Augustowska Sparta otrzymała zastrzyk finansowy

  • 03.07.2022, 12:06
  • Beata Perzanowska
Augustowska Sparta otrzymała zastrzyk finansowy
Augustowski Klub Sportowy Sparta otrzymał dotację od Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. Na konto Sparty trafi 30 tysięcy złotych.

Blisko 2,5 mln zł z budżetu województwa  podlaskiego przeznaczono dla gmin, powiatów i klubów sportowych z północy regionu w tym dla augustowskiej Sparty. Symboliczne czeki na dotacje zostały wręczone w środę, 22 czerwca, w Dąbrowie Białostockiej. Podczas konferencji samorząd województwa reprezentował między innymi członek zarządu Wiesława Burnos. Dotacje w łącznej kwocie 165 tys. zł otrzymały kluby sportowe: Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, Sparta Augustów, Pomorzanka Sejny, Jasion Jasionówka i Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Krynki.

-Kluby sportowe w tych trudnych czasach borykają się z problemami finansowymi, ale dzięki wsparciu i zaangażowaniu samorządu województwa, udaje się je pokonywać – podkreślił Krzysztof Andruszkiewicz, wiceprezes Sparty Augustów, która obchodzi w tym roku 75-lecie istnienia. -Sparta to klub, który ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Jego szeregi zasilał pierwszy medalista olimpijski w regionie Piotr Markiewicz, a także wielu mistrzów świata czy Europy. Tegoroczny jubileusz augustowski klub celebruje zawodami na poziomie światowym, których organizacja była i jest możliwa również dzięki wsparciu samorządu województwa podlaskiego.

Beata Perzanowska

Źródło Wrota Podlasia i strona Sparty Augustów

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawy
ciekawy 04.07.2022, 08:55
To 2-miesięczne pobory prezesa???
Księgowy
Księgowy 04.07.2022, 09:02
Prezes Sparty to funkcja społeczna, nie dostaje żadnych pieniędzy. Jest to jedna pensja Karolczuka z Zusem
ooloo
ooloo 03.07.2022, 18:52
Oooooo. Ogier jest, a kasztanka gdzie?

Pozostałe