II Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  

  • 6.10.2017, 09:50
II Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
W słoneczną niedzielę, 10 września, podobnie jak w ubiegłym roku, 50 druhen i druhów zmagało się w konkurencjach II Spartakiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Rutkach. Jak mówią organizatorzy, nauka poprzez zabawę daje zawsze lepsze efekty, zwłaszcza, że chodzi tu o odwagę i umiejętność niesienia pomocy innym.

W zmaganiach II Spartakiady MDP wzięły udział drużyny: Jabłońskie, Pruska Wielka, Bargłów i Rutki. Wzorem ubiegłego roku uczestnicy losowo zostali podzieleni na 10 drużyn, bo nawiązywanie nowych znajomości, integracja i wspólna nauka poprzez zabawę to nieodłączny element spotkań tej młodzieży. Każda drużyna otrzymała kartę 11 zadań do pokonania: tłumica, stanowisko armatur, ewakuacja z użyciem drabiny, wodery, naprawa wozu strażackiego, sprytny strażak, powódź, strażak-ratownik, strażacka sztafeta, bieg z wężem, rozwinięcie linii gaśniczej. Zaplanowane konkurencje wymagały nie tylko sprawności fizycznej, ale znajomości sprzętu strażackiego i wiedzy pożarniczej. Młodzież z radością i zapałem zmagała się w poszczególnych zadaniach a sekundowali im strażacy (OSP: Rutki , Topiłówka, Jabłońskie, Pruska Wielka), których na tę imprezę przybyło ponad 20. Pomysłowość i  zaangażowanie młodych strażaków zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Augustowie. Wręczenia nagród dokonywali: Wójt Gminy Augustów - Zbigniew Buksiński, Kierownik GOPS Augustów  - Tomasz Tomaszewski, Przewodnicząca KRRA Gminy Augustów – Maria Dytkowska, Dyrektor CKiB Gminy Augustów - Elżbieta Sierzputowska, instruktor CKiB Gminy Augustów – Małgorzata Kalisz oraz Prezes Stowarzyszenia Rutki – Bożena Chmielewska. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów,  wszyscy udali się na przepyszny posiłek przygotowany przez rodziców dzieci z MDP Rutki. Po posiłku odbył się quiz dla młodzieży przeprowadzony przez sponsorów nagród. Na zakończenie nie mogło też zabraknąć wspólnie odtańczonej „belgijki”, zainicjowanej przez MDP Bargłów. Gospodarze imprezy- Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rutek dziękuje wszystkim za wsparcie i pomoc w organizacji przedsięwzięcia, a w szczególności strażakom za ich zaangażowanie.

Uczestnicy II Spartakiady MDP w Rutkach:

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe