Tanecznym krokiem przez 15 lat

  • 23.09.2017, 08:07
  • Jolanta Wojczulis
Tanecznym krokiem przez 15 lat
Stanowią jedną, zgraną rodzinę, a łączy ich miłość do tańca ludowego. Augustowski Zespół Tańca Ludowego „Bystry” kończy w tym roku 15 lat. Uroczyste obchody tego święta odbyły się w niedzielę, 17 września, w Kinie Iskra. Punktem kulminacyjnym urodzin był koncert zespołu pt. „Na ludową nutę”.

Zespół Tańca Ludowego „Bystry” działający przy Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie i Towarzystwie Młodego Krechowiaka, powstał w 2002 roku z inicjatywy Haliny Poźniakowskiej, która do tej pory z powodzeniem go prowadzi. Przez te wszystkie lata przez zespół przewinęło się ponad 500 osób. Wielu tancerzy i muzyków po odejściu z zespołu nie zdradziło muzyki i kontynuuje artystyczną przygodę. Halina Poźniakowska bezustannie sprawia, że młodzi ludzie połykają bakcyla i z chęcią przyłączają się do zespołu. A to cieszy, bo dzięki temu młodzież nie tylko poznaje pieśni i tańce ludowe z różnych części Polski, ale także interesuje się tradycją i kulturą. Obecnie zespół zrzesza ponad kilkadziesiąt osób. Muzycy i tancerze, którzy tworzą zespół, są niezwykle ambitni i zdolni, nic więc w tym dziwnego, że „Bystry”, może pochwalić się wieloma sukcesami na arenie nie tylko ogólnopolskiej, ale także międzynarodowej. Mimo tych wielu osiągnięć, nie zwalnia tempa, i wciąż brnie do przodu, co i raz z powodzeniem występując na różnych występach i przeglądach w Polsce i na Świecie.

Tancerze i muzycy zespołu swój kunszt taneczny i muzyczny pokazali przy pełnej widowni podczas niedzielnego, jubileuszowego koncertu. Młodzi tancerze zachwycali barwnymi, ludowymi ubiorami i rewelacyjnymi układami tanecznymi. Z sali co i raz słychać było gromkie brawa i okrzyki zachwytu. Podczas koncertu nie zabrakło też chwil wzruszeń, a szczególnie w trakcie składania ciepłych życzeń przez młodych tancerzy swojej instruktorce pani Halinie. Widać było, że młodzi ludzie mają z nią świetny kontakt i traktują ją jak rodzinę, podobnie zresztą jak pani Halina swoich Bystrzaków.  Instruktorka „Bystrego” podczas uroczystości serdecznie dziękowała wszystkim bez których zespół nie mógłby istnieć, a tych osób i firm jest naprawdę bardzo dużo.

 

-Serdeczne dziękuję za okazywaną pomoc i zrozumienie, wszystkim którzy bezustannie nam pomagają –zaznaczała. – Niezmiernie dziękuję także rodzicom za ogrom włożonej pracy w rozwój zespołu i za dbanie i częste pranie tych stosów kostiumów (śmiech).

Pani Halina dziękuje też serdecznie panu Emilowi Kulbackiemu, nauczycielowi szkoły muzycznej w Augustowie, który od lat bezinteresownie wspomaga zespół, prowadzi kapelę i zajmuje się stroną wokalną.

-Tworzy przepiękne aranżacje muzyki ludowej –dodaje H. Poźniakowska. –Serdecznie też dziękuję mamie Emila, pani Wandzie za dodawanie mi otuchy i innego rodzaju wsparcie.

Jak przystało na urodziny popłynęło wiele serdecznych życzeń skierowanych do członków zespołu i instruktorki, którzy otrzymali też podarunki  i kwiaty. Złożyli je między innymi: starosta Jarosław Szlaszyński, burmistrz Wojciech Walulik, sekretarz TMK Danuta Jańczak oraz  dyrektor „trójki” Wiesława Chrulska.

 My również przyłączamy się do szczerych życzeń i oby zespół „Bystry”  istniał jak najdłużej w takiej doskonałej formie i bezustannie był ambasadorem polskiej kultury.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe