Życiówki bez burmistrza

  • 16.09.2017, 08:40 (aktualizacja 17.09.2017 15:26)
  • Jolanta Wojczulis
Życiówki bez burmistrza
Siódma już edycja Augustowskiego Półmaratonu przeszła już do historii. W niedzielę, 11 września, dystans 21 km i 97,5 m ukończyło ponad 200 zawodników. Podobnie jak w latach ubiegłych odbył się Bieg Charytatywny. W tym roku w przedsięwzięciu tym wzięła udział rekordowa liczba osób. Do biegu zgłosiło się bowiem ponad 180 osób z sercem na dłoni.

W tegorocznym półmaratonie, którego start i meta znajdowały się nad Neckiem przy amfiteatrze,  udział wzięło w sumie240  zawodników. Wśród nich oprócz Polaków byli też Ukraińcy, Białorusini czy Litwini. Najszybszy okazał się Oleksondr Matviiczuk z Ukrainy, który mimo wielu starań nie pobił rekordu trasy, ale pokonał półmaraton w bardzo dobrym czasie 1:09:58. Wśród pań triumfowała Anna Gosk z Ełku, która pokonała linię mety w czasie 1:21:18. Bardzo dobrze poradzili sobie także biegacze z naszego miasta, pierwszą augustowianką, która pokonała półmaraton była Magdalena Bielawska z ATP (1:43:47), natomiast augustowianinem Zbigniew Lubaszewski, który przebiegł maraton w czasie 1:26:17. Najlepszym zawodnikiem ATP został natomiast Robert Bujnowski, który zakończył półmaraton z bardzo dobrym wynikiem 1:31:41. Wielu biegaczom na naszym półmaratonie udało się pobić swoje życiówki.

Gromkie brawa należą się też osobom biorącym udział w IV Biegu Charytatywnym, którzy w tym roku nie zawiedli, padła bowiem rekordowa liczba osób uczestniczących w tym przedsięwzięciu.

-W biegu udział wzięło 188 osób i dzięki temu z pewnością zbierzemy rekordową sumę pieniędzy, która trafi do dzieci potrzebujących pomocy –dodaje Andrzej Zarzecki, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, organizator przedsięwzięcia. –Dziękujemy społeczności II LO, która ze względu na jubileusz powstania swojej szkoły przystąpiła do biegu i tym samym dołączyła do osób z dobrym sercem.

 

Siódmą edycję augustowskiego półmaratonu z pewnością zatem można uznać za bardzo udaną, bo dopisali i uczestnicy i pogoda i organizatorzy spisali się na medal.

-Impreza jak co roku była świetna i nie wiem jak wy to robicie, że zawsze jest taka piękna pogoda –zapewniali mnie zawodnicy z którymi rozmawiałam.

Jednak jak mówiło sporo augustowian nie spisały się natomiast z pewnością władze miasta, bo nikt z urzędu nie pojawił się na imprezie. Nie trzeba chyba dodawać, że taka obecność była niezbędna, ponieważ półmaraton od siedmiu lat jest wizytówką naszego miasta i przyjeżdża na nas mnóstwo osób z całej Polski i nie tylko. Warto by było chociaż im jak też głównemu sponsorowi okazać szacunek.

 

Andrzej Zarzecki dziękuje wszystkim bez których ta impreza by się nie odbyła.

-Podziękowania należą się przede wszystkim przedsiębiorstwu Budimex, głównemu sponsorowi tytularnemu naszego biegu. Dziękuję także władzom miasta, które wsparło naszą inicjatywę, marszałkowi województwa podlaskiego, starostwu powiatowemu, firmie Augustowianka, Hundai, Podlaskiemu Okręgowemu Związku Lekkoatletyki, Sklepowi My Center, Ośrodkowi Sirvis, Palarni Kawy La Cafo oraz jednej z firm augustowskich, naszemu dobroczyńcy, który od kilku lat wspiera bieg charytatywny –wylicza dyrektor. –Ponadto dziękuję przede wszystkim służbom mundurowym: augustowskim  policjantom, straży granicznej z Augustowa i Płaskiej, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipowca,  Netty II, Jeziorek oraz Bryzgla. Dziękuję też zespołowi TWA, który umilił bieg zawodnikom. Organizacja półmaratonu nie byłaby też możliwa bez ogromnej pomocy moich pracowników z CSiR , członków ATP oraz wolontariuszy z I liceum. Jeszcze raz dziękuję im wszystkim, w zorganizowaniu tego ogromnego przedsięwzięcia.

Pełne wyniki niedzielnej imprezy można znaleźć na stronie www.polmaratonaugustowski.pl,  

 

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:

Pozostałe