Ekolodzy z naszego miasta

  • 09.08.2022, 10:35
  • Krzysztof Przekop
Ekolodzy z naszego miasta
Wycinka kasztanowców, związana z remontem ulicy Kościelnej, to tylko jeden aspekt tej szeroko komentowanej sprawy z ostatnich dni w Augustowie. Drugim jest postawa radnych ugrupowania Nasze Miasto oraz banitów z klubu PiS, którzy przywdziali teraz szaty największych obrońców przyrody w mieście. Szybko przypomniano im wycinkę kilkudziesięciu drzew podczas remontu miejskiej ulicy Studzienicznej. Kilka miesięcy temu ci sami politycy kompletnie zlekceważyli mieszkańców, którzy zebrali ponad 400 podpisów za zachowaniem zieleni w mieście. Wydział propagandy urzędu miasta przedstawił później zwolenników utworzenia parku na Zarzeczu niczym lokalnych buntowników i wywrotowców. Pamięć ludzka bywa ulotna. Na szczęście są media, które takich historii tak łatwo nie zapominają.

Obywatelski projekt grupy mieszkańców Augustowa, zakładający powstanie parku kulturowo-edukacyjnego w pobliżu bulwarów nad rzeką Nettą, trafił do radnych w grudniu. Mieszkańcy zebrali wymaganą ilość podpisów, a ich dążeniem było zachowanie terenu przyrodniczego na działce, którą rządzący miastem planują sprzedać z przeznaczeniem pod zabudowę hotelową. Inicjatywie obywateli od początku rzucano kłody pod nogi. Mówiono o błędach formalnych, czuć było niechęć koalicji rządzącej do tego pomysłu. Pokazuje to fragment z wypowiedzi Alicji Dobrowolskiej.

-Ja przysięgę składałam, że będę bronić interesów wszystkich mieszkańców Augustowa, a nie wybiórczo jakiejś tam grupy, gdzie nawet podpisy rzekomo były zbierane w szkole, gdzieś tam w sklepie i w błąd wprowadzano nawet starsze osoby, które nie miały okularów –mówiła Dobrowolska.

Do opinii przewodniczącej rady miejskiej odniósł się wówczas radny opozycji Rafał Harasim.

-Mówicie o współpracy i o tym, że Augustów to jego mieszkańcy, a pani przewodnicząca mówi, że ludzie składali podpisy, bo nie wiedzieli co podpisują, nie mieli okularów, zostali zmanipulowani. Czyli mieszkańcy, mający inne zdanie niż państwo, niedowidzą, są łatwi do zmanipulowania, nie wiedzą co podpisują –Harasim scharakteryzował postawę obozu władzy.

Kilka tygodni później w Augustowie zorganizowano debatę z udziałem profesora Politechniki Białostockiej Jerzego Uścinowicza, na której dyskutowano o terenach zielonych na Zarzeczu. Na debatę nie przybyła przewodnicząca Dobrowolska, ani szef komisji uzdrowiskowej radny Dariusz Ostapowicz, o radnych miejskich ugrupowania Nasze Miasto nawet nie wspominając.

Zapraszam do lektury najnowszego wydania "Przeglądu Powiatowego", który ukaże się już w najbliższy wtorek (9 sierpnia). Polecam artykuł okładkowy: "Spór o drzewa na Kościelnej".

Miłej lektury

Krzysztof Przekop

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mimi
mimi 11.08.2022, 01:58
Z nich tacy ekolodzy jak z Karolczuka burmistrz!
Może to już było
Może to już było 10.08.2022, 12:04
A wiecie ile drzew UM wycięło w Studzieniczniej? A tak ostatnio hucznie ją odbierali!!! A no grubo ponad 100-ę i to nie byle jakie!!!
Gośka
Gośka 10.08.2022, 14:34
Proponuje zobaczyć ile drzew planuje UM do wycięcia na łączniku na Turystycznej.
Baba
Baba 09.08.2022, 12:05
Dlaczego takie zamieszanie UM robi akurat teraz? w tym przypadku, przy tej inwestycji? Wcześniej powiat prowadził inne inwestycje, przy których były wykonywane wycinki drzew i nasadzenia w taki sam sposób. Otóż wcześniej UM nie miał tyle niepowodzeń. Ostatnio zaczęło się robić dość nieprzyjemnie prawda? Chociażby patrząc na łamanie prawa przy Domu Seniora, lub na poczynania z pomostami. Znaleźć było trzeba temat zastępczy. Kto ma oczy ten widzi.
Zygmunt
Zygmunt 09.08.2022, 02:40
Hipokryzja widoczna na kazdym kroku. Czegos takiego nie przypominam sobie w historii tego miasta, a lat juz troche mam.
Banita
Banita 09.08.2022, 08:45
Rym do "hiporyci"? Hmmm... Pasuje "banici". Ich Miasto i banici, to nie ekolodzy, ale pospolici hipokryci.
Miś
Miś 09.08.2022, 09:07
Małe udoskonalenie.

Ich Miasto i banici to nie ekolodzy, a cyniczni hipokryci .
I od razu od Gis

Pozostałe