Święto plonów i turniejowe emocje  

  • 10.09.2017, 07:57
  • Beata Perzanowska
Święto plonów i turniejowe emocje
Rolnicy gminy Augustów świętowali tegoroczne plony. Jak co roku z tej okazji w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie, odbywały się Dożynki Gminny. Nie zabrakło dobrej zabawy, atrakcji dla dzieci i dzielenia się chlebem.

Dożynki Gminne odbywały się w niedzielę, 27 sierpnia. Aura nie była sprzyjająca, bo lał deszcz, ale nie odstraszyła uczestników zabawy. Ta była zaś naprawdę przednia. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej poświęconej tegorocznym dożynkom, w której uczestniczyli przedstawiciele władz gminnych, powiatu augustowskiego oraz wojewódzkich oraz starostowie dożynek oraz rolnicy. Dożynkowy pochód przeszedł z żarnowskiego kościoła na plac przy Centrum Kultury i Biblioteki w Żarnowie. Tam zebranych uroczyście przywitała Elżbieta Sierzputowska, dyrektorka centrum kultury. Tradycji stało się zadość i starostowie dożynek Jolanta i Antoni Jagłowscy podzielili się z uczestnikami zabawy chlebem z tegorocznych plonów. Potem przyszedł czas na przemówienia. Za trud i pracę rolników gminy Augustów podziękował wójt Zbigniew Buksiński, radni Sejmiku Województwa Podlaskiego: Cezary Cieślukowski i Andrzej Zbigniew Koronkiewicz oraz Andrzej Sobolewski, przewodniczący Rady Powiatu Augustowskiego. Potem rozpoczął się chyba najbardziej emocjonujący Punt programu dożynek, a mianowicie VII Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Augustów.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe