Srebro augustowskich kajakarek

  • 14.08.2022, 16:48
  • Admin Admin
Srebro augustowskich kajakarek
W dniach 28 -31 lipca w Poznaniu odbyła XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Małopolska 2022 i 21. Mistrzostwa Polski Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym. Ekipa Sparty zdobyła srebro.

W zawodach wystartowały 63 kluby z całej Polski. Kajakarze  AKS Sparta zdobyli na tych zawodach jeden medal, srebro  w K4  na dystansie 500 m. W srebrnej augustowskiej osadzie startowały dziewczyny trenowane przez Adama Wysockiego: Maria Kotarska, Karolina Barszczewska, Natalia Skowrońska i Milena Wysocka. Augustowski kajakarz Grzegorz Trochim był  siódmy w finale A w K1 200.  Na  tym samym miejscu zameldował się w wyścigu K1 5000.  Z kolei w finale B w K1 500 był pierwszy. W mistrzostwach Spartę reprezentowali: Karolina BARSZCZEWSKA (Juniorzy Młodsi), Kacper  DUBNICKI (Juniorzy), Emilia GOWOROWSKA  (młodzicy), Aleksandra GROCHOWSKA  (młodzicy), Maria KOTARSKA  (Juniorzy Młodsi), Wojciech POLKOWSKI  (Juniorzy), Patrycja RYMARCZYK  (młodzicy), Emilia RYMARCZYK  (młodzicy), Natalia SKOWROŃSKA  (Juniorzy Młodsi), Grzegorz TROCHIM  (Juniorzy) i Milena WYSOCKA  (Juniorzy Młodsi)

W końcowej klasyfikacji medalowej  klubów  Sparta zajęła 17 miejsce.

 

Źródło: strona Sparty Augustów 

Fot. Nasza srebrna osada – zdjęcia PZKaj

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sum
sum 15.08.2022, 10:15
Każdy sukces młodzieży z Augustowa powinien cieszyć. Sukces sportowy ,kulturalny, artystyczny jest chwalebny. Świadczy to o pracy ludzi którzy z ta młodzieżą pracują.
Starajmy się im pomagać.

Pozostałe