Seniorzy będą świętować 

  • 15.09.2017, 15:00
  • Bartosz Lipiński
Seniorzy będą świętować Archiwum prywatne
Augustowscy seniorzy nie zwalniają tempa. Po zainicjowanym przez nich pomyśle tzw. pudełek życia, które doczekały się dużego zainteresowania lokalnej społeczności, tym razem przymierzają się do realizacji działań na rzecz integracji osób starszych. Trwają przygotowania do pierwszej edycji Augustowskiego Święta Seniora, na które zaproszone zostaną wszystkie funkcjonujące na terenie naszego miasta stowarzyszenia senioralne.

Entuzjazmu i chęci do podejmowania kolejnych inicjatyw augustowskim seniorom może pozazdrościć niejeden młody człowiek. Stowarzyszenia na rzecz osób starszych pokazują, że podeszły wiek nie musi kojarzyć się wyłącznie ze spędzaniem czasu w domowych pieleszach. Wręcz przeciwnie, seniorzy chcą pozostać aktywni i zachęcić do podjęcia podobnych kroków inne osoby. Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab ogłosiła projekt „Rady Seniorów w działaniu”, którego celem jest m.in. wzmocnienie istniejących rad seniorów w województwie podlaskim. W jego ramach oferowane jest np. wsparcie szkoleniowe, eksperckie i doradcze oraz udział w trzydniowej wizycie studyjnej do Trójmiasta, Warszawy i Legionowa, podczas której seniorzy zapoznają się z doświadczeniem aktywnych rad seniorów oraz współpracy z samorządem lokalnym. Wniosek, który złożyła Rada Seniorów Augustowa wspólnie z przedstawicielami urzędu miasta doczekał się pozytywnej weryfikacji, dzięki czemu zakwalifikował się do programu.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe