Przemówili w nietuzinkowych dziełach. Fotogaleria 

  • 29.09.2017, 07:54 (aktualizacja 29.09.2017 10:21)
  • Jolanta Wojczulis
Przemówili w nietuzinkowych dziełach. Fotogaleria
Sala Osiedlowego Domu Kultury w Augustowie w minioną niedziele, 24 września, zamieniał się w galerię z prawdziwego zdarzenia. W tym dniu odbyła się bowiem Wystawa Twórczości Amatorskiej. Artyści z Augustowszczyzny podziwiali zebrane prace oraz wymieniali się doświadczeniami.

Była to już 29 edycja tej wystawy, a to oznacza, że uzdolniony osób w naszym regionie nie brakuje i warto z roku na rok takie przedsięwzięcie realizować.

-Są osoby, które swoje dzieła wystawiają od pierwszej edycji wernisażu. Co roku w przedsięwzięciu bierze udział zbliżona liczba osób. Część rezygnuje z przyczyn od nich niezależnych, czy to z powodu choroby czy sędziwego wieku. Z kolei jednak dużo osób przychodzi nowych, często młodych, a to bardzo cieszy – dodaje Dorota Bujnowska, dyrektor Osiedlowego Domu Kultury. –Najważniejsze, że w na Augustowszczyźnie mamy wielu zdolnych artystów, którzy chcą dzielić się swoją twórczością z innymi i tym samym podtrzymują zainteresowania artystyczne w naszym mieście i powiecie.   

Na wystawie przeważały obrazy olejne, akwarele i gobeliny. Wszyscy twórcy otrzymali z rąk pani dyrektor i Bogdana Ryszarda, wiceprezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie drobne upominki. Zanim to jednak nastąpiło niedzielne spotkanie umilił koncert wokalno muzyczny w wykonaniu duetu Doroty Bujnowskiej i Emila Kulbackiego.

Na zakończenie spotkania jego organizatorzy przygotowali dla twórców słodki poczęstunek przy którym wszyscy dzielili się doświadczeniami i rozmawiali swoich pasjach.

Powiatowa Wystawa Twórczości Amatorskiej, którą już od sierpnia można podziwiać w Osiedlowym Domu Kultury, na dobre wpisała się w kalendarz augustowskich imprez artystycznych.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe