Urocze skrzaty w bibliotece

  • 28.10.2017, 07:42
  • Jolanta Wojczulis
Urocze skrzaty w bibliotece
Krasnoludki są na świecie. Można się było o tym przekonać w piątkowy ranek, 19 października, odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną w Augustowie. W tym dniu bowiem w bibliotece odbyło się podsumowanie konkursu, w którym krasnoludki odegrały dużą rolę.

Konkurs pn. „Krasnoludki są na świecie” odbywa się cyklicznie od kilku lat i nawiązuje swą nazwą do najpopularniejszej baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Dlatego w jury zasiadła sama „autorka” i główna bohaterka tej opowieści oraz królowa Tatra. -Jak zwykle nie zawiedli też uczestnicy zmagań, uczniowie klas drugich augustowskich szkół podstawowych, przygotowani przez nauczycieli –dodają organizatorzy zmagań. 

Swoje reprezentacje wystawiły  SP nr 2 (w składzie: Zofia Pieklarz i Maciej Krukowski), SP nr 3 (w składzie Julia Bajkowska i Maciej Kuczwalski), SP nr 6 (w składzie Amelia Kalinowska i Jakub Michalak) oraz Społeczna SP  STO (w składzie Dominika Gąsiewska i Maria Szklarek). Zawodnikom gorąco w zmaganiach kibicowały licznie zgromadzone „krasnoludki”.

-Zadania konkursowe były bardzo zróżnicowane i wymagały pokonania swoich lęków, nieśmiałości, ale też pochwalenia się swoimi talentami: wokalnymi, plastycznym, zręcznościowymi oraz wiedzą na temat bajek –mówią organizatorzy. -Bo każdy krasnoludek musi być wszechstronnie uzdolniony! 

Ponieważ  uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem, wszyscy zajęli równorzędne pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymali gry planszowe i puzzle oraz pamiątkowe dyplomy. Na wszystkich czekał także słodki poczęstunek. Krasnoludki w wesołych nastrojach opuściły mury MBP i ruszyły na augustowskie ulice, potwierdzając (o czym wie każde dziecko), że przecież krasnoludki są na świecie.

Organizatorem wydarzenia było Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Augustowie wraz z Augustowskimi Placówkami Kultury – Miejską Biblioteką Publiczną. Imprezę poprowadziła pani Krystyna Korzeniewska, prezes Koła PTTK. W sprawnym przebiegu zmagań pomagała młodzież ze świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Augustowie. Sponsorem wydarzenia była firma „Augustowianka”.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe