Postępowanie CBA wobec Sławomira Sieczkowskiego

  • 06.08.2022, 23:00
  • Krzysztof Przekop
Postępowanie CBA wobec Sławomira Sieczkowskiego Na zdjęciu: Sławomir Sieczkowski, zastępca burmistrza Augustowa.
W 2018 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne badało sprawę łączenia przez Sławomira Sieczkowskiego funkcji skarbnika miasta Augustowa z rolą skarbnika w kole łowieckim. W związku z tym rozpatrywany był wniosek o jego odwołanie. Wniosek upadł. Niespodziewanie kwestia ówczesnego postępowania CBA wróciła na niedawnych obradach rady.

Podczas niedawnej sesji rady miejskiej w Augustowie radny Marcin Kleczkowski zapytał, jak wygląda sprawa dzierżawy działki na ulicy Kasztanowej, o którą toczył się spór już trzy lata temu. Odpowiedzi radnemu udzielił zastępca burmistrza. Lecz zamiast skupić się na meritum, tradycyjnie pozwolił sobie na szyderstwa, niewybredne komentarze i argumenty ad personam.

-Pan Kleczkowski zawsze wraca do tego, jako ówczesny lobbysta tejże sprawy. Nie wiem, czyje lobbował interesy -insynuował Sławomir Sieczkowski, który z coraz większą butą i arogancją poucza radnych opozycyjnych.

-Niegodne są kolejne insynuacje, że jestem czyimś lobbystą. Zwłaszcza nie powinien takich rzeczy mówić pan Sieczkowski, który mając CBA na karku, przyjeżdżał do mnie błagać o pomoc -odparł przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w Augustowie Marcin Kleczkowski.

Sieczkowski zaprzeczył słowom Kleczkowskiego. Twierdził, że nigdy nie błagał go o pomoc oraz, że obecny oponent burmistrza miał mu sam oferować swoje wsparcie w trudnej sytuacji.

-Gdyby był pan grzeczny, odpowiedziałby pan radnemu na pytanie dotyczące działki. Radny jest zobowiązany do zadawania pytań. Pana nie zobowiązali wyborcy, nie jest pan wybrany w bezpośrednich wyborach –powiedział zastępcy burmistrza Leszek Cieślik.

-Za każdym razem komentuje pan wypowiedzi radnych, a obowiązuje pana przecież kodeks etyki urzędnika, który napisali pana koledzy –Tomasz Miklas zwrócił się do Sieczkowskiego.

Po sesji zostało sporo wątpliwości, a sprawa wydaje się enigmatyczna. Poprosiliśmy radnego Marcina Kleczkowskiego, by przybliżył nam kulisy kwestii dotyczącej wydarzeń z 2018 roku.

-Chyba wszyscy doskonale pamiętamy końcówkę poprzedniej kadencji samorządu, kiedy pan Sławomir Sieczkowski miał poważne problemy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Został sformułowany wniosek CBA o pozbawienie go funkcji skarbnika miasta Augustowa, a jego obecne impertynenckie komentarze tego nie zmienią. Potwierdzam, że pan Sieczkowski przyjechał wtedy do mojego domu, prosząc mnie o pomoc w tej kwestii. Oczywiście nie udzieliłem mu wówczas żadnej pomocy, bo nie pracuję w CBA. Ale gdybym tam nawet pracował, nie miałbym wpływu na to postępowanie -twierdzi Marcin Kleczkowski.

-Jest rzeczą bulwersującą, że niektórzy urzędnicy, tacy jak Sławomir Sieczkowski i Filip Chodkiewicz, bezpardonowo atakują radnych opozycji, posługując się impertynenckimi komentarzami. Wykorzystują do tego fakt nieograniczonego dostępu do mikrofonu na sesjach i komisjach oraz to, że mogą swobodnie odnosić do wypowiedzi każdego z radnych. Zastępcy burmistrza jawnie uczestniczą w zwalczaniu radnych, którzy mają inne zdanie niż oni i ugrupowanie Nasze Miasto –mówi szef augustowskiego PiS.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olaf
Olaf 07.08.2022, 12:54
Ilu mamy członków zarządu w powiecie ktoś wie bo coś mi się zdaje ze 5
Debil
Debil 08.08.2022, 13:10
i jeden głupszy od drugiego... buhahahaah
Członek zarządu
Członek zarządu 07.08.2022, 17:24
Nie zmieniaj tematu ?
Lo
Lo 06.08.2022, 17:35
O mało się nie zesra.....
ooloo
ooloo 06.08.2022, 14:25
Śmierdzi w UM to mało powiedziane. tam capi na kilometr.
Baska
Baska 06.08.2022, 13:34
Po co tylu burmistrzow ? Wiecej do pyskowania I obrazania radnych czy po to by byla sila , co trzech to nie jeden
Pozostałe