Różaniec do granic

  • 11.10.2017, 10:00
  • Beata Perzanowska
Różaniec do granic Marcin Ziemiński
W całej Polsce, w sobotę, 7 października, odbywało się przedsięwzięcie pod hasłem „Różaniec do granic”. Tego dnia wierni w przygranicznych kościołach zbierali się, by modlić się o pokój na świecie. Modlitwa różańcowa odbywała się także w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej. Uczestniczył w niej biskup Romuald Kamiński, który opuszcza naszą diecezję. Tak więc msza była też okazją do podziękowania przez wiernych za dotychczasową posługę.

Główną ideą „Różańca do granic” było otoczenie Polski łańcuchem modlitwy różańcowej. Dlatego w przygranicznych parafiach w całej Polsce odbywało się nabożeństwo różańcowe. Jednym z takich miejsc było także Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Studzienicznej. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz biskup Romuald Kamiński, a specjalną konferencję poprowadził ksiądz doktor Wojciech Serowik, diecezjalny egzorcysta. Spotkanie liturgiczne zgromadziło ponad dwa tysiące wiernych z diecezji ełckiej i ościennych diecezji. Ksiądz biskup Romuald Kamiński opuszcza diecezję ełcką. Został bowiem mianowany przez papieża Franciszka biskupem koadiutorem diecezji warszawsko-praskiej. Sobotnia wizyta biskupa w Studzienicznej była więc okazją do podziękowania mu za dotychczasową posługę w diecezji ełckiej. Były kwiaty i słowa podziękowania. Po nabożeństwie w parafialnym kościele odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej wierni wraz z kapłanami wzięli udział w pieszej pielgrzymce do Bazyliki Mniejszej Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie.  

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe