Dzień Rodziny „Familientag”- Mamo, Tato to już Lato!!!

  • 28.06.2022, 09:42
  • Beata Perzanowska
Dzień Rodziny „Familientag”- Mamo, Tato to już Lato!!!
Dnia 15.06.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, na zaproszenie klasy IIb, zebrały się rodziny uczniów- rodzice, dziadkowie, młodsze rodzeństwo. Jest to specjalnie zorganizowany dzień w roku, kiedy wspólnie możemy spędzić czas i podziękować wszystkim dorosłym za wsparcie, miłość, cierpliwość i zaangażowanie które okazują nam każdego dnia.

Pierwszy etap edukacji wczesnoszkolnej jest bardzo istotny. To tu nasze pociechy rozpoczynają swój tak ważny start w życiu szkolnym. W szkolnych murach powstaje „nowa” ale jakże ważna rodzina „społeczności szkolnej”. Tego dnia nasi wychowankowie postanowili dać swoim najbliższym coś, co sami przygotowali- wspaniałą część artystyczną. Tym pokazem uczniowie chcieli pożegnać się z klasą drugą i udowodnić sobie i innym, iż są już gotowi do wejścia w klasę trzecią. Na wstępie dziewczynki zaprezentowały układ taneczny. Po tańcu, przyszedł czas na prezentację aktorskich talentów. Uczniowie odegrali przedstawienie pt. „Meine Familie” w języku niemieckim (jest to klasa objęta innowacją pedagogiczną „Deutsch ist mein neues Hobby- Bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej”). Dzięki takim spotkaniom, rodzice mają możliwość ocenienia postępów dzieci na gruncie językowym. Następnie przyszedł czas na występ w języku ojczystym. Mali aktorzy z humorem zaprezentowali swoje rodziny. Trzeba przyznać, że uczniowie klasy IIb wykazali się „nie lada” umiejętnościami aktorskimi. Ostatnia część występu była związana z talentem wokalnym, podczas którego rodziny naszych wychowanków nie ukrywały swojego wzruszenia, jak też podziwu dla tych młodych, uzdolnionych piosenkarzy.

Występom towarzyszyły brawa na stojąco, które rozbrzmiały zaraz po tym jak nasi uczniowie wyśpiewali ostatnie słowa piosenki „Najlepsza drużyna, to Nasza Rodzina!”.

Nasze wspólne spotkanie było pełne wrażeń i na pewno pozostanie jeszcze długo w sercach naszych bliskich. Uczniowie wykazali się wielką odwagą, zapałem jak również zaangażowaniem aktorskim i językowym. Po takim dniu możemy być pewni, że poradzą sobie w trzeciej klasie.

Z całego serca dziękujemy naszym gościom. Mamy nadzieję, że zaszczycicie nas swoją obecnością za rok.

 

Urszula Kuczyńska

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe