Medalowy początek sezonu AKKK

  • 6.10.2017, 07:44 (aktualizacja 10.10.2017 12:44)
  • Jolanta Wojczulis
Medalowy początek sezonu AKKK
Dziewięć medali wywalczyli w sobotę, 30 września, reprezentanci Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Cenne krążki zdobyli podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

W sobotę w hali sportowej białostockiego Zespołu Szkół Rolniczych odbyła się międzynarodowa impreza karate zorganizowana przez tamtejszy Klub Karate Kyokushin ''Kanku''. W zawodach wzięło udział 239 zawodników reprezentujących 25 klubów z całego kraju, a także z Rosji i Białorusi. Nie mogło tam zabraknąć też silnej ekipy z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, która spisała się znakomicie. Do Białegostoku pojechało dziewięciu zawodników z Augustowa ze swoim trenerem Waldemarem Matyką, a wśród nich byli: Szymon Służała, Szymon Zawadzki, Igor Leszczyński, Michał Ostapowicz, Maciej Sieńko, Szymon Milanowski, Jakub Tomkiewicz, Fabian Masiewicz oraz Błażej Chodorowski-Wojewnik. Wszyscy wrócili z medalami w sumie zatem zdobyli dziewięć medali w tym trzy złote, cztery srebrne oraz dwa brązowe. Augustowianie w kategorii drużyna zajęli zaś wysokie siódme miejsce.

-Jestem dumy z moich podopiecznych, tym bardziej, że tak naprawdę powinniśmy wrócić z czterema złotymi medalami. Złoto bowiem zdecydowanie należało się Jakubowi Tomkiewiczowi, którego sędzia po prostu źle ocenił –podkreśla W. Matyka. –Myślę, że tych medali byłoby jeszcze więcej, gdyby do Białegostoku pojechało więcej moich zawodników. Niestety ze względów chorobowych pojechaliśmy w niepełnym składzie. 

W przyszłym tygodniu zawodnicy augustowskiego klubu wyjeżdżają na kolejne zawody, gdzie będą walczyć o medale w VII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Życzymy powtórki z Białegostoku.  

 

Sukcesy zawodników z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin z Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku:

 

Złote medale:

Szymon Zawadzki w kat. dzieci (chłopcy) 8-9 lat, -30 kg

Maciej Sieńko w kat. kadeci młodsi 10-11, lat -30 kg pomarańczowe pasy 

Błażej Chodorowski-Wojewnik w akt.  juniorzy 16-17 lat, +65 kg

Srebrne medale:

Szymon Służała w kat. kadeci młodsi 10-11 lat,  -40 kg

Igor Leszczyński w kat. dzieci (chłopcy 8-9 lat, -35 kg 

Jakub Tomkiewicz w kat. juniorzy 16-17 lat, -65 kg

Fabian Masiewicz w kat. kadeci młodsi 10-11 lat, +45 kg pasy pomarańczowe

Brązowe medale:

Michał Ostapowicz w kat. dzieci (chłopcy) 8-9, +35 kg

Szymon Milanowski w kat. kadeci 12-13 lat, -50 kg

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe