewicz. Jednym z najgłośniej oklaskiwanych przemówień była świadcząca o dużym sentymencie wypowiedź prof. dr hab. inż. Michała Bołtryka, dziekana Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Profesor z rozrzewnieniem i humorem wspominał lata 70 oraz swoją studniówkę, jako dostojny absolwent ACE. Sam okres szkoły średniej określił najlepszym w swoim życiu. Oficjalne wystąpienia zostały też urozmaicone częścią artystyczną, w której uczniowie placówki zaprezentowali umiejętności wokalne i taneczne. Bogata galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest do obejrzenia na łamach portalu dziennikpowiatowy.pl

Poniżej publikujemy relację audio z wystąpień oraz galerię zdjęć z wydarzenia:

Przemówienie członka zarządu województwa podlaskiego i wieloletniego dyrektora ACE Bogdana Dyjuka:

Przemówienie starosty Jarosława Szlaszyńskiego:

Przemówienie burmistrza Augustowa Wojciecha Walulika:

Przemówienie prof. dr hab. inż. Michała Bołtryka:

Galeria zdjęć cz. I (link):

http://www.dziennikpowiatowy.pl/galeria/343,jubileusz-50-lecia-ace-cz-i

Galeria zdjęć cz. II (link):

http://www.dziennikpowiatowy.pl/galeria/344,jubileusz-50-lecia-ace-cz-ii

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe