List do redakcji  

  • 2.10.2017, 06:07
List do redakcji
Kto w Augustowie nie lubi brydża sportowego?

Drużyna brydża sportowego istnieje od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Cały czas uczestniczy w drużynowych mistrzostwach Polski pod różnymi nazwami, a od 2002 jako Augustowskie Towarzystwo Brydżowe (gra w III Lidze). Utrzymuje się z dotacji Urzędu Miasta, składek członkowskich oraz dobrowolnych wpłat sympatyków (na początku roku 2017 otrzymała wsparcie finansowe od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Augustowie). Wspomnianych środków wystarczyło na ukończenie rozgrywek III Ligi sezonu 2016/2017 i zorganizowanie turnieju regionalnego.

Oprócz III Ligi Towarzystwo organizuje otwarte turnieje dla mieszkańców (50 w roku raz w tygodniu, udział bezpłatny), jeden turniej regionalny, Dni Augustowa oraz uczestniczy w ramach posiadanych środków finansowych w Grand Prix województwa (17 turniejów w roku). Cała działalność jest prowadzona społecznie.

ATB składało wnioski do konkursu ofert na wsparcie działalności w Urzędzie Miejskim. Zostały one jednak odrzucone ze względów formalnych – pierwszy z uwagi na pomyłkę w dacie (u nas rok kończył się 31 grudnia, w Urzędzie 15 grudnia), w drugim członkom komisji konkursowej nie odpowiadało to, że jeden podpis pod wnioskiem był nieczytelny (mimo że został potwierdzony pieczątką stowarzyszenia a pomysłodawca wniosku nie określił, jakich podpisów wymaga). Nieistotna była działalność merytoryczna. Nadmieniam, że Warszawa odznaczyła nas złotą odznaką za zasługi dla brydża w Polsce. Przegraliśmy z nadgorliwością urzędnika, który z racji stanowiska winien nas wspierać, a nie tłamsić inicjatywę społeczną, z nadmiernymi uprawnieniami komisji, od decyzji której nie było prawa odwołania. W sierpniu składaliśmy też wniosek o dofinansowanie drużyny na udział w III Lidze sezonu 2017/2018. Dostaliśmy odpowiedź odmowną.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dv
dv 2.10.2017, 15:38
Państwo Radni, Panie Burmistrzu, Panie Starosto. Zamiast na ciasteczka, kawusie, herbatki, paluszki itd. na każdej nasiadówie te kilka złotych przeznaczyć na emerytów? Albo diety (które powinny być wypłacane za utracony dochód, a nie jako dodatek do dochodu). To też społeczeństwo. Nasi Augustowiacy. Przepracowali zazwyczaj całe życie w Augustowie i to w czasach takie jakie były i teraz nie mają wielkich emerytur. A Pan Starosta? Nie ma na puchary? Przecież na wielu sesjach powiatu i różnych uroczystosiach zasuwa z zastępczynią z suwenirami powiatowymi. Oj nieładnie! My Europy nigdy nie dogonimy. W RP emeryt ma biegać do kościółka, na spacerek iść i w domu siedzieć. A wcześniej takie zamysły były o turystyce emeryciej w Augustowie, żeby taki profil turystyczny stworzyć. I o czym Wy mówicie jak o własnych mieszkańców-emerytów (w większości) nie umiecie zadbać. Zresztą wiadomo z sesji jak mieszkańców się traktuje. Wstyd!
Jas
Jas 2.10.2017, 23:25
Turystyka emerycka? Nie ten kraj, nie ten obyczaj :)) U nas emeryci na okraglo potancowki lub pielgrzymki. Amen.
leśny ludek
leśny ludek 2.10.2017, 08:01
Może warto poszukać prywatnych sponsorów? W sumie nie wiem dlaczego miasta ma wspierać jakiekolwiek kluby sportowe i czyjekolwiek hobby, ale to szerszy temat.
Jan
Jan 2.10.2017, 14:09
Sportowe to moze warto wspierac, ale brydz jest sportem chyba tylko dlatego ze organizauja zawody. Takie wielogodzinne siedzenie za stolem to hemoroidy i zakrzepica a nie sport :))

Pozostałe