Nasi na maratonie kajakarskim

  • 7.10.2017, 09:31
Nasi na maratonie kajakarskim
Chwycili za wiosła i pokazali na co ich stać. Mowa o augustowskich kajakarzach, którzy dobrze zaprezentowali się podczas cyklu zawodów kajakarskich, jakie odbyły się w dniach 23-24 września w Grodnie na Białorusi.

W zawodach o których mowa udział wzięło ponad 100 zawodników z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Polski i Niemiec. Zawodnicy Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta Augustów jak zawsze udowodnili, że można na nich liczyć, o czym świadczą wysokie lokaty w poszczególnych zawodach.  W maratonie kajakarskim na rzece Niemen na trasie Grodno – Kanał Augustowski najwyższe, 4 miejsce wywalczyli Marcin Garbacz i Andrzej Markiewicz, zaraz za nimi metę pokonali Karol Garbacz i Dariusz Zyzało, ich koledzy Denis Ambroziak i Bonarski Łukasz byli z kolei 14, a Marek Twardowski i Tomasz Siedlecki zajęli  17 miejsce.
-Następnego dnia w Niemnowie odbył się dwunastokilometrowy slalom przez bardzo ciężki odcinek rzeki –zdradza Karol Garbacz. -Dodatkowymi utrudnieniami była też duża ilość przeszkód m.in. powalonych drzew oraz nieznajomość topografii rzeki.

Jak się okazało naszym kajakarzom nie przeszkodziło to w zajęciu dobrych miejsc.

Marcin Garbacz i Andrzej Markiewicz wywalczyli bowiem 9 miejsce, Marek Twardowski i Darek Zyzało 11miejsce, Tomasz Siedlecki i Karol Garbacz 12 miejsce, natomiast Denis Ambroziak i Łukasz Bonarski 13 miejsce.
Te bardzo trudne zawody były niezwykle prestiżowe, obecni na nich bowiem byli najważniejsi działacze Białoruscy odpowiedzialni za sporty kajakowe. Obecny też był konsul generalny w Grodnie Jarosław Książek, który osobiście pogratulował wyników. 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe