XIV Otwarte Mistrzostwa Augustowa w Golfie o Puchar Burmistrza Miasta

  • 30.06.2022, 12:36
  • Beata Perzanowska
XIV Otwarte Mistrzostwa Augustowa w Golfie o Puchar Burmistrza Miasta
W niedzielę, 12 czerwca rozegrano turniej o tytuły mistrza Augustowa w golfie. Była to już czternasta edycja tego turnieju. Formuła zawodów, organizowanych przez Augustowski Klub Golfa, jest otwarta co oznacza, że o tytuły mistrzowskie mogą walczyć nie tylko mieszkańcy Augustowa. Wśród 25 sportowców, którzy stanęli w szranki , oprócz golfistów z Augustowa i najbliższych okolic, przyjechali również z Białegostoku, Ełku i Olecka.

Turniej objął honorowym patronatem Burmistrz Augustowa. Jest już tradycją Mistrzostw Augustowa, że włodarze miasta obejmują zawody swoim patronatem, przyczyniając się tym samym do promocji tego pięknego sportu.

Turniej rozegrano na dystansie 18 dołków a dodatkowo uczestnicy wzięli udział w konkurencjach towarzyszących: na najdokładniejsze uderzenie oraz na najdłuższe uderzenie. Obie te konkurencje rozegrano dla dwóch odrębnych grup: startujących z żółtych pól startowych tzw. „tee” (mężczyźni) i czerwonych (kobiety i juniorzy).

Tytuły mistrzowskie przyznano w dwóch kategoriach: brutto (bezwzględna liczba uderzeń) oraz netto (liczba uderzeń skorygowana o współczynnik umiejętności gracza, tzw. handicap)

Pogoda w czasie turnieju była znakomita, nie padało, nie było za gorąco a wiatr nie był zbyt silny. Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 a ostatni gracze zeszli z pola o 15:00.

Rozegrano także konkursy towarzyszące. Zwycięzcą na najdłuższe uderzenie z żółtych tee został Krzysztof Okrągły, a z czerwonych tee Małgorzata Sawicka. Jeśli chodzi o konkurencję na najdokładniejsze uderzenie, to z żółtych tee nagrodę otrzymał Andrzej Sawicki z Augustowa – 470 cm od chorągiewki, a z czerwonych tee Małgorzata Sawicka – 355 cm od chorągiewki.

Augustowski Klub Golfa

Oto nagrody i tytuły Mistrzów Augustowa w Golfie na rok 2022:

W kategorii brutto:

1) Waldemar Dzierżyński (Białobrzegi) – 80 uderzeń,

2) Krzysztof Okrągły (Kolnica) – 83,

3) Wiesław Dzierżyński (Białobrzegi) – 84

W kategorii netto:

1) Adam Zdrodowski (Sokoły) – 61,

2) Zdzisław Guzewicz (Ełk) – 62,

3) Małgorzata Sawicka (Białystok) – 66

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe