Proboszcz musi złożyć wyjaśnienia. Miał uchylać się od płacenia alimentów

  • 28.07.2022, 22:49
  • News4Media
Proboszcz musi złożyć wyjaśnienia. Miał uchylać się od płacenia alimentów… iStock
Według nieoficjalnych doniesień, ksiądz jednej z parafii ma być ojcem nastoletniej dziewczyny i unikać łożenia na nią środków. Sprawę nagłośnił Zbigniew Stonoga.

Proboszcz ojcem nastoletniej dziewczyny?

W jednym z nagrań umieszczonych w sieci przez Zbigniewa Stonogę można usłyszeć o historii proboszcza z powiatu jarocińskiego, który rzekomo nie poczuwał się do obowiązku płacenia zasądzonych mu alimentów na rzecz swojej nastoletniej córki. Po nagłośnieniu sprawy zajął się nią portal wlkp24.info, który przesłał do Archidiecezji Poznańskiej prośbę o odniesienie się do tych zarzutów.

Choć kuria nie potwierdza doniesień, na chwilę obecną nie jest w stanie również z całą pewnością im zaprzeczyć – tak wynika z odpowiedzi, którą dziennikarze portalu otrzymali od jej kanclerza, ks. prał. Ireneusza Dosza.

Sprawa jest w sądzie, ksiądz musi złożyć wyjaśnienia

W cytowanej w publikacji wiadomości czytamy, że w sprawie nagrania umieszczonego w mediach społecznościowych przez Zbigniewa Stonogę toczy się postępowanie sądowe, a ksiądz proboszcz swoim pełnomocnikiem ustanowił mecenasa Marcina Oźminkowskiego. Jednocześnie zapewnia, że matka nie zgłosiła nigdy informacji o rzekomym ojcostwie duchownego, a w dokumentach kurii nie istnieje odpis nakazu zapłaty alimentów na rzecz nastolatki. Sam proboszcz nie przyznaje się do winy.

„Wobec informacji przekazanych przez osoby trzecie przełożeni księdza przeprowadzali z nim rozmowy. Ksiądz w czasie składanych wówczas wyjaśnień nie potwierdzał zarzucanych mu czynów i postaw. Wobec zaistniałej sytuacji, po publikacjach medialnych, proboszcz został wezwany do złożenia na piśmie wyjaśnień swoim przełożonym. Kuria Metropolitalna w Poznaniu po otrzymaniu wyników postępowania sądowego podejmie dalsze działania” – czytamy.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe