Na razie parkowanie za darmo

  • 8.10.2017, 08:57
  • Beata Perzanowska
Na razie parkowanie za darmo
Kierowcy zaoszczędzą. Władze miasta podjęły decyzję, że z dniem 30 września, przestaje funkcjonować Strefa Płatnego Parkowania w Augustowie. Wiadomość to dobra, ale nie zamyka sprawy opłat za parkowanie. Jak wynika z informacji przekazanej przez magistrat, strefa powróci w przyszłym sezonie letnim.

Rada Miejska w Augustowie podjęła decyzję, że z dniem 30 września parkowanie w mieście będzie nieodpłatne. Jak czytamy w wydanym przez władze miejskie komunikacie, istnienie strefy ma decydujące znaczenie w okresie letnim, kiedy występuje duże natężenie ruchu.

-Po zakończeniu sezonu turystycznego istnienie strefy ma dużo mniejsze znaczenie. Niejednokrotnie pojawiały się głosy o potrzebie ograniczenia funkcjonowania strefy poza sezonem wakacyjnym, dlatego też mając na uwadze sugestie i wnioski mieszkańców, radni podjęli uchwałę o tymczasowej likwidacji strefy. Parkometry zostają na ulicach, jednakże zostaną zabezpieczone i wyłączone z użytkowania –informują pracownicy Wydziału Promocji, Turystyki i Kultury Urzędu Miejskiego w Augustowie. –Przypomnijmy, że strefę utworzono w maju 2014 roku. Opłata za parkowanie w sezonie wakacyjnym była dwukrotnie wyższa niż w okresie przed i powakacyjnym.

Urzędnicy podkreślają, że o terminie wprowadzenia ponownie płatnej strefy będą informować w stosownym czasie. 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 10.10.2017, 09:25
Idą wybory i to tylko wyborcza kiełbasa. Widać jak strefa niszczy centrum miasta i zapycha uliczki przyległe jak funkcjonuje. Gdyby poszli radni po rozum zlikwodowali by ją na stałe i przywrócili pierwotny kierunek ruchu ulic wyznaczonych pod SPP. Na groszach od mieszkańców nie można żerować a miasto już dawno przestało być turystyczne a stało się weekendowe gdzie strefa i tak jest za darmo! Naciski powinne iść w kierunku odbudowy i renowacji elewacji budynków wokoło RZA i nacisku na jednego ***a z biurem nieruchomości który czynsz za wynajm lokalu w Augustowie pomylił z wynajmem na Marszałkowskiej w Warszawie.(SIC!)

Pozostałe