Sedes przepełniony fekaliami

  • 17.09.2022, 14:00
  • Bartosz Lipiński
Sedes przepełniony fekaliami Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Tadeusz Jaworski.
Aktywny społecznik krytykuje rządy burmistrza Mirosława Karolczuka i ugrupowania Nasze Miasto. Tadeusz Jaworski sprzeciwia się zadłużaniu Augustowa, zwraca uwagę na zaniedbania, które nie wystawiają dobrego świadectwa miastu turystycznemu. Jaworski jest bardzo rozczarowany działalnością zastępcy burmistrza Sławomira Sieczkowskiego.

Tadeusz Jaworski zaznaczył, że nie rozumie zwoływania sesji w tzw. trybie nadzwyczajnym. Ostatnia zwyczajna sesja odbyła się w czerwcu. Jaworski zastanawia się, czy burmistrz i jego koalicjanci boją się wysłuchać mieszkańców? Społecznik podzielił się z nami wieloma ciekawymi refleksjami.

-Panowie burmistrzowie chwalą się tym, jak wiele robią. Kiedyś Mleczko, w czasach epoki Gierka, narysował sedes pełen fekaliów i dołączył do niego wypowiedź Gierka: „Zrobiliśmy kupę, ale jeszcze wiele mamy do zrobienia”. Tak wygląda praca urzędu -powiedział Jaworski.

Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Integracja" w Augustowie odniósł się m.in. do ostatnio szeroko komentowanych wydarzeń. Poruszył temat projektu „Olimpijski Augustów”.

-Program „Olimpijski Augustów” zapoczątkował przed laty pan Maciej Krzywiński, później jego działania kontynuował pan Andrzej Zarzecki. Modernizacja stadionu miejskiego została zaplanowana w poprzedniej kadencji samorządu, gdy pan Karolczuk był zastępcą burmistrza, a pan Chodkiewicz pełnił funkcję przewodniczącego rady. Ta inwestycja nie doszła do skutku przez decyzje ugrupowania Nasze Miasto, które dziś przypisuje sobie zasługi. To ugrupowanie obcięło fundusze na oświetlenie, szatnie i trybuny -stwierdził Jaworski.

-Priorytetem miasta miał być park uzdrowiskowy. Ten temat już nie istnieje. Czy w aktualnej formie jestem przeciwny „Olimpijskiemu Augustowowi”? Tak. Do wniosku złożonego przez miasto dołączono pumptrack i plac zabaw. Komu ma to służyć? Rodzina radnej Bielawskiej z ugrupowania Nasze Miasto prowadzi w okolicy biznes i wszystko jest przenoszone na błonie. Jestem za modernizacją stadionu, ale przeciw zadłużaniu miasta -zauważył Tadeusz Jaworski.

Mieszkaniec nawiązał do działań zastępcy burmistrza Sławomira Sieczkowskiego. Zdaniem Jaworskiego urzędnik Sieczkowski przygotowuje się do przyszłorocznej kampanii wyborczej.

-Wiele razy mówiłem, że zastępca burmistrza Sławomir Sieczkowski nie zna topografii Augustowa. Twierdził, że na dworcu kolejowym znajduje się toaleta. Niech pan Sieczkowski pozna topografię miasta, przyjedzie na dworzec i pokaże mi czynną toaletę. Byłem niedawno w tym miejscu i nawet słynna sławojka postawiona tam wieki temu była zamknięta. Jest to wizytówka miasta turystycznego i uzdrowiskowego –przyznał ceniony działacz społeczny.

-Pan burmistrz Mirosław Karolczuk powołał pana Sieczkowskiego do Zgromadzenia Związku Komunalnego Biebrza. Utrzymuję kontakty z wieloma ludźmi, w tym z wójtami i wiem, jak wyglądało walne zgromadzenie tego związku. Przyjechał na nie pan burmistrz razem z panem Sieczkowskim, żeby poinformować, że mają tylko piętnaście minut, bo za chwilę spotykają się z młodzieżową radą miasta. Mamy dzisiaj burmistrza i aż dwóch jego zastępców, a nie są w stanie reprezentować miasta i uczestniczyć w ważnym spotkaniu? To dziwne –podkreślił społecznik.

-Wiele intratnych funkcji w Augustowie sprawują dziś ludzie z Suwałk. Nie mam uprzedzeń do tego miasta. Jednak mam wrażenie, że zastępca Sieczkowski za pieniądze mieszkańców Augustowa funduje sobie kampanię wyborczą na prezydenta Suwałk, bo już raz nieudanie kandydował. Być może chciałby kandydować na posła. Niech robi to za własne pieniądze –dodał Jaworski.

*Artykuł ukazał się w 35/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego" .

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krechowiak
Krechowiak 20.09.2022, 16:22
Miasto turystyczne i uzdrowiskowe,a porządnego dworca nie ma,ani PKP ani PKS.Wstyd panie burmistrzu na całą Polskę!!!
Obserwator
Obserwator 17.09.2022, 21:23
Na dworcu kolejowym nawet lawek nie ma żeby usiąść, taki wstyd. Turyści oczekujacy na pociąg siedzieli na betonie.
Darek
Darek 18.09.2022, 20:08
Na którym dworcu bo na PKP SA wiaty z ławkami na peronach i w środku
huko
huko 17.09.2022, 16:07
Jeśli pan Sieczkowski rzeczywiście ma takie plany polityczne, to na razie robi wszystko, aby się nie powiodły. Myślę, że nagrania z augustowskich sesji RM z udziałem Sieczkowskiego będą w obiegu medialnym przed wyborami - kontrkandydaci na pewno dołożą starań, aby jego aroganckie i pełne manipulacji wypowiedzi dotarły do wyborców.
A propos Młodzieżowa Rada Miasta. Nadal w pocie czoła pracuje nad analizą ankiet. Coś mi się wydaje, że wzorem swoich idoli z UM jedyną propozycją uzdrowienia komunikacji miejskiej będą podwyżki cen biletów hahaha
Suwalski srel
Suwalski srel 17.09.2022, 14:27
Jak pan sieczkowski uważa, że jest tam toaleta to niech z niej skorzysta. Na zdrowie 🤣

Pozostałe