Chaos i zamieszanie w „dwójce”

  • 12.10.2017, 11:42
  • Beata Perzanowska
Chaos i zamieszanie w „dwójce”
Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie są rozżaleni i niezadowoleni z przeniesienia uczniów do nowego budynku. Powodem tej przeprowadzki jest remont szkoły. O samą modernizację pretensji nie mają, ale o sposób zorganizowania przenosin. Mają też żal, że remont nie został wykonany wcześniej, na przykład podczas wakacji.

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika "Przegląd Powiatowy", który ukazał się w czwartek, 12 października. Zapraszamy do lektury! 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jarosław Wielki
Jarosław Wielki 12.10.2017, 18:59
w każdej placówce chaos i konflikty... najgorsze, gdy ktoś zostaje kierownikiem z politycznego klucza, reguła "mierny, ale wierny" niestety teaz jest najważniejsza. Może pan burmistrz "przyjrzy się tej sprawie", tj oświacie...?
asz
asz 12.10.2017, 16:19
Dzieci w dawnej piątce by się nie zmieściły. Albo byłaby dwuzmianowość wtedy dopiero byłby krzyk.
A to że ta szkoła nie ma sali gimnastycznej to jest skandal. Koszt takiej sali to około 3 mln. połowę tej kwoty można pozyskać z dofinansowań z Totalizatora Sportowego lub funduszy unijnych. Takich sal w naszym województwie jest dużo.
Obecny remont ma kosztować 1 mln. Jeszcze pół i można zbudować halę. Tylko trzeba chcieć.
Gośka
Gośka 13.10.2017, 10:04
Trochę dziwne tłumaczenie,ja min. wychowałam się w piątce i pamiętam takie czasy gdzie były i po 3 - 4 klasy jednego rocznika, nie było tam żadnej dwuzmianowości...poza tym może się mylę patrząc na dwójkę nawet gabarytowo z zewnątrz piątka wygląda na większą szkołę...
zorba
zorba 14.10.2017, 08:20
Strasznie Gosiu się mylisz co do wielkości szkół. 2 jest 2xwiększa od 5. W 5 duże korytarze i sale tylko po jednej stronie. Długość budynku to 40 metrów. Szkoła nr 2 korytarze wąskie sale po dwóch stronach długość budynku 65 metrów. Dodatkowo klatka schodowa od południa w wyjściem na trawiaste boiska. 5 większa sala gimnastyczna i orlik. W 2015 roku szkoła nr 5. 231 uczni szkoła nr 2 870.
obywatelka
obywatelka 12.10.2017, 15:10
A ja nie rozumiem czemu jest remontowana szkoła która potrzebuje naprawdę wielkich nakładów bo nie ma sali, boiska itp.A wygaszana jest pięknie wyremontowana szkoła z orlikiem. Co będzie ze starą piątką w której wychowało się tyle dzieci? Dlaczego szkoła nr. dwa nie jest właśnie przeniesiona do piątki?
ccvcc
ccvcc 12.10.2017, 16:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Rodzic dzieci ze szkoły nr2
Rodzic dzieci ze szkoły nr2 12.10.2017, 12:25
Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Cieszyć się trzeba mniej kasy z podatków na utrzymanie a i budynek wypięknieje. Jeszcze żeby tak pieniądze znalazły się na salę gimnastyczną lub widowiskowo-sportową. Lokalizacja super. Może Ślepsk, British Tobacco, Orlen, Mlekpol albo poseł by zasponsorował w zamian za nazwę lub patrona? Dzieciaki i mieszkańcy byli by wdzięczni dozgonnie.
wreyw
wreyw 17.10.2017, 10:10
BAT to ci prędzej meczet dla Turków wybuduje i sprowadzi mięso halal do kaufalndu

Pozostałe