Protestowali w centrum miasta

  • 20.10.2017, 09:37
  • Beata Perzanowska
Protestowali w centrum miasta
Już po raz drugi na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie odbyła się „Literiada”. Ten słowny protest, któremu przyświecało hasło „Konstytucja płonie” skupił kilkanaście osób. Ludzie wysłuchali fragmentu najważniejszej w państwie ustawy i po kilkunastu minutach rozeszli się do domów.

Druga w Augustowie „Literiada” zorganizowana została w niedzielę, 15 października, w centrum miasta. Przypomnijmy, że ideą tej słownej akcji protestacyjnej jest w kulturalny, literacki sposób manifestowanie niezadowolenia z zachodzących zmian w najważniejszej ustawie państwa, czyli w Konstytucji RP, określającej prawa, wolności i obowiązki obywateli. Akcja ta odbywa się co tydzień w Warszawie, a raz w miesiącu organizowana jest w wielu polskich miastach, tego samego dnia i o tej samej porze. Polega na wspólnym, publicznym czytaniu Konstytucji RP. Jak mówią organizatorzy tego przedsięwzięcia w Augustowie, hasłem październikowej „Literiady” było „Konstytucja Płonie”.

-To hasło jest dość wymowne. Wiemy jak się zachował ostatnio prezydent jeśli chodzi o zmiany w Konstytucji RP. Chcemy zaznaczyć, że Augustów wie, że to co się teraz toczy w kraju jest niewłaściwe –mówili protestujący.

Demonstracja odbyła się bez żadnych incydentów. Jak przy każdym zgromadzeniu publicznym protestującym towarzyszyli policjanci. Kolejna taka manifestacja jest zaplanowana w listopadzie. 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dwait timor
dwait timor 21.10.2017, 12:04
Mało ludzi bo widzą że to jedna wielka ściema. W Polsce nic nie jest zagrożone. To tylko paliwo totalnie przygłupiej opozycji. Pomyśl co będzie jak za 2 lata PIS zdobędzie 309 mandatów w sejmie. Jak napiszesz koniec demokracji, państwa prawa i swobód obywatelskich? PO strzelało do górników czy do KODu, UBywateli RP władza strzela? Czy te wszystkie obawy nie płyną od ludzi których interes finansowy jest zagrożony? Czy to nie walka kast i klanów żeby było tak jak było?
1947
1947 21.10.2017, 22:59
"PO strzelało do górników czy do KODu, UBywateli RP władza strzela?" Ale namieszane. Nie rozumiem o co Ci chodzi? i chyba to nie opozycja jest przygłupia. Pomyśl zanim obudzisz się z ręką w nocniku. Pytasz się: "Czy te wszystkie obawy nie płyną od ludzi których interes finansowy jest zagrożony?" Po przepracowaniu 45 lat od kilku lat jestem na emeryturze i mój interes rzeczywiście może być zagrożony, jeżeli tak dalej będziemy rozdawać pieniądze (czytaj - kupować głosy poparcia).
d.t.
d.t. 22.10.2017, 09:51
Ale nanieszane 1947. Zamiast na emeryturze siedzieć powinieneś nadal pracować tak by osiągnąć 67 lat pracy. Najprędzej robotę dostaniesz w starostwie POwiatowym bo stwierdzam iż całe życie głosowałeś na PZPR a potem na platformę.
1947
1947 23.10.2017, 22:49
dwait timor
Piszesz o sobie i nic nie rozumiesz. Nawet nie sprawdzisz co i jak napisałeś. Życzę Ci też dużo więcej lat pracy to może czegoś jeszcze nauczysz się w życiu. Pozdrawiam.
scs
scs 20.10.2017, 10:20
Dlaczego tak mało osób? Ludzie boją sie o utrate pracy jak prawie wszędzie pis siedzi.

Pozostałe