Remont z pieniędzy na uzdrowiska

  • 01.08.2022, 21:45
  • Bartosz Lipiński
Remont z pieniędzy na uzdrowiska Jeden z radnych rady miejskiej w Augustowie uważa, że pieniądze z funduszu na rzecz gmin uzdrowiskowych można przeznaczyć np. na remont wyciągu nart wodnych nad jeziorem Necko (na zdjęciu).
Augustów otrzymał niedawno dofinansowanie w wysokości 5 mln zł z funduszu dla gmin uzdrowiskowych. Środki mają wzbogacić ofertę uzdrowiskową miasta. Czy działaniem na rzecz uzdrowiska będzie remont osiedla? Radni opozycyjni mają bardzo poważne wątpliwości. Ich zdaniem osiedle można z powodzeniem zmodernizować korzystając chociażby ze środków z budżetu miejskiego.

Jest rzeczą oczywistą i bezdyskusyjną, że osiedle Przylesie w Augustowie powinno przejść rewitalizację. Pytanie zasadnicze brzmi jednak, czy na to zadanie powinno się przeznaczyć 5 mln zł otrzymanych przez Augustów z funduszu na rzecz gmin uzdrowiskowych? Dofinansowanie o takiej wartości mogłoby znacząco podnieść atrakcyjność miasta w obszarach turystycznych i sanatoryjnych. Wystarczy przeanalizować listę zadań opublikowaną przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i sprawdzić, na jakie działania chcą wydać te środki inne gminy uzdrowiskowe.

Ta dyskusja byłaby dziś pewnie bezzasadna, gdyby Augustów ponad roku temu nie utracił w kompromitujących okolicznościach historycznej szansy na zdobycie ogromnych pieniędzy z Funduszy Norweskich. Nadmienił też o tym niedawno Tadeusz Jaworski - augustowski społecznik.

-Wychowywałem się na tej dzielnicy. Kiedy słucham zapowiedzi o posadzeniu tam stu drzew, chwytam się mocno za głowę. Rewitalizacja Kaczego Dołku miała zostać zrealizowana z tzw. Funduszy Norweskich. Pan burmistrz udał się nawet do Norwegii, chociaż nie znam celu jego wizyty. Teraz okazuje się, że remont osiedla ma podnieść atrakcyjność gminy uzdrowiskowej miasta Augustów. Wszyscy związani z uzdrowiskiem się temu dziwią –tak Tadeusz Jaworski skomentował kwestię otrzymanego niedawno przez Augustów dofinansowania z rządu.

Całą sprawę opisujemy w najnowszym numerze „Przeglądu Powiatowego”, do nabycia już od wtorku (2 sierpnia). Serdecznie polecamy tekst okładkowy pt.: „Uzdrowisko bez pieniędzy”. Przedstawiamy również inne ważne tematy z życia naszego miasta i okolicznych miejscowości.

Artykuły z najnowszego numeru można przeczytać już teraz w zakładce: premium na naszym portalu internetowym, do czego też zachęcamy.

Miłej lektury.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
erber
erber 03.08.2022, 11:35
A strefa uzdrowiskowa A to gdzie jest? Na Kaczym? Czy tam będą spacerować kuracjusze i turyści? Nie maja pieniędzy na rozpoczete i obiecane i PR-owo by wyszło obiecane niewykonane.
kkk
kkk 03.08.2022, 07:55
wszystko zrobią aby przypędzić turystów , porostu turystyka się dla nich nie opłaca.
Lewactwo prawactwo udaje
Lewactwo prawactwo udaje 02.08.2022, 02:00
Kolorowe baloniki, propaganda na fejsbuku, bannery, plakaty i obietnice. Mysle, ze tym razem sie nie uda, chyba se sie przefarbuja i przejda z KOD-u do PiS-u.
Red
Red 02.08.2022, 23:00
Wyciągu nie ma co remontować .....to wybudował burmistrz Cieślik ....trzeba doprowadzić do ruiny taka jest koncepcja Naszego Miasta..
Taśma ostrzegawcza wszystko załatwi
Taśma ostrzegawcza wszystko załatwi 04.08.2022, 12:51
Pływalnia też wybudowana była za Cieślika, więc remont jest niepotrzebny, a w razie zagrożenia katastrofą budowlaną będzie można zastosować taśmę ostrzegawczą, "przećwiczoną" z nadzorem budowlanych na pomoście przy plaży POSTiW.
Kabaret
Kabaret 02.08.2022, 09:04
PiS jest koalicjantem Ich Miasta.

Pozostałe