Cztery drogi są jak nowe

  • 9.10.2017, 08:02
  • Beata Perzanowska
Cztery drogi są jak nowe
Cztery kolejne drogi w Augustowie zostały oddane do użytku. Ulice Agrestowa, Jabłoniowa, Porzeczkowa i Słoneczna zostały przebudowane w ramach projektu budowy ulic miejskich. Mieszkańcy ulic uczestniczyli w finansowaniu tych inwestycji.

Uroczyste otwarcie tych czterech ulic na osiedlu Borki w Augustowie odbyło się w czwartek, 28 września.  Inwestycje na ulicach: Agrestowej, Jabłoniowej, Porzeczkowej i Słonecznej zostały zrealizowane w ramach inicjatywy lokalnej we współpracy z ich mieszkańcami.

–W roku obchodów 460-lecia Augustowa oddajemy kolejne przebudowane ulice. Jest to rok rekordowych inwestycji, jakie nie były prowadzone w Augustowie od wielu lat –podkreślał Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa, podczas uroczystego oddania do użytku ulic.– Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom za współpracę, ponieważ bez wsparcia mieszkańców inwestycje nie zostałyby zrealizowane.

Przebudowane ulice posiadają nawierzchnie z mieszanki mineralno-bitumicznej i obramowane są krawężnikami betonowymi. Zjazdy do posesji zostały natomiast wykonane z kostki brukowej betonowej. Wykonawcą tych inwestycji była firma POLDREN Andrzej Masiewicz. Ulice zostały zbudowane w ramach programu ,,Rozwoju sieci dróg miejskich” zainicjowanego w 2016 roku przez augustowskich miejskich samorządowców.

–Zaangażowanie mieszkańców w rozwój miasta wciąż wzrasta, co przekłada się chociażby na dużą ilość zgłoszonych propozycji do Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród pomysłów, znalazła się także propozycja budowy chodników przy jednej z miejskich ulic. Dziękujemy za aktywność i współpracę ze strony augustowian – dodał w trakcie uroczystości Mirosław Karolczuk, zastępca burmistrza Augustowa.

Przypomnijmy, że program ,,Rozwoju sieci dróg miejskich” zakłada przebudowę, czyli utwardzenie jezdni poprzez ułożenie nawierzchni asfaltowej bądź kostki brukowej betonowej na ulicach, których mieszkańcy w ramach inicjatywy lokalnej partycypują w kosztach realizacji przedsięwzięcia, zakładając komitety budowy swoich ulic. Wkład od mieszkańców wynosi 1000 lub 1500 zł od jednej nieruchomości położonej przy danej ulicy i zależy głównie od szerokości projektowanej drogi. Obecnie założonych jest już ponad 40 komitetów.

(Oprac., na podstawie komunikatu Urzędu Miejskiego w Augustowie)  

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Me,myself and I
Me,myself and I 9.10.2017, 16:37
A kiedy zacznie się budowa ulic Ziołowa, Miętowa i Ruciana?! Po dwóch dniach opadów znów nam urywa koła. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to połowa grudnia?! Jak to zrobicie w dwa miesiące?

Pozostałe