Święto 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

  • 22.07.2022, 09:37
  • Beata Perzanowska
Święto 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie
W niedzielę, 24 lipca w Augustowie, a dokładnie w dzielnicy "Koszary" odbędzie się Święto 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. Impreza objęta jest Patronatem Narodowym Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Święto obchodzone będzie wyjątkowo uroczyście, ponieważ przypada akurat w 105. rocznicę Bitwy pod Krechowcami. Wezmą w nim udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, wojsko oraz mieszkańcy, turyści i goście. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Święta w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, Al. Kard. Wyszyńskiego 2a, a następnie na placu przed kościołem odbędą się oficjalne uroczystości, apel pamięci i salwa honorowa.

Obchodom towarzyszyć będzie pokaz sprzętu wojskowego oraz sprawności bojowej (na parkingu przy kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, Al. Kard. Wyszyńskiego 2a)

  • sprzęt wojskowy można będzie oglądać w godz. 10.00 – 16.00;
  • pokazy musztry paradnej i walki wręcz zaplanowane są po zakończeniu części oficjalnej – około godz. 14.30. 
Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe