Krew, która leczy stawy 

  • 31.07.2017, 05:55
  • Jolanta Wojczulis
Krew, która leczy stawy
Uwielbia swoich czworonożnych pacjentów i żeby pomoc im skutecznie i na jak najwyższym poziomie, cały czas zdobywa nową wiedzę. Leszek Czokajło właściciel Lecznicy zwierząt HIRON, tym razem zadbał o to, żeby jego klinika jako jedna z nielicznych w Polsce, oferowała nowoczesną metodę leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej, zwyrodnień i zapaleń stawów – Orthokine®vet irap.

Leszek Czokajło już od kilku lat interesował się tematem leczenia komórkami macierzystymi czy osoczem bogatopłytkowym.

-Tak naprawdę to wszystko zaczęło się od mojej kontuzji, a dokładnie od naderwania wiązadła pobocznego kolana. Zastosowano u mnie wówczas właśnie osocze bogatopłytkowe, po którym bardzo szybko naderwane wiązadło się zregenerowało i poczułem zdecydowaną ulgę –opowiada właściciel Hirona. –Wtedy właśnie zacząłem drążyć temat i szukać takich rozwiązań u kontuzjowanych czworonogów. Po jakimś czasie udało mi się nawiązać kontakt ze znakomitych lekarzem weterynarii i specjalistą rozrodu zwierząt Ryszardem Iwanickim z

Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt.  Pojechałem do Lublina i tam uczestniczyłem w seminarium dotyczącym między innymi metody Orthokine®vet irap, notabene z powodzeniem wykorzystywanej w lubelskim centrum. Ponad miesiąc temu zaprosiłem doktora Iwanickiego do naszej lecznicy, gdzie po raz pierwszy zastosowaliśmy tę metodę u trzech zwierzaków. W związku z tym znaleźliśmy się wśród nielicznych placówek w kraju a jedyną w województwie Podlaskim, certyfikowanych przez firmę Orthogen do wykonywania terapii Orthokine Vet IRAP.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe