Manipulacje urzędników miejskich

  • 02.07.2022, 14:00
  • Krzysztof Przekop
Manipulacje urzędników miejskich Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Pierwszy po lewej: urzędnik Kajetan Kłoczko, autor wielu kontrowersyjnych artykułów.
Po karygodnym ekscesie na poprzedniej sesji rady miejskiej, kiedy radny koalicji rządzącej zaatakował fizycznie przedstawiciela opozycji, w zakłamanie wydarzenia zaangażował się wydział promocji urzędu miasta. Artykuł na oficjalnym portalu magistratu był kolejnym przykładem bezceremonialnej działalności politycznej niektórych urzędników burmistrza. Pamiętamy również inne niemal bliźniacze sytuacje.

Krzysztof Przekop by Koty2

Na majowej sesji rady miejskiej w Augustowie radny koalicji rządzącej Dariusz Ostapowicz zaatakował fizycznie Marcina Kleczkowskiego. Tłem ekscesu było skandaliczne prowadzenie obrad przez przewodniczącą rady. Alicja Dobrowolska odebrała głos Kleczkowskiemu, kiedy w debacie nad raportem o stanie miasta poruszył problem przemocy w augustowskiej szkole. Kleczkowski chcąc kontynuować wypowiedź podszedł do stołu prezydialnego. Za chwilę był obok niego również Dariusz Ostapowicz, który mocno odepchnął Kleczkowskiego. Bardzo szybko po tym bulwersującym zdarzeniu pojawił się artykuł na oficjalnym portalu urzędu miejskiego.

Z twórczości urzędnika Kajetana Kłoczko mogliśmy dowiedzieć się, że radny Kleczkowski zakłócił obrady sesji rady miejskiej. Autor jawnie krytykował radnego opozycji i wybielał agresywnego radnego Ostapowicza. Dariusz Ostapowicz został przedstawiony jako obrońca przewodniczącej. Zawarte w tekście argumenty o demokracji i zachowaniu kultury były tragikomiczne.

Tekst urzędnika miejskiego zaprezentował Kleczkowskiego jako agresora. Przedstawiał radnego opozycji niemal jak damskiego boksera, a przedstawicieli obozu rządzącego, jako uosobienie wszelkich cnót i wartości. Oczywiście można spuścić zasłonę milczenia nad taką propagandą lub skwitować ją śmiechem. Ale jest to manipulacja mogąca wprowadzić w błąd mieszkańców.

Przykładów podobnej działalności pracowników burmistrza jest jednak zdecydowanie więcej.

W kwietniu ubiegłego roku Kajetan Kłoczko opublikował na stronie urzędu miasta artykuł z kłamliwym tytułem: „Burmistrz wygrał w sądzie z Przeglądem Powiatowym”. Bardzo szybko dowiedzieliśmy się, że urząd zapłacił kilku lokalnym mediom za powielenie zmanipulowanego, uderzającego w naszą redakcję artykułu.

W sierpniu 2021 roku Kłoczko zamieścił na urzędowym portalu artykuł: „Burmistrz podpisał umowę. Będzie ścieżka do Ślepska!”. Po jego lekturze można było odnieść wrażenie, że ojcem sukcesu inwestycji powiatowej jest burmistrz Karolczuk. W artykule pojawiły się też rozmaite uszczypliwości pod adresem faktycznego inwestora, czyli powiatu.

Pod koniec listopada Kajetan Kłoczko opublikował artykuł: „Czy ulica Sybiraków wreszcie powstanie?”. Osoby biorące udział w spotkaniu z mieszkańcami, przez których działki miała przebiegać planowana ulica, mogły być zaskoczone. W tekście znalazła się informacja, że większość mieszkańców jest za powstaniem ulicy. Już po publikacji artykułu burmistrz ogłosił, iż ta ulica nie zostanie zrealizowana ze względu na brak zgody właścicieli okolicznych gruntów.

Kolejny popis kierownika Kłoczko miał miejsce w przedostatnim dniu ubiegłego roku. Wtedy na stronie urzędu znalazł się artykuł: „Mieszkańcy zdecydowali w konsultacjach”, pokazujący w krzywym zwierciadle działania augustowian dążących do zachowania terenów zielonych i powstania parku na Zarzeczu. Mieszkańcy sprzeciwiający się pomysłom władz miasta na ten teren zostali przedstawieni niczym buntownicy czy wywrotowcy.

Podsumowaniem zatrważającej działalności wydziału promocji jest tekst z lutego 2022 roku: „Uwaga! Oszuści próbują naciągnąć członków komitetów budowy ulic”. Artykuł pojawił się tam nieprzypadkowo. Radni opozycji przekonywali, że w świetle wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego osoby wpłacające pieniądze na komitety, mogą domagać się ich zwrotów. O działaniach „oszustów i naciągaczy” burmistrz i urząd nie zawiadomił policji i prokuratury.

*Artykuł ukazał się w 24/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zakochana para
Zakochana para 03.07.2022, 14:22
Wow! Tylko pogratulować! Mały, złotousty krętacz ma na podorędziu ponętną, osobistą "sekretareczkę"! Niczego sobie "lalunia do pompowania...".
Nemesis
Nemesis 03.07.2022, 14:07
No cóż, jestem zadeklarowanym przeciwnikiem populizmu, kabotynizmu i serwilizmu. Uważam, że takie postawy trzeba permanentnie tępic jak karaluchy. Wygląda jednak, że z populistami przyjdzie niebawem walczyć ich bronią, ale zmodyfikowaną, czyli populizmem odpowiedzialnym. Nie wiem jak to będzie z kabotynizmem i serwilizmem, ale chyba wszyscy politycy w większym lub mniejszym stopniu niestety przesiąknięci są tymi przymiotami. Gawiedź i grupy społeczne z nizin intelektualnych należą do twardego jądra elektoratu PiS i są bardzo podatne na populistyczne hasła i mamienie przez takich wirtuozów manipulacji i demiurgów kabotynizmu stosowanego jak: Andrzej D., Mateusz M., Jarosław K., Beata Sz., Joachim B., Antoni M., Mariusz B. i ich nadwornych klakierów, ekstraordynaryjnie populizujących we wszystkich regionach Polski. Czy oznacza to, że trzeba będzie grać na zasadach ww. fanatycznych łgarzy i manipulanto-propagandystów?
https://www.onet.pl/informacje…
ooloo
ooloo 02.07.2022, 23:21
Ciekawą manipulacją jest kolorystyka informatora augustowskiego, wydawanego przez NM. Do złudzenia przypomina Przegląd Powiatowy. Zwracajmy uwagę co bierzemy do ręki.
Gracjan
Gracjan 02.07.2022, 21:55
W Augustowie promocja miasta polega na wypuszczaniu fejkniusów. Letnia stolica kłamstwa i manipulacji. A to się doczekaliśmy....
hahaha
hahaha 02.07.2022, 21:48
Jacek Kurski wypisz-wymaluj. UMŁże.
Mirek
Mirek 02.07.2022, 21:29
O cholera jasna kto oglądał dzisiejsze spotkanie w Białymstoku z Kaczyńskim, widzieliście jak Wnukowski żyje z Prezesem Kaczyńskim nawet prowadził całe spotkanie. Będzie ciekawie chyba idzie nowe.
Słaba_opozycja
Słaba_opozycja 04.07.2022, 14:12
Różnica między PiS a PZPR jest taka, że funkcjonariusze PZPR na państwowych posadach zadowalali się znacznie niższymi zarobkami. Bo kompetencje jedni i drudzy mają takie same (czyli żadne). No i jeszcze to, że PZPR usadzili nam Ruscy, a PiS sami żeśmy sobie wybrali. .
Ale jak nic nasi lokalsi nie robią to wynik jest przesądzony
Wygra PIS w Augustowie
Andrzej
Andrzej 03.07.2022, 11:22
No to będzie ciekawie chyba w końcu nastanie spokój w Augustowie i w radzie ciekawe kto niedługo będzie banitą. Ale to dobrze w końcu będzie dobrze. To chyba jednak z tym starostwem jest coś na rzeczy. A już od dawna mówiono ze Dariusz gra już gdzieś indziej wiadomo już o co chodzi.
Dfvhh
Dfvhh 06.07.2022, 11:17
Podobno Kleczkowski mia) być banitą, ale nic z tego im nie wysz)ło i banitami zostali wiadomo kto.
Wystraszony
Wystraszony 04.07.2022, 10:47
Zależy co rozumiesz przez "będzie dobrze". Bo jeśli mieszkaniec Lipska będzie miał takie poparcie to nie będzie nic lepiej. To oznacza, że obecną ekipa miejska zostanie przy korycie z ewentualnie zmienionym szyldem. Dopiero wtedy zacznie się nepotyzm na pełną skalę w urzędzie. Będzie więcej fachowców z "zaprzyjaźnionych" Suwałk, Dąbrowy B. i innych ościennych miejscówek, szwagrów, kuzynek, rad nadzorczych itd. Już teraz tego pełno. Mobilizacja lokalnej społeczności jest potrzebna.
Wybory_2023
Wybory_2023 04.07.2022, 11:40
podobno chce zostać starostą.. a więc tak będzie i jak Prezes wskaże na niego to nawet Dario będzie robił kampanię na niego... takie czasy.. jak w wojsku.. rozkaz to rozkaz
Ghx
Ghx 03.07.2022, 11:57
A co nie ma spokoju? Przecież banitów wywalili.
ooloo
ooloo 02.07.2022, 23:01
A w stajni klaczka czekała?
Tomasz
Tomasz 03.07.2022, 19:34
Jednemu już ponoć uciekła tylko gdzie jej szukać?
Szkielet
Szkielet 03.07.2022, 09:55
Chabeta
Delib
Delib 02.07.2022, 19:47
Ach to ten..........
Okropnie drogi burmistrz
Okropnie drogi burmistrz 02.07.2022, 18:31
To jest najdroższy burmistrz w historii Augustowa. Nie dość, że wypłaca sobie 20 tysięcy miesięcznie, nie dość że ma aż dwóch zastępców, nie dość że utworzył wydział propagandy i wyposażył go w kamery, aparaty i drony, to nie umie pozyskać środków zewnętrznych, a jak już jakieś dostanie pod przymusem, nie umie tego wydać i coś wybudować. Za to rozbiera wzorowo. Postiw, pomost na Bielniku, a teraz dom seniora.
Błazen
Błazen 02.07.2022, 17:48
Panie redaktorze, wszystkie buble dotyczące rozedrganego zarządzania miastem Augustów przez obecny obóz rządzący NM i ich koalitów, należy permanentnie punktować do końca świata i jeden dzień dłużej. Lista dotychczasowych porażek i niekompetencji związanych z ułomnym i infantylnym zarządzaniem miastem, zaserwowanych mieszkańcom Augustowa przez drużynę NM w ostatnim okresie, wystarczy pawdopodobnie na kilka dobrych lat wydawania Waszego tygodnika i portalu DP. Natomiast komediodramat związany z siermiężną propagandą i abderycką twórczością ichniomiastowych chłopców pijarowców to już temat na pracę co najmniej doktorancką, a może nawet na habilitację na profesora zwyczajnego.
joanna_urbanowicz
Magda 06.07.2022, 09:08
Zgadzam się. Najlepiej tylko tworzyć buble i śpiewać radośnie
"Obiecane Wykonane". Ciekawe czy ktoś z UM był ostatnio chociażby przy toaletach przy MOLO zaznaczę PŁATNYCH, które cuchną niesamowicie, nie posprzątane, zarośnięte. Moja córka Z przodu posadzone nowe rośliny a przebieralnie obok zachwaszczone I śmierdzące moczem. TRAGEDIA. A to co jest obok? co to jest w tym zasikanym lasku? plac do odpoczynku? gdzie 3 hamaki nadają się do użytku, bo na pozostałych jak sie położysz leżysz na ziemi. Pełno petów, butelek, jakies kawałki starych nagrobków, galęzie. Można to chyba jakoś zagrabić chociaż. A czy ktoś może pomyślał , że jak się stawia karuzelę, to dobrze by było usunąć te pieńki o które się przede wszystkim dzieci potykają, chyba ze to tylko do oglądania.... Jakby tak zacząć pisać to można długo i długo... Szlag mnie trafia jak widze te ich gazetki a w nich ohhy i ahhy jacy to oni są wspaniali. HIPOKRYCI.
Mamy naszego Sasina do 17 potęgi
Mamy naszego Sasina do 17 potęgi 02.07.2022, 18:01
Trzeba przyznać, że Jacek Sasin, wzór nieudacznika, który wtopił 70 mln zł na wybory kopertowe, może uczyć się od Karolczuka. Sasin przy Karolczuku to geniusz zarządzania i oszczędnego gospodarowania majątkiem. Karolczuk jednym podpisem pozbawił miasto i mieszkańców prawie 500 mln zł. Nadaje się gamoń na ministra, a może nawet premiera.
ooloo
ooloo 02.07.2022, 23:03
A zdumiona może robić za Suskiego. IQ podobne.
Ja
Ja 02.07.2022, 19:09
Dlatego pcha się do PiSu drzwiami i oknami
Czerepach
Czerepach 02.07.2022, 15:34
Teraz pomyślmy sobie co by było, gdyby nie było Przeglądu. Jaką alternatywną rzeczywistość mogliby wykreować wokół siebie i ilu ludzi mogłoby ulec manipulacji.
Granda
Granda 02.07.2022, 14:55
Ten zmanipulowany paszkwil o Kleczkowskim pojawił się nawet w słynnej gazetce propagandowej rozsyłanej mieszkańcom przez miasto i sponsorowanej z naszych pieniędzy, tzn. pieniędzy podatników!
z Mickiewicza
z Mickiewicza 02.07.2022, 21:47
W mojej klatce wszystkie te gazetki leżały rozsypane na posadzce. Nie wiem kto to zrobił, ale depczemy gorliwie.

Pozostałe