Uwaga! Zmiana organizacji ruchu  

  • 9.09.2017, 06:29
  • Jolanta Wojczulis
Uwaga! Zmiana organizacji ruchu
Już w tę niedzielę, 10 września, w naszym mieście odbędzie się siódma już edycja półmaratonu augustowskiego. Przypominamy, że w związku z tym, niektóre z ulic mogą być nieprzejezdne.

Uczestnicy półmaratonu zmierzą się z dystansem 21.097 km. Biegacze, podobnie jak w roku ubiegłym,  pobiegną z amfiteatru, dalej ulicą Szpitalną, Partyzantów, Kardynała Wyszyńskiego do mostu na rzece Klonownica, tam będzie nawrót i udadzą się ponownie tą samą trasą do amfiteatru. W sumie uczestnicy będą musieli pokonać dwie takie pętle.

Tradycyjnie wzorem lat ubiegłych zorganizowany zostanie także Bieg Charytatywny, który polega na  „zbieraniu przebiegniętych kilometrów”. Każdy przebyty kilometr przez każdą osobę, która wystartuje w biegu powiększa pulę pieniędzy, ufundowaną przez Sponsora Biegu. Kwota ta zostanie rozdysponowana na różne cele charytatywne.

-W tym roku mamy nadzieję na zebranie rekordowej sumy pieniędzy dla potrzebujących, ponieważ do biegu przyłączy się społeczność II Liceum Ogólnokształcącego. Placówka ta bowiem w tym czasie będzie obchodzić swoje święto i jej dyrekcja postanowiła, żeby w jego ramach wesprzeć tę dobroczynną inicjatywę –dodaje Andrzej Zarzecki, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, współorganizator sportowego wydarzenia. – Oczywiście jak co roku zapraszamy do biegu charytatywnego wszystkich chętnych i dużych i małych, bo naprawdę warto. Pomagamy wówczas nie tylko potrzebującym, ale też sobie, ponieważ jakby nie było sport to zdrowie.  Przypomnijmy, że uczestnikami biegu mogą być osoby pełnoletnie, którym na to pozwala stan zdrowia.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe