Nasze miasto bez pociągu

  • 3.10.2017, 18:30 (aktualizacja 03.10.2017 23:50)
  • Krzysztof Przekop
Nasze miasto bez pociągu
Już w czwartek ukaże się najnowsze wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Jesteśmy jedną z nielicznych gazet w Polsce, której rośnie nakład. Jest to oczywiście Wasza zasługa, Czytelników. Ufacie nam, a my robimy wszystko, by tego zaufania nie zawieść. Dlatego z czystym sumieniem zachęcam do kupienia „Przeglądu Powiatowego” i lektury. Zapewniam, że jest co poczytać.

Od wielu lat kolejne władze Augustowa traktują dworzec kolejowy jak gorący kartofel. Opisywaliśmy historię „prywatyzacji” budynku dworcowego, opisywaliśmy ciemności egipskie wokół dworca. Pociąg z Augustowa do Warszawy, słynna spalinowa Luxtorpeda dowoziła do Yacht Klubu oficerów na wywczasy. Otwarto dla nich specjalny dworzec Augustów Port. Byliśmy letniskiem dla Warszawy. I to tej zamożnej. By dorównać tamtym czasom powinniśmy dziś otworzyć lotnisko, ale to chyba nie nasza bajka. Pozostaje nam korzystać z samochodów, pociągów i autobusów. Będziemy nieskromni, gdy uznamy, że mocno przyczyniliśmy się do uratowania dworca autobusowego. Przynajmniej na razie. Chcemy dołożyć naszą cegiełkę do utrzymywania i wzbogacania połączeń kolejowych. Od kilku lat Augustów ma bezpośrednie połączenie z Kownem. W Kownie jest duże lotnisko, sporo atrakcji turystycznych. Aż się prosi, by to połączenie utrzymać. Na ostatniej sesji rady miasta głosowana była uchwała związana z tym połączeniem. Przy okazji mogliśmy się przyjrzeć w jaki sposób radni traktują takie przyziemne problemy. Opisał to dla Was Bartosz Lipiński w artykule „Nasze miasto bez pociągu”.

Nasi Czytelnicy są niezastąpieni. To dzięki nim burmistrz dowiedział się o spisku przeciwko niemu. Chodzi o aferę mieszkaniową w TBS Kodrem.  Opisujemy ciąg dalszy wydarzeń. Opisujemy to w tekście „Spółki miejskie bez prezesów”. Wydaje się, że nie jest to jeszcze koniec historii, ale władze miasta napisały nam kolejny jej rozdział.

Wielu osób dotyczy sprawa przedszkoli. Dlatego polecam artykuł o planach władz miasta dotyczących przedszkoli. Sprawa jest skomplikowana i niejednoznaczna. W oczach radnych Naszego Miasta bohaterem negatywnym zamieszania przedszkolnego jest Dariusz Szkiłądź. Jaka jest prawda? Artykuł „Zamęt z przedszkolami w tle” próbuje przybliżyć naszym Czytelnikom czytelny obraz sytuacji.

Magdalena Śleszyńska nie tylko nam kojarzy się ze żłobkiem. Jak mówią radni -„chodzi za tematem”. Jedyny żłobek w Augustowie jest według radnej w opłakanym stanie. Byliśmy, oglądaliśmy. O tym jak jest naszym zdaniem piszemy w artykule „Radna od żłobka”.

Jak zwykle znajdziecie w tym wydaniu sporo wiadomości o sporcie. Na przykład czy Sparta w końcu wygrała. Zachęcam do przejrzenia ogłoszeń drobnych. Poza tym jest co poczytać.

 

Zachęcam do lektury

 

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop
Podziel się:

Pozostałe