50 lat minęło jak jeden dzień  

  • 1.10.2017, 06:11
  • Jolanta Wojczulis
50 lat minęło jak jeden dzień
Po raz kolejny stanęli na ślubnym kobiercu. Doniosła uroczystość odbyła się w czwartek, 18 lutego, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Augustowie. Dystyngowani jubilaci otrzymali „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Mowa o państwu Krystynie i Janie Bortniczuk oraz Marianna i Stanisław Kuźmiccy (ta ostatnia para z przyczyn od nich niezależnych nie była na uroczystości), którzy wspólnie przeżyli 50 lat. Pełni podziwu dla niezwykłych jubilatów zapytaliśmy o receptę na udany związek?

-Co tu dużo mówić, mąż po prostu musi słuchać żony –powiedziała mi uśmiechnięta pani Krystyna Bortniczuk. –Mąż jest bardzo pogodnym i niekonfliktowym człowiekiem więc nie było z tym problemu.

 -Zawsze starałem się żyć jak najzgodniej –dodał pogodny  pan Jan. –Radość czerpię z z przebywania z ukochaną rodziną, codziennej jazdy na rowerze, uwielbiam też śpiewać. Takie pasje sprawiają, że życie jest piękne.

Szanownym jubilatom serdeczne gratulacje złożył Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa, który podkreślał, że każde młode małżeństwo powinno brać z nich przykład. Włodarz, po tych ciepłych słowach wraz z Jolantą Komor, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego wręczyli Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wtorkowy  jubileusz odbył się w podniosłej i serdecznej atmosferze w gronie rodzinnym. Nie zabrakło dwóch przeuroczych wnuczek szanownych jubilatów, małej Zosi i Gosi. Były gratulacje, kwiaty oraz życzenia. Przy symbolicznej lampce szampana wzniesiono toast za pomyślność jubilatów i kolejne zgodne lata we dwoje.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe