Kolejny spór na horyzoncie

  • 04.08.2022, 21:00
  • Bartosz Lipiński
Kolejny spór na horyzoncie
W środę w Augustowie odbyła się sesja rady miejskiej w trybie nadzwyczajnym, zwołana na wniosek burmistrza. Na posiedzeniu pojawiła się "wrzutka", której początkowo nie było w porządku obrad. Ugrupowanie Nasze Miasto i banici z klubu PiS przedłożyli stanowisko o ochronie drzew wzdłuż ulicy Kościelnej w Augustowie. Przypomnijmy, że ulica Kościelna będzie remontowana przez powiat augustowski, podobnie jak inne ulice wokół Bazyliki. Opozycja w radzie miejskiej zwróciła uwagę na to, że postawa koalicji rządzącej nacechowana jest hipokryzją, ponieważ przedstawiciele ugrupowania Nasze Miasto i banici z klubu PiS nie protestowali, gdy wycinano drzewa na Zarzeczu czy podczas remontu miejskiej ulicy Studzienicznej. Zauważono, że wnioskodawcy uchwały nie dostarczyli radnym ekspertyzy dendrologicznej, która pokazałaby prawdziwy stan kasztanowców na Kościelnej, ani nie zwrócono się o stanowisko Powiatowego Zarządu Dróg. To zdaniem opozycji może świadczyć o działaniu o charakterze politycznym, a także o dążeniu do konfrontacji z powiatem augustowskim, który realizuje szereg spektakularnych inwestycji w Augustowie. Aktualnie powiat remontuje ulice Kopernika i Młyńską, modernizacji doczekają się także Kościelna, Księdza Skorupki i Księdza Ściegiennego.

Projekt uchwały radnych ugrupowania Nasze Miasto i banitów z klubu PiS można przeczytać: tutaj.

Komentarz radnego miejskiego Marcina Kleczkowskiego:

Video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Filozof wiejski
Filozof wiejski 07.08.2022, 15:44
Co do tej hipokryzji, którą ponoć wykazują się obie strony sporu. Rzecz wygląda następująco:
1. DP napisał swego czasu, cytując Karolczuka, że ten chce drzewa w parku wycinać.
2. Nasz Miro zamiast sprostować zacytowaną przez DP własną wypowiedź i doprecyzować, że chodziło mu np. o sukcesywną wymianą starych, chorych drzew, ustami i fejsbusiami Chodkiewicza płakać zaczął jak to ten Przekop prymityw znowu kłamie.
3. Dziś całe to towarzystwo, ta elita banico-naszomisteczkowa, załamuje ręce nad chorymi drzewami na ulicy Kościelnej.
Gdzie więc jest ta hipokryzja?
Czy ktoś miałby pretensje do Karolczuka, gdyby ten otwarcie powiedział, że w parku trzeba sukcesywnie wymieniać drzewa na nowe, bo stare mimo przycinania i spinania linami zaczynają stanowić zagrożenie?
I na koniec. Wycinać piękne jesiony przy UM, sosny na Zarzeczu, klony na Wojska Polskie i inne drzewa w Studzienicznej to można?
Można, bo to my tniemy Jaśnie Oświecona Elita biznesowo-ichmiasteczkowo-banicka.
Siermiężny populizm
Siermiężny populizm 07.08.2022, 13:22
Czołowy manipulator Ich Miasta i Banitów ostatnimi czasy, na sesji wyśmiewał radnych, którzy zwrócili uwagę na plac przy obecnym UM i piękne założenie betonozy, w miejscu gdzie rosły dorodne drzewa.
Otóż ten ichmisteczkowy demiurg naśmiewał się z porównania genialnych pomysłów zazieleniania miasta do starych topoli, które rzekomo rosły przy dawnej szkole na Młyńskiej.
A jaka jest prawda każdy może sprawdzić na Google Maps Strieet View.
https://www.google.com/maps/@5…
Widzimy tu okazałe jesiony. Cytując za lasy.gov: Jesion jest dorodnym długowiecznym drzewem o cylindrycznej koronie. Fraxinus excelsior – łac. fraxinus od gr. phraxis „ogrodzenie, płot” (od sposobu użytkowania rośliny) lub od łac. frango „łamię” (odniesienie do łupliwości drewna); łac. excelsus „wyniosły” (podkreślenie okazałych rozmiarów drzewa); nazwa znana od czasów starożytnych.
Obiektywnie
Obiektywnie 06.08.2022, 16:05
Redakcja niech łaskawie sprawdzi na stronie Starostwa projekt ul. Kościelnej. Zdecydowana większość drzew od strony budynków znajduje się w projektowanych zieleńcu. Możnaby je zatem zachować zamiast wycinać do zera i sadzić jakieś miotłopodobne kikuty, mniejsze niż badziew zasadzony przez ratusz na RZA. Obie strony tego sporu wykazują się sporą hipokryzją. DP podnosi krzyk gdy miasto chcę choćby drzewko wyciąć w parku lub Zarzeczu ale tu wycinka Starosty jest jak najbardziej cacy. Miasto z kolei rżnie bez skrupułów drzewa pod ulice a tu raptem tryb ekologa się włączył.
O ile tych politykierów z obu stron jakoś idzie usprawiedliwić, to wszakże ich chleb powszedni, to redakcji, która powinna świecić obiektywizmem już nie do końca jestem w stanie zrozumieć.
projektant
projektant 08.08.2022, 10:37
Projektując ulicę Kościelną należałoby zajrzeć do projektu ulicy! Może projektant zresztą słusznie zaprojektował normalny chodnik od strony bazyliki i normalne parkingi, które nie stanowią niebezpieczeństwa pieszym podążającym chodnikiem. Jeżeli tak zaprojektował planista to siłą rzeczy jezdnia musi być przesunięta w stronę przeciwną i wejść na teren chodnika po przeciwległej stronie, co umożliwia bardzo szeroki chodnik, a to zmusi projektanta do zmniejszenia szerokości chodnika i wycięcia drzew, które by rosły wówczas w pasie drogowym nowej jezdni. Innymi słowy pozostaje tylko przyklasnąć panom starostom za rozsądne rozwiązanie i budowę ulicy, która dobrze służyłaby zarówno pieszym jak i kierowcom. Zapowiada się więc kolejny kapiszon Naszego Miasta i zrobienia durniów z mieszkańców , którzy będą w sposób otwarty bronić kasztanów. Mamy klasę Panów Starostów i chłoptasiów w osobach burmistrzów i co po niektórych radnych.
Maruder
Maruder 08.08.2022, 13:07
dzielą się kasą...ale kiedyś to wyjdzie
Czekam
Czekam 06.08.2022, 16:54
A gdzie redakcja napisała, że popiera wycinkę kasztanowców na Kościelnej, bo jakoś nie mogę znaleźć. Redakcja raczej jeszcze nie zajęła stanowiska. Pokazała opinie opozycyjnych radnych. Może naczelny coś w poniedziałek napisze?
Tom
Tom 05.08.2022, 23:49
Ekolożki i ekolodzy za dychę!!! A Wy wiecie że te drzewa choroby i paskudztwo roznoszą. Już na około parku pozostawili drzewa a teraz po cichu wycinają i sadzą nowe - tylko zupełnie inne niż rosły. Dobra metoda jest ruch w interesie.
Halinka
Halinka 05.08.2022, 23:03
Ja jak chciałam wyciąć drzewa to pisałam do burmistrza a on wydaje zgodę albo nie! O co tu chodzi to On wydał czy nie wydał jak konserwator wydał? Co do tych drzew to takich tam być nie powinno już chyba kilka nawet wyschło.
Populizm
Populizm 04.08.2022, 18:38
Ugrupowanie Nasze Miasto chce zbic kapital polityczny na tej sprawie. Chyba kazdy rozumie o co w tym chodzi.
Alojzy
Alojzy 05.08.2022, 08:01
W istocie, w istocie.
Zet
Zet 04.08.2022, 17:34
Powiat znowu dał POpis
ggrr
ggrr 05.08.2022, 11:29
Tak. PO+PIS to popis. Nastała miłość.
erger
erger 04.08.2022, 16:09
Na ulicy konopnickiej pół roku temu zmieniono oprawy na starych słupach z sodowych na ledowe. Teraz stawiane są maszty nowych lamp, a stare słupy z ledami pójdą do likwidacji. O co w tym cyrku chodzi? Czy w Augustowie wszystko po dwa razy albo z wieloma poprawkami trzeba robić? Koterbską też dwa razy robili. Co za miastao bogate.
Pajace
Pajace 04.08.2022, 15:36
Jakoś tym pajacom nie przeszkadza obwodnica przez środek Puszczy Augustowskiej z hektarami do wycięcia, którą sami wymyślili. Nagle obudziała sie w tych hipokrytach dusza ekologów. Tragedia!!!!
Basf
Basf 06.08.2022, 00:07
UM wydział zrębu i nie wycinania drzew😂
A wiecie gdzie sięgają korzenie takich drzew?
dzieci
dzieci 04.08.2022, 13:47
Jaki spór, Bartoszu?!?!
To PRZEDSZKOLE, a nie spór. Coś mi się nie podoba, to biegnę z wrzaskiem do pani. Tupię małymi nóżkami i robię raban.
Dorośli ludzie najpierw zagłębiają się w temat i robią rozeznanie. Pęknę ze śmiechu, gdy okaże się, że wycinka uzgodniona z proboszczem. Mina Szapabaż bezcenna.
granda
granda 04.08.2022, 12:25
Ta banda nieudaczników jedyne, co umie, to pisać stanowiska i apele (zadanie nie wymagające ani kompetencji, ani inteligencji). NA KONIEC I TAK SIĘ OŚMIESZĄ, JAK ZAWSZE
Weźcie się za konkretną robotę, bo z robienia zadym nic nie wynika. Straconą energię możecie poświęcić na zapobieganie wydawaniu bubli takich jak np. ulotka promocyjna o Augustowie. Cała Polska z was się śmieje, że nie znacie własnego miasta i okolic.
Zagrożenie katastrofą budowlaną na POSTiW-ie
Zagrożenie katastrofą budowlaną na POSTiW-ie 04.08.2022, 12:11
Styl uchwały podobny do tego z podwyżką wynagrodzenia dla Karolczuka. Trzeba zapytać dlaczego burmistrz Karolczuk w takim razie dotychczas nie zwołał rady miejskiej w trybie nadzwyczajnym w związku z zagrożeniem katastrofą budowlaną na pomoście przy plaży POSTiW.
Zździszek
Zździszek 04.08.2022, 08:17
Bardzo dobry temat zastępczy, aby przykryć kompromitację z budową domu seniora i skierować uwagę opinii publicznej na boczne tory. Nie po raz pierwszy Ich Miasto prowadzi tzw. akcję przykrywkową.
Ja tak to widzę
Ja tak to widzę 03.08.2022, 22:40
Sytuacja bardzo podobna jak w sprawie kardiologii. 1. Znaleźć chwytliwy temat, na którym będzie można oprzeć populistyczną awanturę. 2. Próbować uderzyć w powiat i starostę. 3. Grać na emocjach i kreować swój wizerunek medialny na osoby bliskie zwykłym ludziom. 4. Próbować rozgrzać nastroje społeczne. 5. Liczyć na kapitał polityczny przed nieuchronną porażką podczas najbliższych wyborów samorządowych.
Dobrodziej
Dobrodziej 04.08.2022, 09:04
Osoby interesujące się sytuacją miasta doskonale znają ten mechanizm i nie dadzą się nabrać. Ale jest też część społeczeństwa, która się nie interesuje i ją łatwiej będzie można zmanipulować propagandą na Facebooku.
Gnidy
Gnidy 03.08.2022, 19:40
Sami nic pozytywnego zrobić nie potrafią, to będą blokować. To pasuje doskonale do ich kołtuńskiej, załganej mentalności. Dobrze zapamiętajcie nazwiska tych 11 szkodników. To nie ludzie, to wilki.
Obywatel
Obywatel 03.08.2022, 19:20
Różnica jest taka, że starosta coś robi, realizuje, może popisać się realnymi sukcesami i korzystnymi zmianami dla mieszkańców Augustowa, a w tym samym czasie ktoś inny pisze stanowiska. Może właśnie chodzi o to, aby starosta nie odniósł kolejnego wielkiego sukcesu, jakim będzie remont ulicy Kościelnej?
Medalista
Medalista 03.08.2022, 20:27
Jaki sukces? Medal mu za to!

Pozostałe