Powiat remontuje ulicę Młyńską

  • 17.07.2022, 14:03
  • Bartosz Lipiński
Powiat remontuje ulicę Młyńską Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Remont ulicy Młyńskiej w Augustowie.
Pod koniec czerwca rozpoczęto remont ulicy Młyńskiej w Augustowie. To kolejna w ostatnim czasie odsłona wielkiej ofensywy inwestycyjnej powiatu augustowskiego na terenie miasta. Remont został podzielony na etapy, aby trudności komunikacyjne były jak najmniejsze. Niebawem rozpocznie się też modernizacja następnej ulicy powiatowej. Pierwszą drogą wokół Bazyliki zakładaną do wykonania jest ulica Księdza Ściegiennego.

Bartosz Lipiński

W obecnej kadencji powiat augustowski przeprowadził już szereg spektakularnych inwestycji, np. remont ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Niedawno rozpoczęto realizację ulicy Młyńskiej. To bardzo istotna droga. Przy niej znajdują się siedziby ważnych instytucji, urząd miasta, ZUS, KRUS, nieopodal położony jest budynek starostwa. Dotychczasowy obraz ulicy nie zachwycał. Dziury w jezdni były łatane systematycznie, jednak to działanie doraźne.

Rozpoczął się pierwszy etap remontu ulicy Młyńskiej na odcinku od ulicy 29 Listopada do ulicy Hożej. Planowane jest wykonanie tej części robót podczas wakacji. Natomiast kolejne odcinki od ulicy Hożej do ulicy Kilińskiego, a następnie Mostowej, mają być realizowane w późniejszym terminie. Chodzi przede wszystkim o to, żeby utrudnienia komunikacyjne były możliwie najmniejsze. Zauważmy, że obecnie prowadzony jest też remont ulicy Kopernika, który powinien zakończyć się jesienią. Niebawem rozpocznie się modernizacja ulicy Księdza Ściegiennego, a efekty tych działań na pewno będą pozytywnie odebrane przez mieszkańców.

Na ulicy Młyńskiej pojawi się nowa nawierzchnia i chodniki. Planowane są prace podziemne. Na przestrzeni najbliższych dwóch lat powiat augustowski zamierza przeprowadzić remonty kilku ważnych ulic w pobliżu centrum miasta, ogromne zmiany czekają drogi wokół bazyliki. Tak duży zakres inwestycji powiatowych w mieście Augustów jest wydarzeniem epokowym. Włodarze powiatu augustowskiego dbają o lepsze warunki komunikacyjne w naszym mieście.

Powiat augustowski pozyskał ponad 14 mln zł dofinansowania zewnętrznego, za które będą wyremontowane ulice Kopernika, Młyńska, wszystkie ulice wokół bazyliki, tzn. Kościelna, Księdza Skorupki i Księdza Ściegiennego. Zainaugurowane ostatnio ambitne przedsięwzięcia mają zostać zrealizowane w całości na przestrzeni dwóch lat. Dużo będzie zależeć od tego, jaka będzie pogoda. Przypomnijmy, że powiat był gotowy do remontu Młyńskiej już w 2019 roku i proponowano wtedy wspólną inwestycję miastu. Pisaliśmy o tym wówczas. Umiejętność pozyskiwania przez powiat dużych pieniędzy na inwestycje umożliwia remonty.

Kiedy trzy lata temu pojawiały się pierwsze sygnały o planach remontowych ulicy Młyńskiej, w przestrzeni publicznej zaczęły rozprzestrzeniać się plotki, że nowa nawierzchnia zostanie wykonana z kostki, tak jak miało to miejsce np. na ul. 3 Maja w pobliżu bazyliki. Ten pomysł budziłby różnice zdań wśród augustowian. Starosta dementował te nieuprawnione spekulacje.

Dziś wiemy już, że nawierzchnia ulicy Młyńskiej nie będzie wykonana z kostki. Jest to ulica wewnętrzna. Kostka pojawiła się na fragmencie ulicy 3 Maja ze względu na fakt, iż jest to jedna z najbardziej reprezentacyjnych oraz głównych dróg w Augustowie. Powiat nie musi kłaść kostki na remontowanej ulicy Młyńskiej chcąc sprawić, by jej standardy zdecydowanie wzrosły. Skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy miasta, a również petenci różnych urzędów.

*Artykuł ukazał się w 26/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Przebijcie Młyńską do 29 listopada
Przebijcie Młyńską do 29 listopada 17.07.2022, 19:37
Dobrze by było Młyńską przebić do 29 listopada z jedyną możliwością wyjazdu w prawo, do ronda . Odciążona byłaby 3 Maja z bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniem z Hożą. Warto to przemyśleć ..
realny
realny 19.07.2022, 07:20
A kto ma to przemyśleć? Urzędnik? wolne żarty...
Błazen
Błazen 17.07.2022, 20:46
Popieram pomysł, ale czy przypadkiem problem z połączeniem Młyńskiej z 29 listopada nie wynika z przepisów? Kojarzę, że kiedyś był taki pomysł, ale GDDKiA nie wyraziła zgody. Może coś zmieniło się w tej kwestii lub jest "furtka" na zastosowanie rozwiązania niestandardowego.
Marek
Marek 18.07.2022, 09:23
Jaki sens ma totalne odnawianie ślepego odcinka. Gdyby był łącznikiem z 29 listopada to można zrozumieć
Urzędnik miejski
Urzędnik miejski 17.07.2022, 14:29
Wieść gminna niesie, że miasto zrobi wszystko żeby to zablokowac, stawiając przy okazji swoje cudaczne warunki dotyczace odwodnienia połowy miasta.
Jerzy
Jerzy 17.07.2022, 22:40
Panie Urzędniku. Problem odwodnienia miasta istnieje od wielu, wielu lat. Jako "urzędnik" powinieneś wiedzieć, jakie kłopoty mają mieszkańcy zamieszkali przy ul. Hożej /Licealna , Mostowej, Nowomiejskiej itd. Jak mogą spać przy hałasie pomp pracujących do rana .... Wyjaśnij jakie to " swoje cudaczne warunki dotyczące odwodnienia" stawia miasto? Jak widać to obecnie "miasto" zadbało tylko o komfortowe warunki pobytu po parę godzin dziennie za biurkiem. Czas może zainteresować się innymi obywatelami tego miasta.
Zaciekawiony
Zaciekawiony 17.07.2022, 16:02
Może coś więcej na ten temat można by powiedzieć?

Pozostałe