POPiS na miarę czasów 

  • 6.10.2017, 17:00
  • Bartosz Lipiński
POPiS na miarę czasów
Na ostatniej sesji powiatowej doszło do znamiennego wydarzenia. Zawiązał się nieformalny zespół negocjacyjny, w którego składzie obok starosty znalazł się jego czołowy krytyk. Połączenie sił pomiędzy włodarzem powiatu, a radnym opozycji ma doprowadzić do przerwania trwającej od lat stagnacji i pozwolić rozpocząć prace zmierzające do poprawienia fatalnego stanu drogi na trasie Mazurki-Topiłówka.

Zgoda powoduje, że małe rzeczy rosną, a niezgoda sprawia, że wielkie rzeczy padają. Przywołana przez Jarosława Szlaszyńskiego na sesji rady powiatu z 31 sierpnia stara maksyma łacińska we współczesnej Polsce zdaje się być aktualna i ponadczasowa. Ponadpartyjna współpraca na rzecz rozwoju sieci dróg powiatu augustowskiego jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Na ostatniej sesji starosta w sprawozdaniu z prac zarządu powiatu poinformował o planowanych inwestycjach, m.in. realizacji w tym roku przebudowy drogi powiatowej Szczebra-Sokolne. Dzięki partycypacji w kosztach z gminą Nowinka i Nadleśnictwem Szczebra mieszkańcy okolicznych posiadłości w nieodległej perspektywie będą mieć do dyspozycji odremontowaną drogę. Z racji wygospodarowanych oszczędności bardzo prawdopodobne, że na przedmiotowej drodze pojawi się również nawierzchnia bitumiczna lub korpus drogowy zostanie uzupełniony kruszywem. Wszystko zależy od kwestii porozumienia z właścicielami działek położonych wzdłuż trasy. Radny powiatowy, przewodniczący komisji rewizyjnej z ramienia PiS pochwalił starostę za tę inwestycję, jednak bardzo szybko do beczki miodu dołożył również łyżkę dziegciu. Zdaniem radnego powyższy przykład dowodzi, że przy odpowiednim zaangażowaniu można dojść do porozumienia z właścicielami pól uprawnych przy drodze, a podobnej determinacji zabrakło przy innych przedsięwzięciach.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dv
dv 12.10.2017, 18:51
A starostwo nie ma swoich budynków na robienie sesji powiatowych? Czy sprzątają tę salę? Płacą za światło. ogrzewania, klimatyzację i toalety?
Jarosław
Jarosław 7.10.2017, 16:07
a pis to niby nie zatrudnia swoich??
MM i DM
MM i DM 7.10.2017, 12:34
Zasada PO jaka jest to: "Ręcyma, palcyma i nogami trzymajmy się koryta" "Praca dla Swoich" "nie ma jak na państwowym" "tumok mierny ale wierny"."za nic nie oPOwiadamy"i słynne "By żyło się lepiej nam ludziom platformy".
Utid
Utid 7.10.2017, 17:31
PiSowi tak się przyssali do koryta że tracę nadzieję że da się ich oderwać!
Boję się że rozpętają III wojnę światową. Nikt nie pracuje za darmo czy to PO czy PiS czy KORWIN i inni. Zwykła polityka i nabijanie sobie kasy.

Pozostałe