Zbliża się finał głośnego procesu

  • 06.08.2022, 23:00
  • Bartosz Lipiński
Zbliża się finał głośnego procesu Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Marian Dyczewski podczas procesu z Tomaszem Dobkowskim przed Sądem Okręgowym w Suwałkach.
Zbliża się finał głośnego procesu sądowego. W najbliższym czasie Sąd Apelacyjny w Białymstoku zajmie się sprawą z powództwa Tomasza Dobkowskiego przeciwko Marianowi Dyczewskiemu. W czerwcu 2021 roku radny Dobkowski przegrał sprawę w Sądzie Okręgowym w Suwałkach. Niebawem poznamy efekty złożonego przez niego odwołania. Dyczewski powiedział nam, że rozprawę przed Sądem Apelacyjnym zaplanowano na środę, 17 sierpnia. Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej jest spokojny.

Tomasz Dobkowski pozwał Mariana Dyczewskiego za jego słowa na sesji rady miejskiej z lutego 2020 roku, dotyczące przebiegu południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa, w kontekście biznesu prowadzonego przez szefa rządzącego w Augustowie ugrupowania Nasze Miasto. Dyczewski zarzucił Dobkowskiemu prywatę. Dobkowski przegrał w pierwszej instancji, ale złożył odwołanie. W środę, 17 sierpnia, tą sprawą zajmie się Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Poniżej przypominamy video nagrane przez nas w dniu ogłoszenia wyroku sądu pierwszej instancji.

Wyrok Sądu Okręgowego w Suwałkach w sprawie Dobkowski vs Dyczewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Komentarz po wyroku Mariana Dyczewskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dlaczego burmistrz lobbuje ten wariant obwodnicy?
Dlaczego burmistrz lobbuje ten wariant obwodnicy? 05.08.2022, 15:23
Nie trzeba być wielkim biznesmenem, żeby stwierdzić, iż wersja przebiegu obwodnicy Augustowa lobbowana przez burmistrza Karolczuka zmieniłaby atrakcyjność obecnej drogi Sejneńskiej na korzyść dla posiadacza stacji paliw we Frąckach. Karolczuk bez ogródek lobbuje wersję obwodnicy, najbardziej korzystną dla szefa klubu NM, radnego Dobkowskiego.
Oczy otwarte
Oczy otwarte 06.08.2022, 15:55
Ktoś musi przecież sfinansować kampanię Mirosława. To skąd zdziwienie, że ten lobbuje na korzyść Petroloniusza?
lesnik
lesnik 06.08.2022, 08:30
Ja tez jestem za wariantem burmistrza , bo nie wyobrazam sobie Tirów na odcinku Augustow -Przewięż....A las i tak kiedyś wytna.
bis
bis 05.08.2022, 17:34
I dlatego nie jesteś wielkim biznesmenem . Do tego nie znasz geografii i nie wiesz o czym piszesz.
Tak zwana obwodnica Augustowa nie zmienia trasy drogi krajowej nr 16. Nadal cała trasa przebiega przez Przeweź, Serski las, Macharce i Frącki. Stacja czy z obwodnica czy bez, dalej będzie we Frąckach. czyli na trasie drogi nr16 tak jak to jest terez, tak jak było kiedyś i tak jak będzie.
Oto wielka filozofia niewielki biznesmenie.
realia
realia 06.08.2022, 08:28
Piszesz logicznie i widzę ze ludzie naprawde są głupi bo to negują!!
wyborca
wyborca 05.08.2022, 20:50
Dopiero jak powstanie obwodnica Augustowa to dopiero zostanie przywrócony ruch tir-ów na 16 i o to chodzi biznesmenowi jeden tir zatankuje więcej niż cała wioska ....i o to tu chodzi dlatego Karolczuk lobbuje za przywróceniem tir-ów na tej trasie ....bis..
ooloo
ooloo 05.08.2022, 22:50
Dokładnie tak. W pełni się zgadzam. Przecież to widać gołym okiem z jaką ekipą przekrętasów mamy do czynienia.

Pozostałe