Ryzykowne grodzenie taśmą

  • 29.06.2022, 09:15
  • Bartosz Lipiński
Ryzykowne grodzenie taśmą
Rozbiórka pomostu przy plaży Bielnik według burmistrza była spowodowana troską o bezpieczeństwo użytkowników. Naprawdę niebezpiecznie jest dzisiaj na pomoście plaży POSTiW. Z protokołu kontrolnego wynika, że trybuny obok wyciągu nart wodnych powinny być niemal w całości wyłączone z użytkowania. Zostały zagrodzone tasiemką, która w żaden sposób nie zapewnia tam bezpieczeństwa.

Bartosz Lipiński

Radna Koalicji Obywatelskiej Izabela Piasecka zwróciła się niedawno do burmistrza o protokoły z kontroli okresowych dotyczących pomostu na plaży POSTiW. Wnioski z analizy dokumentacji nie napawają optymizmem i każą przypuszczać, że w nieodległej perspektywie konieczny będzie bardzo gruntowny remont wieloletniej budowli. Chyba że burmistrz zdecyduje się rozebrać także ten pomost.

Niepokojące są zwłaszcza opinie dotyczące drewnianych trybun przy wyciągu nart wodnych. W protokole z dokonanej w maju 2022 roku kontroli pomostu na plaży POSTiW czytamy: „Z uwagi na zły stan belek nośnych trybun zamyka się dwa górne poziomy dla użytkowania (trybuny są trzypoziomowe). Do użytkowania dopuszcza się poziom najniższy”. Zauważmy, że taką konkluzję zamieszczono w rubryce: „Uszkodzenia zagrażające katastrofą budowlaną”.

Pojechaliśmy na pomost POSTiW w drugiej połowie czerwca. Przywołane wyżej trybuny były zabezpieczone jedynie taśmą, w dodatku w znacznym stopniu porwaną i powiewającą na wietrze. Na trybunach wiszą wyblakłe i słabo czytelne kartki informujące o zakazie. Takie zabezpieczenie z pewnością nie uniemożliwia wejścia na trybuny, co stwarza realne zagrożenie potencjalnych wypadków. Okazuje się, że sprawę można rozwiązać inaczej.

21 czerwca 2022 roku skontaktowaliśmy się z byłym dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Paweł Głowacki podkreśla, że trybuny należy lepiej zabezpieczyć. Przypomina ubiegłoroczny sezon.

-Będąc dyrektorem CSiR w Augustowie zakupiłem przed rokiem dwie bramki montowane na pomoście przy wyciągu nart wodnych. Obie były zamykane na kłódkę po zakończeniu pracy wyciągu. To skutecznie odcinało możliwość korzystania z trybun, chociaż nie było wtedy nakazu ich zamknięcia. Chodziło bardziej o względy estetyczne i sanitarne oraz by zapewnić tam porządek i aby nocą nie dochodziło do ekscesów związanych m.in. z zaśmiecaniem, dewastacją, spożywaniem alkoholu czy niebezpiecznymi skokami do wody. Ponadto nocą był tam zatrudniony stróż, który pilnował porządku i mógł zaalarmować policję –mówi Głowacki.

-17 lipca ubiegłego roku burmistrz Mirosław Karolczuk wydał mi polecenie, żebym nie zamykał bramek na noc. Posiadam SMS-a mogącego potwierdzić ten fakt. Mimo, iż byłem wówczas przeciwnego zdania, musiałem wypełnić polecenie zwierzchnika. Jeżeli obecnie trybuny nie mogą być użytkowane, to nie ograniczy się do nich dostępu przez wywieszenie taśmy, ani przez powieszenie wyblakłej kartki informującej o zakazie wstępu. Powiewająca na wietrze tasiemka może odstraszyć tylko ptaki. Jeśli w tym wszystkim chodzi o to, by odchodów ptasich na pomoście było mniej, jest to zapewne skuteczna metoda -podkreśla były dyrektor CSiR.

-Tematy związane z pomostami nad Neckiem wiodą prym w ostatnim okresie. Zastanawiam się czasem, czy nie zostanę wskazany, jako winowajca takiego stanu rzeczy, podobnie jak miało to miejsce w przypadku absencji ratowników wodnych. Wszak zasada, że nieobecni nie mają racji, jest uwielbiana przez organy sprawujące władzę –dodaje Paweł Głowacki.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Utyskiwanie niebieskiego ptaka i mitomana
Utyskiwanie niebieskiego ptaka i mitomana 02.07.2022, 11:11
Plaże przy wyciągu nart wodnych i przy molo zarządzane są przez CSiR. Natomiast za utrzymanie porządku i czystości na miejskich ulicach, chodnikach, placach, skwerach, parkach, bulwarach itp. odpowiada podmiot, któremu miasto powierzyło wykonywanie prac w tym zakresie. Burmistrz powinien egzekwować od osób zarządzających tymi jednostkami organizacyjnymi spełnianie czynności i zadań, które leżą w zakresie ich działalności i zawartych umów. Pan Głowacki powinien intensywnie działać w ubieglym roku i na początku bieżącego roku w sprawie rozsypującego się mola i spruchniałego postiwu, gdy był pan dyrektorem CSiR. Niestety, teraz to już są "garnki pobite" panie Głowacki, a pan obudził się z jakiegoś letargu lub snu nocy letniej i zrzuca pan całą winę na swoich byłych już przełożonych. Nieładnie panie Głowacki, naprawdę nieładnie. Bardzo podobnie zachowywał się pan po opuszczeniu referatu sportu, bodajże było to Bydgoszczy. Proszę sobie zapamiętać, że Augustów to nie jest "ratuszowa piaskownica".
Administrowanie, czy dyletanctwo?
Administrowanie, czy dyletanctwo? 01.07.2022, 14:13
Czy przypadkiem nie ten specjalista z Ełku, niejaki Paweł Głowacki był dyrektorem CSiR w latach 2020-2022? Może tego pana wypadałoby zapytać o przyczynę dlaczego pomostu nie wyremontowano przed tegorocznym sezonem? Ciekaw jestem jak pan Głowacki wyjaśni zaistniałą sytuację. Kto zawinił w sprawie zaniechania remontu pomostu przy plaży POSTiW - burmistrz Karolczuk, czy jednak dyrektor CSiR Paweł Głowacki?
Pracownik
Pracownik 01.07.2022, 14:43
Pieniędzmi dysponuje i polecenia wydaje KAROLCZUK. Głowacki nie miał, tak jak Zarzecki, czy inni żadnej możliwości wymiany jednej deski bez zgody KAROLCZUKA. Ale muszą znaleźć kozła ofiarnego i Głowacki jak najbardziej się nadaje.
Syn
Syn 02.07.2022, 08:05
Ktotokarolczuk?
Kto administruje POSTiW-em i zarządza CSiR?
Kto administruje POSTiW-em i zarządza CSiR? 01.07.2022, 16:31
Burmistrz Karolczuk nie został poinformowany przez dyrektora Głowackiego o potrzebie remontu pomostu przy plazy POSTiW. Dyrektor Głowacki powinien złożyć wniosek o zmianie planu budżetu CSiR, a pomimo świadomości bardzo złego stanu technicznego pomostu na POSTiW-ie, nie wnioskował do burmistrza Karolczuka o zapewnienie środków finansowych na remont pomostu. Burmistrz nie jest jasnowidzem i nie czytał w myślach - szczęśliwie dla CSiR - byłego już dyrektora Głowackiego!
@paseratti
@paseratti 02.07.2022, 10:21
Tomek odpuść. W roku ubiegłym pomost został odebrany, a zima i duże opady deszczu zrobiły zapewne swoje. Nikt nie był w stanie przed wizytą nadzoru budowlanego przewidzieć, jakie będą zalecenia. Poza tym w firmie jest kierownik, który powinien tego pilnować.
Kot ogonem
Kot ogonem 01.07.2022, 17:07
To było do przewidzenia, że za chwilę będzie próba narzucenia takiej narracji, była to tylko kwestia czasu. Zrobili z Głowackiego kozła ofiarnego za absencję ratowników, teraz będą próbowali zrobić to samo w przypadku pomostów, żeby zakryć swoje błędy i nieudolność. Tylko, że zapomnieli o jednym. Ludzie myślą. I to jest problem dla nich, że nie da się kitu wcisnąć ludziom, poza grupką klakierów i wyznawców prymitywnej propagandy na Facebooku.
DyrektorCzy dyrektor Głowacki złożył wniosek do burmistrza Karolczuka?
DyrektorCzy dyrektor Głowacki złożył wniosek do burmistrza Karolczuka? 01.07.2022, 17:20
"Kot ogonem" konfabuluje i mataczy! Wniosek do burmistrza Karolczuka od dyrektora Głowackiego w sprawie remontu pomostu był, czy jednak wniosku nie było?! Kto w tym momencie próbuje odwrócić kota ogonem? Burmistrz Karolczuk nie został poinformowany przez dyrektora Głowackiego odnośnie pilnej potrzeby wykonania remontu pomostu na POSTiW-ie, więc to nie burmistrz jest winnyzaniechania wykonania remontu tego pomostu.
Kiiiknhgdad
Kiiiknhgdad 02.07.2022, 08:07
A za brud na plaży, syf na mieście, krzacziry, smród też odpowiada Głowacki??????
Za wszystko odpowiada nadal
Za wszystko odpowiada nadal 02.07.2022, 10:23
No oczywiście. Ponieważ osobiście już nie sprząta, jak robił to w roku ubiegłym.
Augustów to jego "piękne" pomosty i plaże?
Augustów to jego "piękne" pomosty i plaże? 01.07.2022, 11:18
Gdzie jest właściciel pomostu przy plaży POSTiW? Gdzie był zarządca tego obiektu, gdy trzeba było działać, żeby pomost był utrzymany we właściwym stanie technicznym? Sezon letni Anno Domini 2022 niechybnie zaskoczył CSiR tak jak co roku zima zaskakuje drogowców. Czy w Augustowie musi być taka totalna ***? Na Bielniku rozebrali pomost, a na POSTiW-ie będą zamykać! Gdzie w tym wszystkim jest burmistrz Augustowa?!
XxX
XxX 01.07.2022, 02:52
jakby nie patrzeć było czyściutko i piękniutko, obiekty dopatrzone jak przez 20 lat przez 24h dyrektorem był Zarzecki a teraz wszystko popada w ruinę. włodarze sami sobie strzelili w nogę bo grilowali chłopa na sesjach aż sobie odpuścił i zrezygnował a od tamtego czasu nikt na długo nie zagrzał miejsca na stanowisku dyrektora. może trzeba przeprosić i poprosić żeby wrócił
Pracownik csir
Pracownik csir 30.06.2022, 19:57
Okazuje sie po dzisiejszej sesji Rady miejskiej, że już jest kolejny dyrektor csir. Idą chlopaki na rekord, to już chyba piaty po Zarzeckim.
Augustowiak
Augustowiak 30.06.2022, 13:50
jeżeli dzieci z Augustowa nie miały kontaktu z wodą, kajakiem, żaglem i lasem to popieram firmę Acive Team
CBA vs Azymut Adventure & "chodak" Co.
CBA vs Azymut Adventure & "chodak" Co. 01.07.2022, 11:02
Komentarz "Augustowiaka" to kyptokreklama firmy chodakiewicza. Chyba pokrętny czuje pismo nosem, że pomimo różnych jego populistycznych i socjotechnicznych zabiegów, kończy się ichniomiastowe pajacwanie na urzędzie i trzeba migiem zawijać manele na swoje aktiwowe podwórko!
CBA
CBA 30.06.2022, 16:24
Popierasz firmę, o której powszechnie wiadomo, że należy do Chodkiewicza. Oczywiście nielegalnie, bo jakby inaczej. Ale w tym mieście dzisiaj już chyba wszystko można, nawet brać łapówki. Państwo jest w agonii
Syf i brud
Syf i brud 30.06.2022, 09:51
Miasto gotowe na turystów. Będą zdziwieni, że hej.
Żenada
Żenada 30.06.2022, 13:31
gdzie jest burmistrz??? ktokolwiek widział... ktokolwiek wie?
Dziadostwo Karolczuka
Dziadostwo Karolczuka 30.06.2022, 07:39
To jest obrazek jak w soczewce całej tej niezdarnej władzy. Brud, smród i ubustwo. I lukier na FB.
Do_szkoły-matole
Do_szkoły-matole 30.06.2022, 10:10
Dziadostwem intelektualnym jest nieznajomość ortografii. Pisze się ubóstwo a nie ubustwo
korekta intelektualna
korekta intelektualna 30.06.2022, 12:34
Dziadostwem intelektualnym (i to wyniesionym na świecznik) jest :dla uczni nic się nie zmieni" czy :niech se zrobią oddział w Suwałkach".
bleeeee
bleeeee 30.06.2022, 09:27
Do....🤮 .... "obiecane ...wykonane" 👍👍👊👊💪💪
Brudota
Brudota 02.07.2022, 08:09
I nasran......
Nieudolne zarządzanie mieniem komunalnym...
Nieudolne zarządzanie mieniem komunalnym... 29.06.2022, 19:37
Dlaczego pomostu na POSTiW-ie nie wyremontowano przed sezonem letnim? Gdzie był w ubiegłym roku administrator tego obiektu, który przecież jest odpowiedzialny za utrzymanie we właściwym stanie technicznym pomostu na POSTiW-ie? Na tablicy informacyjnej napisane jest, że CSiR jest administratorem plaży POSTiW i pomostu, a właścicielem jest Gmina Miasto Augustów.
Mieszczuch
Mieszczuch 29.06.2022, 15:40
Nie dość,że nic sensownego nie powstało w mieście,żeby rozwijać turystykę i promować nasz kochany Augustów za kadencji pana burmistrza Karolczuka,to jeszcze rozbierają to,co po sobie zostawił były burmistrz pan Cieślik.Tylko u nas takie rzeczy się dzieją,nigdzie więcej,paranoja jakaś.
Bolesław
Bolesław 29.06.2022, 11:05
Rozebranie pomostu na Bielniku i powiewająca tasiemka na Postiwie stały się symbolem tegorocznych wakacji w mieście turystycznym nazywanym Letnią Stolicą Polski. Duma mnie rozpiera, że tak wspaniale Augustów przygotował się do sezonu.
Wnuk
Wnuk 29.06.2022, 12:53
Pomijając estetykę, kto weźmie odpowiedzialność, jeżeli np. jakieś towarzystwo zechce pobiesiadować nocą na trybunach? Przecież ta tasiemka to kpina.
Antycudak
Antycudak 29.06.2022, 07:47
Gdzie są patrole naszomiastowych cudaków kotka i chodka?🥳🚓🏃‍♂️
Słoneczny patrol
Słoneczny patrol 29.06.2022, 08:48
Też chciałbym to wiedzieć. Zabrakło patroli i od razu widzimy tego konsekwencje!
Bareja
Bareja 28.06.2022, 23:48
Jajca jak berety.
Dobrze to już było
Dobrze to już było 28.06.2022, 21:38
I pomyśleć że wszystkie te plagi naszomiejskie ten syf, nieudolność, marazm i zwijanie miasta zawdzięczamy Panu posłowi Cieślikowi któremu zamarzyła się kariera polityka. Do dziś nikt nie dorównał w 10% środków UE które umiał pozyskać.
Aż żal patrzeć jak popada jego dzieło w ruinę.
Bohdan
Bohdan 28.06.2022, 21:22
Głowackiego oceniałem różnie. Ale muszę przyznać, że cytowane powyżej wypowiedzi są po prostu wyborne, mistrz riposty to mało powiedziane.
Tasiemiec
Tasiemiec 28.06.2022, 21:01
Tasiemką to se można ewentualnie d... podetrzeć, a nie zapewnić bezpieczeństwo ludzi. Przecież podczas nocnych eskapad każdy będzie mógł usiąść na tych trybunach i nieszczęście gotowe.
Postiw
Postiw 28.06.2022, 19:52
Wiadomo o co chodzi. O dzierzawe dzialki przy POSIWie. Tylko plan trzena zmienic. Ale to jeszcze chwileczke. Oczyma widze juz ten nowy cudny hotelik wsrod sosen z cudnym widokiem, z własną plażą, z infrastrukturą wyciagu. Prawdziwy hit. To po co remontowac pomost? Jeszcze sie ktos potem uczepi. Oj bedzie jeszcze pieknie - powie wladza - oddajac dzialke za bezcen w dzierzawe. A potdm sprzedaz wiadomo.
POSTiW & Wakepark Co.
POSTiW & Wakepark Co. 28.06.2022, 20:34
Ichniomiastowe towarzystwo rozpoczęło realizować ten scenariusz od momentu zburzenia budynku na POSTiW-ie. Kombinują przy mpzp, ale na razie idzie im jak po grudzie. Dziwne, że do tej pory żadne służby nie wzięły się za przemaglowanie towarzystwa wzajemnej adoracji działającego w tym temacie. Nieporadny upaprany jest po same uszy w tym "szykowaniu" POSTiW-u do "ichniomiastowej transakcji".
Budowlaniec
Budowlaniec 28.06.2022, 19:40
Co to za cyrk. Jeden pomost sie likwiduje, drugi budowany w tym samym czasie grodzi się tasiemką. Gdzie jest nadzór?
Nemesis
Nemesis 28.06.2022, 19:39
Właściciel i administrator pomostu odpowiadają za utrzymanie obiektu we właściwym stanie technicznym i użytkowym? Remont pomostu przy plaży POSTiW powinien być wykonany w okresie jesienno-zimowym ubiegłego roku. Obecne działania polegające na wygradzaniu części pomostu taśmą ostrzegawczą lub montaż furtek wejściowych na pomoście, wpisują się w desperacką próbę utrzymania przy życiu człowieka, któremu odcięto głowę lub próbę lepienia złotego pierscionka z gó.na przez mitomana. Fachowcy, specjaliści, czy może jednak dyletanci zarządzają mieniem komunalnym w Augustowie?
wyborca
wyborca 28.06.2022, 18:39
Zrujnują wszystko,wyciąg ma funkcjonować z orodzoną tasiemki trybuną wstyd na całą Polskę tragedia jak można było dopuścić do takiego stanu...czym prędzej wybory i gonić to towarzystwo Naszego Miasta z Karolczukiem na czele ...

Pozostałe