Zaliczali przeszkody na Hubertusa. Fotogaleria

  • 8.10.2017, 06:35
Zaliczali przeszkody na Hubertusa. Fotogaleria
Augustowscy miłośnicy jazdy konnej nie zapomnieli o swoim święcie czyli o Hubertusach. W sobotę, 30 września, licznie spotkali się w Stadninie Żarnowo, gdzie wzięli udział w I Towarzyskich Zawodach w Skokach przez Przeszkody pod Honorowym Patronatem Starosty Augustowskiego.

Pierwsze zawody i od razu udane. Nie bez powodu, bo w sobotnie popołudnie dopisała pogoda, ale przede wszystkim ludzie, zarównoci którzy wzięli udział w zawodach jak i wiernie im kibicujący przyjaciele i rodzina. Podczas obchodów Hubertusa rozegrano między innymi konkurs Pony Games (konkurs dla dzieci swobodnie stępujących i kłusujących. Zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód: slalom, przejazdy nad drągami, koła itp.), konkurs Micro LL / 50 cm,konkurs specjalny ,,para jeździec - rower” (był to konkurs sztafetowy - w sztafecie startowało dwóch zawodników, jedna osoba pokonywała trasę na koniu a drugi uczestnik na rowerze), konkurs L/100 cm.

W trakcie sobotniej imprezy odbyło się też szereg pokazów miedzy innymi zumby. Dzieci mogły skorzystać z jazdy na kucyku. W tym dniu można było też zdobyć cenne nagrody biorąc udział nie tylko w zawodach konnych, ale także licznych konkursach dla pozostałych gości.Zwycięzcom I Towarzyskich Zawodach w Skokach przez Przeszkody medale wręczał Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski.

Wszystkim z którymi rozmawiałam bardzo podobała się sobotnia impreza i zapewniali, że z przyjemnością wzięliby udział w kolejnym takim wydarzeniu.

-Wszyscy się dobrze bawili, impreza zatem wypaliła, dlatego za rok na pewno odbędzie się druga jej edycja zawodów –dodaje Agnieszka Winkler właścicielka Stadniny w Żarnowie.

Sobotnia impreza zakończyła się biesiadą przy ognisku.

Jolanta Wojczulis

 

Wyniki poszczególnych konkursów rozegranych w ramach  I Towarzyskich Zawodach w Skokach przez Przeszkody pod Honorowym Patronatem Starosty Augustowskiego:

Pony Games:

Ex aequo 1 miejsce

Amelia Dobrowolska na Kurkumie, Wiktoria Leszczyńska na Klaudynie, Nina Dobrowolska na Kozieradce, Natasza Staniewicz na Melodii, Izabela Urbanowicz na Korni, Weronika Baranowska na Klaudynie oraz Michalina Szeligowska na Kaliope

Micro LL – 50 cm

1 miejsce – Julia Rekuć na Szancie, 2 miejsce –  Julia Uściłko na Akcencie , 3 miejsce – Amadeusz Zyskowski na Kadrylu

Konkurs specjalny „Jeździec – rower”

1 miejsce – Natalia Brzozowska na Szancie i Jakub Winkler, 2 miejsce – Judyta Oleksiuk na Karotce i Izabela Słomska, 3 miejsce – Iga Chełmińska na San-szaju – Amadeusz Zyskowski

Speed & Music – 80 cm

1 miejsce – Izabela Słomska na Mariocie, 2 miejsce – Weronika Winkler na Sarnie, 3 miejsce – Julia Rukścińska na Karaweli

Konkurs L – 100 cm

1 miejsce – Judyta Oleksiuk na San-szaju, 2 miejsce – Klara Rekuć na Kurkumie, 3 miejsce – Julia Rukścińska na Karaweli

Podczas trwania zawodów odbyło się uroczyste wręczenie Powszechnych Odznak Jeździeckich Brązowych i Srebrnych z rąk Starosty Augustowskiego pana Jarosława Szlaszyńskiego. Odznaczenia otrzymali: Julia Rukścińska, Julia Fajecka, Amadeusz Zyskowski, Iga Chełmińska, Gabriela Popławska, Gabriela Antoniuk, Izabela Kielich, Igor Jastrzębski i Gabriela Kierska.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe