Nordowi stuknęła sześćdziesiątka. Cały artykuł

  • 18.09.2017, 13:44 (aktualizacja 19.09.2017 13:43)
  • Jolanta Wojczulis
Nordowi stuknęła sześćdziesiątka. Cały artykuł
Przez dziesiątki lat wyszkolił wielu sportowców w dziedzinach wodnych na poziomie światowym. Przewinęło się przez niego liczne grono utalentowanych zawodników i zdolnych trenerów Augustowianie. Augustowianie pamiętają go jako klub „NORD”. Mowa o Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Augustowie, który w tym roku obchodzi jubileusz sześćdziesięciolecia istnienia. Uroczyste obchody tej rocznicy odbyły się w piątek, 8 września, w plenerze przed budynkiem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Augustowie.

Bardzo trudno jest utrzymać ośrodek sportowy w tak doskonałej formie przez tyle lat, w naszym mieście to się udało. Jak podkreślał podczas witania gości Jarosław Kwiecień dyrektor Zespołu Placówek Młodzieżowych do których należy też MOS, nie dzieje się tak bez powodu.

-Od kilkudziesięciu lat nasz ośrodek tętni życiem, wypełnionym zawodnikami, którzy nieustannie odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach sportów wodnych. Nie ma w sąsiadujących z Augustowem miastach podobnych ośrodków cieszących się taką renomą –mówił J. Kwiecień podczas piątkowej uroczystości. –Jestem przekonany, że sukces zawdzięczamy dobremu klimatowi wytworzonemu przez organ prowadzący oraz ludzi, którzy pracowali i pracują w tym ośrodku. To oni tworzą sprzyjającą atmosferę, przekazują wiedzę i dobrą energię innym. Mam tu oczywiście na myśli wszystkich pracowników ośrodka, między innymi trenerów, instruktorów, dzięki którym możemy pochwalić się sukcesami ich podopiecznych. Oczywiście ośrodek nie istniałby bez naszej zdolnej młodzieży, której w naszym mieście nie brakuje.

 

Korzenie powstania tego ośrodka sięgają roku 1957. Wówczas powstały jego podwaliny, czyli Wojewódzki Szkolny Ośrodek Turystyczno Sportowy, przy którym niedługo potem zaczął funkcjonować Szkolny Klub Wodny „Nord” i to właśnie ta nazwa utkwiła najbardziej w świadomości augustowian i nie tylko. Do tej pory na Międzyszkolny Ośrodek Sportowy wielu za nas mówi stary „Nord”.

Nie można zapomnieć o zawodnikach, ich sukcesach jak również o pracownikach i kolejnych dyrektorach. Trudno by było wszystkich przytoczyć, bo historia ośrodka jest długa, wiele więc osób się przez niego przewinęło. Na pewno nie można zapomnieć o pierwszym dyrektorze świętującego ośrodka, czyli Stanisławie Mitrosie, który podczas uroczystości wspominał swoją pracę w placówce. Wszyscy chętnie wysłuchali pana Stanisława, który w sposób bardzo humorystyczny opowiadał o minionych czasach. W swojej wypowiedzi przywołał wiele anegdot związanych z ośrodkiem, który wywołały salwy śmiechu wśród gości (wystąpienia pana Stanisława Mitrosa, można wysłuchać na naszym portalu internetowym www.dziennikpowiatowy.pl)

Podczas uroczystości nie zabrakło wystąpień gości, którzy życzyli dyrektorowi ośrodka powodzenia w kierowaniu ośrodkiem w kolejnych latach. Wśród wielu gości była także delegacja z powiatu brasławskiego na Białorusi. W 2016 roku zostało bowiem podpisane porozumienie między Powiatem Augustowskim a Rejonem Grodzieńskim o szeroko pojętej współpracy w dziedzinie sportu. Delegaci z Białorusi podkreślali, że MOS stanowi dla nich wzór do naśladowania i dziękowali że mogli przybyć na tak szacowny jubileusz. Podczas uroczystości zawodnicy, trenerzy, działacze i przyjaciele MOS-u otrzymali nagrody i okolicznościowe pamiątki. O żeglarski klimat podczas uroczystości zadbała Augustowska Flota Śpiewająca A-QQ, która uraczyła zebranych gości szantowymi utworami.

Po oficjalnej uroczystości, goście wypłynęli w rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody wspominali lata związane z działalnością ośrodka.

Wiele osób zauważyło nieobecność burmistrza podczas tak ważnego jubileuszu.

-Ktoś mówił, że burmistrz jest na ważnym wyjeździe poza Augustowem i nie mógł być obecny, ale przecież zawsze mógł kogoś oddelegować na to ważne wydarzenie –narzekali augustowianie. 

 

Wstąpienie Pana Stanisława Mitrosa, pierwszego dyrektora świętującego ośrodka, podczas piątkowej uroczystości 

 

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe