Miasto broni swoich interesów

  • 16.08.2022, 20:41
  • Krzysztof Przekop
Miasto broni swoich interesów Na zdjęciu: Efekty wycinki drzew przy remoncie miejskiej ulicy Studzienicznej. "Studzieniczna jeszcze bardziej zielona" -piszą pracownicy burmistrza Mirosława Karolczuka.
Jeżeli kolejne wybory samorządowe odbędą się w konstytucyjnym terminie, za rok o tej porze rozpocznie się wielka kampania wyborcza i walka o rząd dusz augustowskich wyborców. Czasu nie zostało wiele, co najlepiej widać po działaniach prowadzonych przez rządzącą miastem formację polityczną.

8 sierpnia 2022 roku na oficjalnej stronie internetowej urzędu miasta w Augustowie pojawił się artykuł pt.: „Nowa ulica Studzieniczna już otwarta”. W tekście nie znajdziemy wzmianki o tym, że podczas przebudowywania tej miejskiej ulicy wycięto niedawno kilkadziesiąt drzew.

-Jest wygodniej, bezpieczniej, ale i bardziej zielono, ponieważ posadziliśmy tutaj aż 140 nowych drzew –wypowiedź z artykułu, przypisana burmistrzowi Mirosławowi Karolczukowi.

W tekście są również socjotechniczne podtytuły np.: „Studzieniczna jeszcze bardziej zielona”.

Burmistrz Karolczuk hucznie otwierał ulicę Studzieniczną, zapalił grilla i świętował, choć przy jej remoncie dokonano bezwzględnej wycinki.

10 sierpnia 2022 roku na stronie internetowej urzędu miasta pojawił się artykuł pt.: „Miasto broni drzew przed Powiatem”. Już sam tytuł jest tak dalece prymitywny, niedyplomatyczny i zamykający drogę do jakiejkolwiek współpracy z samorządem powiatowym, że autor tekstu nie miał odwagi się pod nim podpisać. Możemy się jedynie domyślać, kto był pomysłodawcą.

Z artykułu dowiadujemy się o „wyrębie” kasztanowców na ulicy Kościelnej zleconym przez powiat. Nie znajdziemy tam ani słowa o tym, że powiat posiada ekspertyzę dendrologiczną potwierdzającą zasadność swoich działań. Brakuje  informacji, że na Kościelnej znajdzie się 40 drzew w miejsce 18 istniejących.

Jest natomiast link do petycji przeciwko wycince kasztanowców. Jedną z osób, które zbierają podpisy przeciwko działaniom powiatu i zachęcającą do tego samego mieszkańców goszcząc w rozmaitych mediach, jest były prominentny samorządowiec ugrupowania Nasze Miasto, przedstawiany dzisiaj niemal jako niezależny i apolityczny ekspert od drzew.

Ekspert sprawując mandat radnego, był mocno zaangażowany we wspieranie swojej formacji politycznej. Pełniąc funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej pozwalał na długie tyrady radnym Naszego Miasta i notorycznie przerywał wypowiedzi ówczesnego kierownika miejskiej oświaty, a dzisiejszego wicestarosty Dariusza Szkiłądzia. Sprawa dotyczyła głośnej skargi na działalność burmistrza Wojciecha Walulika za rzekomą samowolę budowlaną.

Brzmi znajomo, gdy przypomnimy niedawną samowolę burmistrza Mirosława Karolczuka z domem seniora?

Przykładów podwójnych standardów ekipy rządzącej Augustowem jest dzisiaj bez liku.

Przytoczone powyżej fakty są bardzo istotne z punktu widzenia artykułów, jakie pojawią się w nadchodzącym numerze naszej gazety.

Zapraszam do lektury najnowszego wydania "Przeglądu Powiatowego", który ukaże się już w najbliższą środę (17 sierpnia). Polecam artykuł okładkowy: "Bezprawie i hipokryzja" oraz pozostałe teksty, dostępne również w zakładce: Premium, na naszym portalu.

Miłej lektury

Krzysztof Przekop

*Pozostałości po drzewach wyciętych podczas niedawnego remontu miejskiej ulicy Studzienicznej:

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
IWAN
IWAN 17.08.2022, 16:54
Trzeba urodzić się w Augustowie i jaszcze w pobliżu ulicy Kościelnej i przeżyć 70 lat i wtedy zabierać głos na temat drzew. To są matoły którzy odwracają uwagę drzewami od swojej nieudolności powinni być odsunięci od władzy od urzędu miasta i od Augustowa żeby nie szkodzili. Te kasztanowce muszą być wycięte bo są stare.Starosta jest na tyle mądry że nie robi remontów na gębę tylko podpiera się dokumentami a nie jak,, Nasze Miasto,, z domem emeryta.
Ll
Ll 17.08.2022, 16:17
Na lipowcu wzdłóż robotniczej też wycięli przepiękne lipy i wtedy można było.
Stop hipokryzji
Stop hipokryzji 17.08.2022, 14:07
Do wszystkich obrońców kasztanowców (też mam do nich sentyment i jest mi przykro że wkrótce zostaną wycięte) .
Czasami trzeba wybierać albo robimy funkcjonalną ulicę z szerszym chodnikiem, albo chronimy stare drzewa które zagrażają bezpieczeństwu przechodniów.
Może starostwo nich wybuduje ulicę w Sztabinie a u nas na Kościelnej niech rosną kasztany.
A tak naprawdę miasto zrobiło nagonkę na powiat bo ichmiastowi tak mają lubią robić gó##burzę żeby odwrócić uwagę od np. budowy domu seniora bez pozwolenia ........zero krytyki i chęci do współpracy....
mam nadzieję że wybory zakończą rządy tej najwspanialszej nieomylnej znającej się na wszystkim ekipy wybrańców !
leśny ludek
leśny ludek 17.08.2022, 17:21
Może niech starosto zacznie z głową do tego podchodzić, a nie nas "klonować" na wszystkich ulicach?
Stop klonom
Stop klonom 17.08.2022, 11:43
Poczytajcie specyfikację Kościelnej w zakresie terenów zielonych. Nie nazywajcie drzewami tych badyli, które oni chcą posadzić w zamian za majestatyczne stare drzewa. Ok, jest opinia fachowca, drzewa są chore i zagrażają otoczeniu więc wycinka zdaje się być logiczna, ale w zamian niech posadzą gatunkowo i rozmiarowo coś w podobnym stylu.
wegw
wegw 17.08.2022, 09:47
A uschniętych drzew nad Neckiem nie ma kto ściąć. Czekamy na wichury.
JKD
JKD 17.08.2022, 16:46
Zobaczcie co stoi przy #Augustów na Portowej wielkie suche badyle.Piękna wizytówka
borowy
borowy 17.08.2022, 02:48
Kiedyś i tak byłoby trzeba je ściąć, robicie sensacje z niczego.
duduś
duduś 17.08.2022, 09:09
Sensacją nie jest wycinka drzew, sensacją jest fakt wycinki drzew przez miasto i negowanie faktu wycinki kasztanowców przez powiat mimo ekspertyz. Sensacją jest tworzenie całego splotu politycznej wrzawy wokół decyzji władz powiatowych. Powiat układa sobie bardzo dobrą współpracę ze wszystkimi samorządami gminnymi, Sztabinem, Lipskiem, Płaską, Nowinką , Bargłowem. Jedynie miasto Augustów wszczyna wojny a to z realizowanymi inwestycjami drogowymi w mieście a to z e szpitalem prywatnym Procardia próbując wikłać powiat w swoistą grę polityczną. Myślę, że wielu mieszkańców rozszyfrowało intencje Naszego Miasta i włodarzy miejskich i ta postawa będzie miała odwrotny skutek od zamierzanego.
Obiektywny
Obiektywny 17.08.2022, 08:04
"Robicie sensacje"?! Pokazaniem nieprawdopodobnej hipokryzji i stosowania dwóch skrajnie różnych standardów w zależności czego i kogo dana sprawa dotyczy, a może pokazaniem jak mieszkańcy robieni są w balona za publiczne pieniądze przez propagandystów?
gth
gth 17.08.2022, 07:14
Kasztany na kościelnej też trzeba by ściąć, więc kto tu robi sensację?
Telewidz
Telewidz 17.08.2022, 00:45
Czytając niektóre artykuły i tytuły artykułów urzędniczych dochodzę do wniosku, że paskowy TVP Info mógłby się od nich sporo nauczyć, co jest niewątpliwie dla nich komplementem. Dokładnie jakby uczeń przebił mistrza.
Dziad leśny
Dziad leśny 16.08.2022, 21:42
Pan burmistrz Ktotorolczyk zapomniał dodać, że spora część spośród tych nowo posadzonych drzew zdążyła już usnąć. Proszę odwiedzić ulicę Studzieniczną przy domu sióstr zakonnych. Większość posadzonych sosen jest już dokumentnie wyschnięta.
Jutro zrobię zdięcia ; )
No chyba, że Filip zdąży przede mną i pomaluje rude sosenki na zielono.
pustelnik
pustelnik 17.08.2022, 11:06
Na otwarcie i pokropek były zielone i o to chodziło

Pozostałe