Ćwierćwiecze II LO  

  • 5.10.2017, 11:30 (aktualizacja 06.10.2017 06:41)
  • Beata Perzanowska
Ćwierćwiecze II LO
Augustowskie II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie świętowało swoje 25 urodziny. Uroczystość uświetnił wyjątkowy apel, podczas którego składano gratulacje, wręczano nagrody i można było przekonać się jakie talenty drzemią w młodzieży tej szkoły.

Uroczyste obchody 25-lecia II LO odbywały się w czwartek, 14 września. To była wyjątkowa okazja, bo w sumie tego dnia świętowano potrójne urodziny. 25 lat powstania obecnego liceum, 10-lecie nadania szkole imienia Polonii i Polaków na Świecie oraz 90-lecie tradycji szkolnictwa w budynku II LO. Spotkanie rozpoczęło się od mszy świętej, celebrowanej w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Augustowie. Potem społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi udała się na plac przed siedzibą liceum, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Nie zabrakło życzeń, wspomnień oraz części artystycznej. Jak mówiła Barbara Koronkowiecz, dyrektorka tej placówki, szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim tworzący ją ludzie, młodzież, jej rodzice, nauczyciele i pracownicy administracyjni. Wszyscy zasługują na uznanie, dlatego też podczas tak uroczystej chwili nie zabrakło nagród tym, którzy wybitnie pracują na rzecz szkoły i jej uczniów. Nagrody dyrektora szkoły otrzymali: Grzegorz Gołaszewski, Agnieszka Gromkowska, Marta Jackiewicz, Danuta Kaszlej, Dorota Prokop, Tomasz Choroszewski, Teresa Milewska i Bogdan Romanowski.  

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe