Dwójka w budowie

  • 24.10.2017, 18:07 (aktualizacja 24.10.2017 21:05)
  • Redakcja
Dwójka w budowie
Już w najbliższy czwartek, 26 października ukaże się nowy numer „Przeglądu Powiatowego”. Jak co tydzień staramy się zebrać dla Was Drodzy Czytelnicy najważniejsze wiadomości z Augustowa i powiatu augustowskiego. Zachęcam do lektury, bo piszemy o wielu ciekawych sprawach. Przypominamy, że nie wszystkie teksty są dostępne w internecie.

Jedną z najgłośniej komentowanych spraw w Augustowie jest remont Szkoły Podstawowej nr 2. Kilkanaście dni temu rozpoczęła się termomodernizacja budynku oraz prace w jego wnętrzu. Ciężki sprzęt wykorzystywany przez brygadę remontową oraz wytwarzany podczas robót hałas spowodowały, że uczniowie i kadra pedagogiczna placówki zmuszeni byli przenieść się tymczasowo do innych obiektów. Nie wszyscy rodzice są zadowoleni z faktu przeprowadzenia modernizacji w trakcie roku szkolnego. O kulisach historii, zakładanych działaniach, planowanym terminie zakończenia remontu oraz dyskusji na ostatniej komisji społeczno-oświatowej piszemy w artykule okładkowym „Dwójka w budowie”.

Sensacyjna informacja z ostatniej chwili, burmistrz Augustowa Wojciech Walulik zrezygnował z członkostwa w KWW Nasze Miasto. Czekamy na szczegóły dotyczące niespodziewanego rozstania. Polecamy tekst „Burmistrz rezygnuje z Naszego Miasta”.

Magdalena Borkowska z Augustowa została dyrektorem Białostockiego Centrum Onkologii. W rozmowie z naszą gazetą opowiada o zmianach w kierowanym przez siebie szpitalu, podejściu do pacjenta, deklaruje też pomoc mieszkańcom Augustowa. Wywiad Beaty Perzanowskiej z nową dyrektor można przeczytać w tekście „Najważniejszy jest pacjent”.

Przełom października i listopada to okres, gdy coraz bardziej doskwierają nam niskie temperatury. Pojawia się też coroczny problem z paleniem w piecach centralnego ogrzewania opałem niskiej jakości, a przez to wzrasta też zagrożenie smogiem. Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej Marian Dyczewski apeluje do władz miasta o podjęcie natychmiastowych działań zapobiegawczych, o czym informujemy w artykule Bartosza Lipińskiego „Niedługo przypomni o sobie smog”.

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Piszemy o nowej organizacji ruchu w mieście i zapraszamy do kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na augustowskim cmentarzu.

W ostatnim tygodniu w naszym mieście odbyły się dwie huczne uroczystości. Po raz pierwszy w historii w Augustowie obchodzono Dzień Seniora, a 50-lecie istnienia świętowało Augustowskie Centrum Edukacyjne. Przedstawiamy galerie zdjęć i opis tych wydarzeń.

Duży sukces piłkarzy augustowskiej Sparty. W ostatnim meczu nasi zawodnicy pokonali drugą drużynę suwalskich Wigier po emocjonującej walce. Relacja ze spotkania w tekście Jolanty Wojczulis „Sparta pokonała Wigry II Suwałki”.

Jak co tydzień dużo wydarzeń lokalnych, kulturowych i sportowych, a także solidna porcja ogłoszeń drobnych.

 

Zapraszamy do lektury!

Redakcja

 

 

Najbliższy numer ukaże się w czwartek, 26 października, a kolejny ze względu na Święto Wszystkich Świętych będzie do nabycia wyjątkowo od wtorku, 31 października. Już dziś serdecznie polecamy obydwa numery gazety!

Redakcja
Podziel się:

Pozostałe