Żadnych granic 

  • 5.10.2017, 15:34 (aktualizacja 05.10.2017 15:38)
  • Bartosz Lipiński
Żadnych granic
Czy można postawić budynek na granicy prywatnej posesji bez zgody sąsiadów? Nad tym zagadnieniem zastanawiano się na ostatniej sesji rady powiatu. Ta pozornie niewinna sytuacja jest tym bardziej poważna, że w tej sprawie interwencję u starosty podjęła nawet poseł na Sejm Rzeczpospolitej. Ludzki wymiar problemu przysłania nieco stara zasada: twarde prawo, ale prawo.

Zarys historii przedstawiony przez jednego z radnych powiatowych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącego komisji rewizyjnej przypomina scenariusz typowego konfliktu sąsiedzkiego. Strony sporu nie mogą znaleźć płaszczyzny porozumienia, a negatywne emocje tylko potęgują skalę napięcia. W Augustowie przy ulicy Kopernika powstaje budynek, którego ściana usytuowana ma być na granicy posesji sąsiadów. Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu zabudowę bliźniaczą, ale sąsiedzi nie wyrazili zgody na posadowienie budynku po granicy działki, bojąc się szeregu negatywnych skutków, np. trwałego zacienienia. Radny dociekał, dlaczego mimo tak jasnego stanowiska jednej ze stron sporu inwestycja jest realizowana. Prosił o stanowisko w tej sprawie przedstawicieli wydziału architektury w starostwie powiatowym. Okazuje się, że interpelacja podniesiona przez samorządowca na sesji rady powiatu z 30 sierpnia była tym bardziej trafiona, że zaledwie kilka godzin wcześniej w prywatnej rozmowie o sprawę pytała starostę poseł na Sejm Rzeczpospolitej Bernadeta Krynicka.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kamieni kupa
Kamieni kupa 9.10.2017, 08:30
Jedno słowo POrażka.
Wyborca
Wyborca 8.10.2017, 12:56
Panie Hilary nie ośmieszaj się sam ! Wszystko co widac w augustowie zostało zbudowane za cießlika. Bulwary, rynek, ulice z chodnikami bez haraczu od mieszkańcow, kilometry sieci wodociągowej wszystkie główne kolektory deszczowe i sanitarne .
Nie jestem zwolennikiem PO ale bądzmy sprawiedliwi.
Mam dość obecnego agresywnego rządzenia obwiniania wszystkich wokół, cwanioaczenia niektórych radnych , niemocy burmistrza, i braku informacji o wydatkowaniu publicznych pieniędzy. Czy dziennikarze nie mogą spytać p. Burmistrza ile kosztuje promocja miasta i w jakim celu jest .....jak z turystyki utrzymuje sie kilka % mieszkancow... w tym kilku radnych. Ile kosztuje ratowanie necka i z jakich pieniedzy jest finansowane?
pomyśl czasem to nie boli
pomyśl czasem to nie boli 7.10.2017, 23:33
Lepszy PISiewicz jak platformiany fachowiec. Wszystkie spółki skarbu państwa to udowodniły jak i miasta rządzone przez większość z PIS. PISiewicze nie okradały Polski jak PO przez 8 ostatnich lat. Wstyd że prezesa wyrzuconego z PKS przygarnia uczeń z poparciem 0,006% osób uprawnionych do głosowania i który sam mianował siebie na następcę oszusta Franciszka W.
Jar.
Jar. 7.10.2017, 19:09
Przykłady zatrudnionych Pisowskich "fachowców" w KRUS-ie ZUS-ie no kierownik Edukacji,w Nadleśnictwie,agencjach itp.a jak zatrudnili niby fachowców w spółkach miejskich to se mieszkania załatwili......i niby nikt otym nie wiedział...
aaa
aaa 8.10.2017, 11:11
A burmistrz nic nie wiedział, to co to za burmistrz, marionetka
Pan Hilary
Pan Hilary 7.10.2017, 23:36
Cieślik nie ośmieszaj się. POkaż swoje osiągnięcia np. budowa dróg, PKS czy ZUS. Knuć i POmawiać ludzi umiesz jak nikt.
Jóżia
Jóżia 8.10.2017, 10:08
No to juz wiadomo czemu tak boisz sie tego Cieslika i wszedzie go widzisz. Pewnie cie z pracy wywalil. Tez bym cie wywalila z powodu problemow psychicznych :))
Temida
Temida 7.10.2017, 21:12
Jak w "Zwierzyńcu" Orwella. Kto czytał to wie, że każda kolejna władza wprowadzała swoje porządki, ale na gorsze.
Korwin
Korwin 7.10.2017, 08:00
POtraceni robia sobie nowy przyczółek, trzeba w końcu z czegoś żyć. A wiadomo najlepiej żyje się na koszt podatnika. Przykład mają doskonały od swoich bonzów partyjnych w Warszawie
Wyborca
Wyborca 7.10.2017, 13:23
Rozumiem że wybawiciele augustowscy pracują charytatywnie a nie za pieniądze podatników!
Żywią się korzonkami i miłością nie koniecznie z prawego łoża !
obserwator
obserwator 6.10.2017, 15:26
O to kwatera głowna PO z Augustowa zmienia siedzibę. Z piwnic basenu miejskiego na gabinety w Starostwie POwiatowym. Słuszna koncepcja "lider blisko ludzkich spraw" a taki ładny był amerykański wręcz.
Czech
Czech 6.10.2017, 14:16
Wyżej wleziesz z większym hukiem spadniesz. Mędrzec spod Sandomierza.
Lech
Lech 6.10.2017, 11:25
POsel naczelnikiem u kolegi???
Rus
Rus 6.10.2017, 22:45
obserwator + Czech + Lech łyknij neospasminę i nie ośmieszaj się, bo to wstyd dla POlski
Starosta POwiatowy
Starosta POwiatowy 5.10.2017, 20:11
Pan starosta rozmawiał z panią senator to wierutne kłamstwo w wykonaniu starosty. A gdzie jest konkurs na naczelnika wydziału komunikacji, który wygrał najlepszy poseł i dyrektor pksu pan Cieślik. Starostwo POwiatowe.
Gosia
Gosia 5.10.2017, 22:41
A gdzie jest napisane ze starosta rozmawial z jakas senator? Konkurs sie odbyl, mozna sobie poczytac tu:
http://bip.st.augustow.wrotapodlasia.pl/Nabor_kan/wolne_stano/wolne_stano.html
Jesli ktos umie czytac oczywiscie. Zamiast chlapac jezorem :))
Podpis
Podpis 5.10.2017, 16:28
W Augustowie jest jeszcze klika która myśli że wszystko jej wolno. Jest Pani deweloper która plany zagospodaroeania przestrzennego jak i mieszkańców ma za nic, starostwo które wydaje pozwolenia przymykając oko na nieprawidłowości. Oby po najbliższych wyborach w końcu #dobra zmiana dotarła i do nas.

Pozostałe