Konrad Zawadzki mistrzem Europy 

  • 15.09.2017, 07:38
  • Jolanta Wojczulis
Konrad Zawadzki mistrzem Europy
Świetnie się spisali narciarze wodni z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Augustowie podczas Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem. Zawody odbyły się w ubiegły weekend na Jeziorze Szelment Wielki pod Suwałkami.

W Mistrzostwach Europy Juniorów i Seniorów wystartowało ponad sześćdziesięciu zawodników z  8 krajów z całej Europy (Austrii, Białorusi, Izraela, Niemiec, Holandii, Ukrainy, Słowacji i Polski). Wielkie brawa należą się całej polskiej ekipie, która wywalczyła aż 9 medali dla naszej reprezentacji, a w szczególności narciarzom MOS AUGUSTÓW: Konradowi Zawadzkiemu - złotemu medaliście w skokach w kat. U19 oraz Zuzannie Polkowskiej - brązowej medalistce w skokach w kat. U19.

-Konrad już w pierwszym skoku pokazał swoją wielkość i zdeklasował rywali oddając skok o długości 52.6 metrów ustanawiając swój rekord życiowy –mówi trener narciarzy Rafał Jeruć -Zuzanna, po zaciętej walce, skoczyła zaledwie o 0.3 metra krócej od innej polskiej zawodniczki, Idalii Woźniak że Szczecina i zajęła III miejsce na podium dające jej brązowy medal Mistrzostw Europy.

Oprócz medali indywidualnych nasi zawodnicy zdobyli również brązowy medal drużynowo w kat. U19, gdzie stanowili trzon reprezentacji Polski w składzie: Konrad Zawadzki (MOS Augustów), Zuzanna Polkowska (MOS Augustów), Konrad Oborski (MOS Augustów), Idalia Wożniak i Jakub Nowakowski (Ski-LIne Szczecin).

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Pozostałe